Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - Serena - 04-25-2010 12:58 AM

şu an ben de ay, venüs ve mars üzerinde sert plüto transitleri yaşamaktayım. güç kavramını çok fazla sorguluyorum. güçlülülük ve güçsüzlük arasında yoğun gelgitlerim var ama plüto beni \'\'güç\'\' kıyılarına taşımak istiyor. o nedenle her gün güçlü oldugumu tekrarlıyorum.sürekli gücümü ve psikolojimi test eden sınavların içinde buluyorum kendimi.
marsıma dokundugundan beri, ağzıma gelen her şeyi insanlara söylemeye başladım. çünkü eskiden susuyordum. içime atıyordum. ama o dönemden beri birikenleri şu anda plüto yanardağ gibi püskürtüyor. kimsenin beni sevip sevmemesi umrumda bile değil. neyi doğru biliyorsam eş, dost, herkese çatır çatır konuşmaya başladım. biliyorum kıl oluyorlar. olsunlar.
8. evde şu anda. ölüm konuları yakın merceğim altında. sürekli seri katilleri, sadistleri, karanlık yönleri olan insanların psikolojilerini inceliyorum. eskisine göre çok ama çok daha az konuşuyorum ve genellikle siyah giyiyorum. duygularım gömük gibi.
mesela eskiden herşeyimi dostlarımla paylaşmak isterdim. daha cıvıl cıvıldım. ama şimdi garip bir sessizliğim var. kimseye ihtiyacım olmadıgını düşünüyorum. duygularımı da artık daha fazla kendime saklıyorum. bir çok şeyi saklıyorum.

benimde plüto transitlerim işte böyle, a dostlar..gülücük

Cvp: RE: TRANSİTLER - aeon - 04-25-2010 01:16 AM

\'Serena\' pid=\'80534\' dateline=\'1272142733\ Yazılan:şu an ben de ay, venüs ve mars üzerinde sert plüto transitleri yaşamaktayım. güç kavramını çok fazla sorguluyorum. güçlülülük ve güçsüzlük arasında yoğun gelgitlerim var ama plüto beni \'güç\' kıyılarına taşımak istiyor. o nedenle her gün güçlü oldugumu tekrarlıyorum.sürekli gücümü ve psikolojimi test eden sınavların içinde buluyorum kendimi.
marsıma dokundugundan beri, ağzıma gelen her şeyi insanlara söylemeye başladım. çünkü eskiden susuyordum. içime atıyordum. ama o dönemden beri birikenleri şu anda plüto yanardağ gibi püskürtüyor. kimsenin beni sevip sevmemesi umrumda bile değil. neyi doğru biliyorsam eş, dost, herkese çatır çatır konuşmaya başladım. biliyorum kıl oluyorlar. olsunlar.
8. evde şu anda. ölüm konuları yakın merceğim altında. sürekli seri katilleri, sadistleri, karanlık yönleri olan insanların psikolojilerini inceliyorum. eskisine göre çok ama çok daha az konuşuyorum ve genellikle siyah giyiyorum. duygularım gömük gibi.
mesela eskiden herşeyimi dostlarımla paylaşmak isterdim. daha cıvıl cıvıldım. ama şimdi garip bir sessizliğim var. kimseye ihtiyacım olmadıgını düşünüyorum. duygularımı da artık daha fazla kendime saklıyorum. bir çok şeyi saklıyorum.

benimde plüto transitlerim işte böyle, a dostlar..gülücük

ben de bu sıra freuda acayip sardım. .:D
kitapsız adam, insanın masumiyetine olan inancımı yıktı
herkeste farklı etkiliyor sanırım.
bilinçdışımda tuttuğum herşey açığa çıkmaya başladı.sürekli geçmişle hesaplaşıyorum.çok saçma gelebilir ama lisede biskremin benden esirgeyen ve hoşnutusuzluk gösteren arkadaşımı bile hatırladım:D .geçmişimle ilgili sürekli idam kararları çıkıyor.ayrıca , bahsettiğin öfke durumu bende de var.defol git benzeri umursamazca insanları hayvan gibi gören bir bakış açısı gelişmeye başladı.

benim nacizane tavsiyem kişinin pluto transitinde kendisine odaklanmamsı yolunca.zaten natalda odaklamayı anlatan konumlar varsa , insan kendisine iyice odaklanıyor ve hoş olmayan bir çok şeyle karşılaşıyor.tabi benim paladicusa göre 8.evde etkili oldu.

RE: TRANSİTLER - Phoenix - 04-25-2010 01:21 AM

pluto bilinçaltındakileri kusturuyor. bir arınmalari, bir yüzleşmeler, bir kabullenişler filan. neler çektim elinden sevgili pluto gülücük

RE: TRANSİTLER - Serena - 04-25-2010 01:27 AM

ama aeon, sen içine odaklanmayıp başka şeylerle oyalanırken plüto yakandan tuttugu gibi seni yeraltına indirmiyor mu..
çünkü plütonun amacı zaten, senin iç karanlıklarınla yüzleşmen ve eskisinden çok daha yüce bir aydınlığa çıkman. o karanlığın içinde buldugun pislikleri ayıklamak da yine yoğun bir içsel süreç gerektiriyor. yani ben en azından, şu an bu transiti sert bir şekilde yaşıyorum. bana ev, aile, iş, aşk ve pek çok konuda bitişler yaşattı.

ve bana anlatmak istediklerini sadece içime döndügümde bulabiliyorum. yüzleşmeyi şimdi ertelersem, yarın yere serilirim diye düşünüyorum.

ama tabii ki beynim çatlayana kadar da bu konuları irdelememem lazım. o da iyi değil.. haklısın. teşekkürlerverygood

Cvp: RE: TRANSİTLER - aeon - 04-25-2010 01:41 AM

\'Serena\' pid=\'80543\' dateline=\'1272144420\ Yazılan:ama aeon, sen içine odaklanmayıp başka şeylerle oyalanırken plüto yakandan tuttugu gibi seni yeraltına indirmiyor mu..
çünkü plütonun amacı zaten, senin iç karanlıklarınla yüzleşmen ve eskisinden çok daha yüce bir aydınlığa çıkman. o karanlığın içinde buldugun pislikleri ayıklamak da yine yoğun bir içsel süreç gerektiriyor. yani ben en azından, şu an bu transiti sert bir şekilde yaşıyorum. bana ev, aile, iş, aşk ve pek çok konuda bitişler yaşattı.

ve bana anlatmak istediklerini sadece içime döndügümde bulabiliyorum. yüzleşmeyi şimdi ertelersem, yarın yere serilirim diye düşünüyorum.

ama tabii ki beynim çatlayana kadar da bu konuları irdelememem lazım. o da iyi değil.. haklısın. teşekkürlerverygood

tabi o kısmı da var.ben biraz pragmatik düşündüm haklşısın.insanın biraz da fıtratına göre değişiyor.ben , daha çok başka konulara odaklanmayı tercih ettim.toprak bükücü olduğumdan somut faydalar arıyorum.

gazamız mübaret olsun , ölen ölür kalan sağlar bizimdir gülücük

RE: TRANSİTLER - ginka - 04-25-2010 02:18 AM

transit pluto yaşadığım şehirleri mi değiştirmedi ,otoruduğum yerleri mi,sonra okuduğum bölümü üniveristemi mi değişmedi off yaa cidden fena bi gezegen :D sağlık olsun be hehee

sessizgidis için - astrosohbet - 04-25-2010 08:16 AM

sessizgidis selam ,

sınava hazırlık sebebiyle foruma pek giremediğini ve bu dönemde başka sıkıntılarda yaşadığını yazmışsın.
yıldız haritanda 7.evde Merkürü görüyoruz ( whole signev sistemine göre 7.evde )
ve o Merkür bir ÖNCÜ burçta görünüyor..

sadece sen değil , Öncü burçların ilk derecelerinde kişisel gezegeni olan herkesin Harekete iteklenerek bir şeyleri değiştirmeye zorlanacağı bir dönemden geçileceğini söyleyebilirim çünkü Transit Plüto Oğlak burcunun ilk derecelerinde ve Satürn-Uranüs ikiliside Hazirandan itibaren devreye girerek gökyüzünde T-Kare gerilimi oluşturacaklar.

Transit Plüto 2008 yılından itibaren 1.evine girmiş durumda ( 1.evin Oğlak )
Ve 7.evindeki Merkürle yaptığı zıtlaşma , BEN & SEN aksında İlişikler odaklı zorlanmalara işaret edebilir.
Transit Marsında 8.evinden geçtiğini düşünürsek , bir takım krizler deneyimlemen şaşırtıcı değil.
Haziran ayında Transit Mars Başak burcuna yani eğitim evin olan 9.evine geçmiş olacakki bunun performansını olumlu etkileyebileceğini söyleyebilirim.
lâkin öncelikle şu dönemde , sınava az bir zaman kalmışken , İLİŞKİLER konusunun AMAÇLARINI zedelemesine izin vermeme iradesini göstermeni önerebilirim.

Cvp: sessizgidis için - astrosohbet - 04-25-2010 04:50 PM

\'sessizgidiş\' pid=\'80586\' dateline=\'1272175899\ Yazılan:yıldırım abi öncelikle çok teşekkür ederim..kırmadığın için.öyle yapmaya çalışıyorum zor ama imkansız değil..insanın aklı duru olmayınca kendini veremiyor pek.. tavsiylerin için de çok tşk ederim çiçek çiçek

eğer önümüzdeki 45 günlük kısacık süreçte aklının karışık ve duygusal şeylerle meşgul olmasına izin verirsen daha önemli bir şeyi ( kocaman 1 seneyi ) kaybetme ihtimalin gündeme gelebilir.
asıl sorun nedir bilemiyorum ama her ne olursa olsun , bazen keskin kararlar vermek bir şeyleri netleştirmek için faydalı olabilir.
en azında 6-7 haftalığına BENCİL olmalısın derim.. aile , aşk , meşk vb. detaylar seni huzursuz ediyorsa , o detaylarla bağlantını kesmelisin , en azından bir süreliğine.

RE: TRANSİTLER - Serena - 04-28-2010 05:35 PM

transit satürn 4. evden güneşime karşıt bakıyor. eve kitlendim resmen.

RE: TRANSİTLER - lgb - 05-13-2010 01:33 PM

23 nisan akşamı tanımadığım birinin bıçaklı saldırısına uğradım. 4 yerimden bıçaklandım 3 ü bacağıma biri karaciğerime geldi. iç kanama yüzünden ameliyata alındım apar topar. hayati tehlikem varmış ama atlatmışım. her neyse şimdi iyiyim,iyileşmeye çabalıyorum. bunun haritamdaki hangi transitlerle alakası vardır ya da bundan sonrası için ne gibi etkiler altında kalabilirim? tam da transit marsın hızını almışken arkama,birden saplanıp kaldım