Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - ginka - 02-25-2010 09:55 PM

bugun ay saat akşam 8den sabah saat 3e kadar boşlukta olucak sanırım dinlenme zamanı gülücük

Cvp: TRANSİTLER - Simurg - 03-02-2010 02:40 AM

Vuslatın kızı için,

birkaç gün dedim ama 10 gün olmuş bir türlü detaylı incelemeye fırsat bulamadım ama geç de olsa sonunda ekliyorum analizi gülücük

Kızın Satürn ve Jupiter transidi yaşıyor önce onlardan başlıyorum,
12.evinde satürn transidi yaşıyor .12evindeki transit satürn,zaman zaman bazı psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilir,sıkıntılı olabilir,bazı korkuları olabiir ve bu korkularla yüzleşmek istemez ,içsel bir karmaşa, hoşnutsuzluk, üzüntü,halsizlik,çevresini ve kendisini sorgulama,olayları büyütütebilir insanları olduğu gibi kabul etmesi gerekir,var olan korkularından kurtulmaya çalışmalı,dikkatini başka yöne vermeli,başka işlerle uğraşmalı.Bu dönemde bazı şeyleri bitirebilir .Çocukluk yıllarındaki korkuları ortaya çıkabilir,yanlız kalamama,karanlıkta korkma,uyumak istememe gibi korkuları olabilr.
Pluto ile olumlu açısı,parayla ilgili konularda,değer verdiği konularla ilgili değişim yapmak iseteyebilir,hassas olabilir,maddi ve manevi korkularından kurtulabilir,daha güçlü ve azimli olabilir,sabır konsunda testen geçtiğini düşünebilir ve isterse isediği konulara çok iyi konsantrasyon olur,içsel problemler küçük bir olayda patlamasına neden olabilir.tr. satürn neptünü tetiklemiş,hayal gücümün ön planda olmasını,aile ve çevresinin yetenekleri konusunda onu yönlendirmesi ya da destek olması,manevi düşüncelerinin olmasını,idealist aynı zamanda da ama ailesi için fedakarlıklarda bulunup ideallerini erteleyebilir,Transit saturn trine uranus;Yaşamında bazı değişiklikler yapmak istemesine,ailesinden yardım ve destek almasına, kendisini ve hayatındaki bazı şeyleri değiştirmek istemesine,yeni fikirlerinin olmasına ve bu fiirlerini uygulamak için disiplinli çalışamasını ayrıca yeni yöntemler denemesini yaratıcılığının ve disiplinli çalışmasının ödüllerini alır,eski ve yeni düşünceleri,kişiliği aeasında denge kurmaya çalışabilir,tr. satürn karşıt jupiter;Duygu kosnunda sınırlamalar yaşayabilir,iyimser değildir,inançlarla ilgili kendisiini sorgulayabilir,manevi ,duygusal alanda zorlanmalar yaşayabilir ,yaratıcılığını gösteremeyebilir.tr. satürn kare mars;Başkalarının davranışlarını beğenmeyebilir,başkalarının düşüncelerini dinle bağdaştıramıyabilir,beğenmeyebilir ve onların dünle ilgisi olmadığını düşünebilir ya da din ve felsefeyle ilgili kendi düşüncelerini sorgulayabilir, maneviyatla ilgili şüpheleri olablir,Öfkesini bastırmış olabilir ve bu öfkesi en küçük bir şeyde patlayabilir.satürn trine venüs;Duygularını farkedebilir ve kontrol etmeye çalışır,sevdikleriyle arasındaki yanlış anlaşılmalar sone erebilir,sanatsal konulara ilgisi artabilir,Tr. saturn quintil merkür; Sorumluluklarının arttığını düşünebilir ve bu sorumluluklar hoşuna gidebilir, hem neşeli olabilir hem de ciddi konularla ilgilenebilir,sorunlarını çözmek için pratik çözüm yolları bulabilir veya arayabilir,edebiyata ilgisi aratabilir,kendisi bir şeyler yazmaya başlayabilir,geleceği için bazı kurslara gitmek isteyebilir, sevgiye karşı davranışlarında daha tarafsız ve mesafeli olabilir ama aynı zamanda sevgi konusuna çok odaklanmışdır ve tam olarak ne yapmakta olduğunun,ne hissettiğinin farkında olabilir.Duygularını kontrol etmeye çalışır ,biraz dah ağır başlı ve olgun olabilir,ailesi daha önemli olabilir,biraz daha dikkatli ve muhafazakar olabilir,uzun dönemli hayal ve hedefleri için sabredebilir,karakteri tam olarak gelişmeye-oturmaya başlar, inanç yönünden daha içten olabilir,ailesine karşı sorumlulukları olduğunu düşünüp ona göre davranmaya başlayabilir.Kendisini yanlız hissedebilir ya da yanlız kalmak isteyebilir,ruhsal olarak daha da olgunlaşabilir,hayatı sorgulayabilir, bilimsel ,yazı ya da sanatsal alanda yetenkelri ortaya çıkabilir,kişisel gelişimi için araştırmalar yapabilir,Transit satürn kare güneş;gerçeklerle yüzleşebilir, özgüveni fazla olmayabilir,babayla sorunlar yaşanabilir,bazı konularda hayal kırkılıkları yaşayabilir,bazı şeyleri başarmak çin çok çabalaması gerekebilir,herkes ona karşıymış gibi düşünebilir.
Mayıs ayında jüpiter transiti yaşayacak 5.evinde,Daha fazla sosyal olabilir,yeni hobiler edinebilir,yaratıcılığını ortaya çıkartabilir,çevresinin takdirini almaya çalışır,kendisini mutlu hissedeck, dışa dönük , daha sosyal olabilir,yeni hobiler bulabilir, ve özgüveni olabilir ,dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır,şans oyunlarında başarılı olabilir . İstediği fırsatlar eline geçebilir onları değerlendirerek sosyal hayatını zenginleştirip canlanrırabilir. Kendisini mutlu eden şeylere odaklanıp, gergin olmasına neden olna olay ve durumlardan uzak durmalı.Sanatsal faaliyetlerde başarılı olabilir,kendisini geliştirebilir satürnün verdiği disiplin sayesinde,kendisiini ifade edebilir. Tr. jupiter güneşini tetikliyor,İyimserlik,hoşgörü, israflık,yanlış kararlar verme,otoriteyle arasında çatışmalar olabilir,tembellik yapmak isteyebilir.
Tr. jupiter trine ay,Ailesi ve yakın arkadaşalrıyla ilişkilerini düzeltebilir onlara karşı samimi ve sıcak davranabilir,sevdiklerini koruma içgüdüsü olabilir,gelecekle ilgili umutlu olabilir,çevresinde popüler olabilir, tr. jupiter trine merkür;Yeni bilgiler öğrenmek için hevesli olabilir zihni meşgul olabilir,,fikirlerini kabul ettirebilir,fırsatlardan yararlanabilir ,zeka oyunlarına ilgisi artabilir, düşüncelerini yazıya aktarabilir,aklını iyi şekilde kullanır, tr. jupiter kare mars; Enerjik iddialı, kararlı, olabilir enerjisini gereksiz konularda harcayabilir,dikkatsiz,sözleri bazen abartılı olabilir,en küçük bir tartışmada kendisini savumaya geçebiir hemen, Tr.jupiter kavuşum jupiter,Knendisini olumlu yönde geliştirebilir,hobi ve eğlenceyle birlikte aile, kültür, eğitim ve felsefe konularına daha fazla zaman ayırabilir,hayattan beklentilerini anlamaya başlar ve bu dönemde yaşamı çok iyi olabilir,güzel fırsatlarla kaşılaşabilir,hayal kurabilir,felsefi ve yaşam tarzı değişiklikleri fırsatları olabilir,dini inaçları daha de derinleşebilir, tr. jupiter sextile uranus;Hayatı rutin olmaktan çıkabilir daha heyecanlı , ve aynı zamnda da cesaretli olabilir.Yeni fikirleri olabiilr,ailesiyle ilgili, çevresiyle ilgilie ani fırsatlarla kaşılabilir, yeni fikirleri çok çabuk algılayabilir.
Tr. mars 10.evinde;Anne , baba ,otorite konumundaki kişilerle sorun yaşayabilir,sabırsız ve hırslı olabilir başarı için,uzun vadeli hedefler belirleyebilir,bu dönmemde kavga etmeye-tartışmaya meyilli olabilir.İçsel olarak huzursuz,anneye karşı kızgınlık olabilir.Sinirli ve hasas olabilir, konuşmaları kırıcı olabilir,felsefi ve dini konularda tartışabilir,yabancılarla anlaşmazlık yaşayabilir. Tatile gitmek isteyebilir ,heyecanlı olabilir, kendisine güvenebilir ve dikkat çekebilir ama bu çok fazla sürmeyebilir sonra yine korku ve özgüven eksikliği görülebilir, kandırılmaya müsait olabilir iyi niyetinden dolayı ama sezgileri ve aklı sayesinde bu durumu hissedecektir. Tr. uranus 5.evinde;Değişik,ilginç kişiler ilgisini çekebilir, yetenkleri aratabilir,kendisini ve yetenklerini değişik ,kendisine özgü şekilde ifade edebilir,para konusunda ani gelişmeleer ya da kayıplar olabilir.Beklenmedik değişiklikler olabilir, sürprizler, hoşnutsuzluk, heyecan, ilham,eski olumsuz şartları düzeltmeye çalışma,inançlar ,felsefe konusunda sorgulayıcı olabilir,ihtiyaçları-inançları ve özgürlüğü arasında içisel mücadele,sorgulama yaşayabilir,ailesinden özellikle de senden yardım alabilir,duygularını değişik şekilde ifade edebilir.Yaratıcı ve yeni fikirleri olabilir,yeni bilgiler öğrenmek için hevesli olabilir,iletişimi kolay olabilir, huzursuzluk-sabırsızlık, stres,isyan ,hayata yeni bakış açısı olabilir,çevresine yardımcı olmayı ister,ailesine karşı sevgisini birazdaha fazla ifade edebilir,para konusunda sorunlar yaşayabilir ama daha öncede planlar yapılıp,dikkatli olunursa sorun atlatılabilir.Tr. Neptün 4.evinde;Sevdikleri ve ailesi konusunda kafası karışık olabilir,tarafsız olmaya çalışabilir,ailesi için bazı fedakarlıklarda bulunabilir,kim olduğunu, çevresini sorgulayabilir, zaman zaman ailesiyle iletişimde sorunlar yaşanabilir,daha küçük yaşlarda ailesiyle yaşadığı güzel anıları tekrar yaşamak ister.Bazı isteklerinden fedakarlıklar yapabilir,idealleri toplum ve dini olarak da faydalı olacak menevi özellikler içerebilir, çevresindekilerini, aile,arkadaşlarvb.) sorunlarıyla ilgilenebilir,sanatsal alanda, yetenekleri için ilham,yaratıcı fikirler bulabilir,güven,istikrar ister.Başkalarına yardım etnek ister,yeteneklerini istediği gibi gösteremeyebilir,maddi olarak biraz pahalı istekleri olabilir. Arkadaşlarıyla işbirliği içinde bir proje yapabilir,felsefeye ve manevi bilgilere ilgisi artabilir ,sezgileri güçlenebilir,hayallerini gerçekleştirmek için çabalayabilir.Sorumlulklarının farkındadır,sabırlı olmayı öğrenecektir, geçmişteki sorunlarını çözebilir,ilgilendiği konulara konsantre olabilir ve iyi şekilde değerlendirebilir,uzun vadeli planlar yapmaya başlayabilir ailesiyle, Psikolojik değişklikler olabilir.Transit pluto 2.evinde;Maddi konularla ilgii ,güven konusunda ve değer yargılarında değişim olabilir,hayatında maddi olarak,değer yargılarıla yeni başlangıçlar yapabiir,uzun dönem geçerli olacak kararlar alabilir,kendisini yorgun hissedebilir,içsel değişim ve büyüme ihtiyacı olabilir,güvenlik ve güvensizlik bir arada olabilir. Dini ve felsefi fikirlerinde değişiklik olabiilr,çevresindekileri ikna etmeye çalışabilir,manevi duygularla ilgili çevresinde etkili olabilir, böylece kendisine güveni de gelebilir,zaman zaman kendisini ifade etmekte zorlandığını düşünebilir.Önemli konularda kararlı olabilir,konsantrasyonu sağlar,duygularını göstermek istemeyebilir yada sert şekilde ifade edebilir,zaman zaman dayanma gücünün test edildiğini düşünse de sabırlı olur.

RE: TRANSİTLER - vuslat - 03-02-2010 10:11 AM

çok teşekkür ederim simurg baya uzun bir analiz olmuş gerçektende bu yazılanların çoğunu yaşıyor kızım çok sinirli birden patlayı veriyor birde buluğ çağında girmeye başladı galiba daha 11.5 yaşında ama bide satürn 12. evinde o çok sarsıyo çocuğu neyse inşalllah kolay bişekilde atlatacak

RE: TRANSİTLER - Nota - 03-02-2010 11:27 AM

Arkadaşlar haritamızda hangi transiti yaşadığımızı nasıl öğreniyoruz.Bu konuda bilgi verebilirmisiniz...

Cvp: RE: TRANSİTLER - tiyatral_gitarist - 03-02-2010 12:37 PM

(03-02-2010 11:27 AM)Nota Yazılan:  Arkadaşlar haritamızda hangi transiti yaşadığımızı nasıl öğreniyoruz.Bu konuda bilgi verebilirmisiniz...

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1614

Bu konudan bütün detaylarıyla öğrenebildiğin gibi ...

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1211&highlight=solar+fire

Bu programladahiç uğraşmadan bütün transitlerini görebilirsin tarih ve hatta saat olarak kardeşim... gülücük

Cvp: TRANSİTLER - tiyatral_gitarist - 03-02-2010 12:51 PM

Dostlar bende birşey danışacaktım sizlere...
Uzun zamandır ertelediğim bir stajım vardı.
Ama son zamanlarda üstümde bir baskı , bir "geç kaldım" hissi ve suçluluk duygusu gibi hissediyordum.
Şimdi baktım ve sebebini anladım : Tr. jüpiter üçgen saturn
Şimdi en kısa zamanda başlamayı düşünüyorum.
Ama önümüzdeki pztsi (ayın 8 i) mi yoksa bi sonraki pztsimi (15 i) hangisi daha hayırlı bilemedim...
Transit takvimimi koyuyorum.
Bi bakabilirmisiniz acaba?

[Resim: resim_20100302104921_9.JPG]

Cvp: RE: TRANSİTLER - Nota - 03-02-2010 02:35 PM

(03-02-2010 12:37 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(03-02-2010 11:27 AM)Nota Yazılan:  Arkadaşlar haritamızda hangi transiti yaşadığımızı nasıl öğreniyoruz.Bu konuda bilgi verebilirmisiniz...

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1614

Bu konudan bütün detaylarıyla öğrenebildiğin gibi ...

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1211&highlight=solar+fire

Bu programladahiç uğraşmadan bütün transitlerini görebilirsin tarih ve hatta saat olarak kardeşim... gülücük

Çok teşekkürediyorum....gülücük

Cvp: TRANSİTLER - tiyatral_gitarist - 03-03-2010 12:22 AM

(03-02-2010 02:35 PM)Nota Yazılan:  Çok teşekkürediyorum....gülücük

Çok rica ediyorum gülücük

(03-02-2010 12:51 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Dostlar bende birşey danışacaktım sizlere...
Ama son zamanlarda üstümde bir baskı , bir "geç kaldım" hissi ve suçluluk duygusu gibi hissediyordum.
Ama önümüzdeki pztsi (ayın 8 i) mi yoksa bi sonraki pztsimi (15 i) hangisi daha hayırlı bilemedim...

Arkadaşlar görülmemiş olacağını düşünerek tekrar bir yazayım dedim.
Benim için önemli.
Acil bi bakabilirseniz çok mutlu etmiş olursunuz beni... gülücük
Çünkü ayın 8inde başlayacaksam yarın başvurmam gerekiyor...
Teşekürler... gülücük

Cvp: TRANSİTLER - tiyatral_gitarist - 03-03-2010 11:12 AM

(03-03-2010 12:22 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(03-02-2010 02:35 PM)Nota Yazılan:  Çok teşekkürediyorum....gülücük

Çok rica ediyorum gülücük

(03-02-2010 12:51 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Dostlar bende birşey danışacaktım sizlere...

Arkadaşlar görülmemiş olacağını düşünerek tekrar bir yazayım dedim.
Benim için önemli.
Acil bi bakabilirseniz çok mutlu etmiş olursunuz beni... gülücük
Çünkü ayın 8inde başlayacaksam yarın başvurmam gerekiyor...
Teşekürler... gülücük

Dostlar biliyorum suyunu çıkardım ama 1-2 saat içinde eyleme geçmem gerekiyor da... gülücük
Toprak tutukluğunu atamıyorum üstümden bir türlü. gülücük
Ayın 8i (bu pztsi) çok uygun gözüküyor transitlere göre ama bi çekingenlik var üzerimde.
Değerli fikirlerinizi paylaşırmısınız acaba... ?
Acilen... gülücük

RE: TRANSİTLER - uranus - 03-03-2010 11:21 AM

Bak sevgili dostum, astrolojinin esiri olma...
nerdeyse wc ye giderken bile transitlerine bakacak hale gelmişin...gülücük)
astroloji, senin ustunde baskı uyguluyor, bunu atlatman lazım...
staja baslaman gerekiyorsa baslarsın, buna astroloji karar vermez, sen karar vereceksin. yureginin sesini dinle biraz da ve kendini en iyi nasıl hissedeceksen o sekilde karar ver... Herseyi astrolojiye göre transtilere göre karar verirsen, günlük odaklanman gereken olayları kaçırırsın, ve bu hic de iyi olmaz senin için...
sevgiyle kal...