Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

Cvp: TRANSİTLER - Mercan - 01-29-2010 09:41 PM

bunu satrün transiti 12 evde olanlar içinde söyleyebiliyormusunuz uranüs,
okuduğum yazıların hepsinde sanki satrün 12. eve gelince ne yapsan boş artık başına gelecekleri beklemekten başka çaren yokmuş gibi anlatımlar dolu.O güne dek yaptıklarının veya yapmadıklarının karşılığını alacağın ve herşeyin ters düz edilip değişeceğinden dem vuruyorlar,

gerçi bu sonuçta çok çok iyide olabilir ama nedense tüm anlatımlar depresyon yalnız kalış vs. olumsuz ifadelerle dolu ve korkutucu,

bakınız haritam,az kaldı korkmayayımda napayım gülücük
tedbir alınacak günler geride kalmış benimse yeni haberim oluyor,ne çıkarsa bahtıma artık...

RE: TRANSİTLER - uranus - 02-09-2010 02:09 AM

Sevgili Mercan,
sizin hic ama hic bir sekilde korkmanıza gerek yok... bir suc mu işledin de ortaya cikmasindan korkuyorsun... yok öyle şey...Haritana dikkatli bakarsan saturn transiti senin 10. evdeki Saturnüne cok olumlu açı yapacak. bence cok olumlu seyler yasayacaksın... daha sonra acıklarım....

Vuslat a sözüm vardı,

Sevgili Vuslat,
Haritana göre öncelikle Saturn transitinden, daha sonra Pluton, Jupiter ve Uranus transitlerinden söz etmek gerekiyor.
Saturn transiti 12. Evindeki Plutonu tetiklemiş durumda. Şimdi geri gidiyor ama daha sonra tekrar tetikleyecek.
Pluton 12. Evde kişiye nasıl bildiğini bilen bir kişilik verir. Yani şuurlu, bilinçli bir şekilde olaylara karsı gayet sogukkanlı davranma, derin bir sekilde kişilere yardım etme, özellikle kaos ya da extrem durumlarında yönlendirici, bilgi verici ve etkileyici olma potansiyelleri veriyor sana. Zor durumlarda nasıl davranman gerektiğini çok iyi bilirsin. 12. EV madde ötesidir, madde ötesini anlama, gizli saklı şeyleri ortaya cıkarma potansiyelin bu transitle beraber uyanacaktır. Bu zaman içinde bilinen dısındaki bilgilere sahip olabilirsin ve bunları bir yaptırım gücü olarak kullanabilirsin. Buna dikkat etmen gerekiyor…6. Evle bağlantısı var. Benim sistemim – senin sistemin…bilinmeyen bir sistemi derinlerden çıkartıp onu kullanmaya, kullandırtmaya baslarsın ve bu, insanlar üzerinde etki meydana getirir, çünkü bilgin fazladır, nasıl, neden, nicin bildigini , soruları cok güzel cevaplarsın, bu yüzden etkili, çekici ve manyetik olursun…Olayları, insanları çok kolay algılarsın, kimin neye ihtiyacı olduğunu bilirsin.
Saturn transiti bu bilgilerini, bu potansiyellerini ortaya cıkartacak olaylar yasatacaktır sana. Maddenin ötesini anlama, ögrenme duygusu oluşacaktır. Bunun için tetiklenir ve harekete gecersin.Kim tetikler? Tabii ki satürnyen birisi, Terazi burcundan birisi. Çevrende plutonik, mafya babası gibi gördüğün cok derin kişilerden ögrendiklerin de seni tetikleyebilir… Ve ne olur sonra…bir takım olaylar yaşarsın ve bu olaylar neticesinde haritandaki potansiyeller doğrultusunda değişim yaşarsın… Bunu çözmek için Plutonun açılarına bakmak lazım, çünkü değişim kişisel olmalı, ama Pluton kişisel bir gezegen değil, o halde kişisel gezegenlerle açıları var mı ona bakarız… Neptun sextil i önemli degildir, her haritada vardır zaten… ama size özel Mars trini var… o halde mars potansiyeli de uyanacaktır…Marsın 8. Evde ve Merkürle, Güneşle sert açıları var…kendi evinde oldugu için çok etkileyicidir burda. İkizlerde olması da cok değişken güç sıfatları verir size… Partnerinizle de bağlantısı var… 8. Ev aynı zamanda partnerinizin sahip oldukları ile ilgilidir. O halde partnerinizin sahip oldukları maddi seyler ile ilgili mucadele edeceğiniz anlamına da gelir bu transit ve bununla baglantılı bir değişimi gercekleştirme potansiyeli veriyor size. Bu konularla ilgili bir hedef koyarsanız iyi olur.
Belki şöyle bir senaryo da yazabiliriz. Kimsenin farkında olmadığı ya da gizli saklı kalmış bir dosya bir sey bulursunuz ve bu bulduğunuz şey ile partnerinizin sahip olduğu bir seyi ya da birisinin konumunu değiştirebilirsiniz…gibi… Partnerinizin sahip oldukları ile mücadele edeceksiniz ama bu mücadele sizi olumlu gerceklere yönlendirecektir.
Pluton transiti ise 3. Evinizde gercekleşiyor, yani yakın cevre ilişkilerinde. Yakın cevrenizden birisi (akrabalarınız, yegenler, kuzenler, cocuklar, yakın komsular, yakın arkadaslarınız) ile ilgili olaylar neticesinde sizin 12. Evinizdeki Pluton potansiyelleri uyanacak ve sizde değişimler gercekleşecektir. Yakın cevrenizden birisinin kaybı neticesinde gizli saklı bilgiler de ortaya cıkabilir, ve bu bilgiler neticesinde sizin onunla ilgili anlayışınızda değişimler olabilir. Bu değişimler neticesinde siz oğlak özelliklerine de sahip olabilirsiniz. Özellikle yakın cevrenize karsı cok daha değişik bir Vuslat ilişkisi tanımlayabilir, belki onlara karşı daha sabırlı olmayı daha flexsible, esnek olmayı gercekleştirebilirsiniz. Madde ötesini öğrenme yolunda da önünüz açılacaktır. Sprituel konulara daha derinlemesine girersiniz, ve kolaylıkla ögrenebilirsiniz bu transitlerde.
Ayrıca Pluton transiti progres güneşinizi de tetikliyor ve Saturn de ustune geliyor… Babanızı idrak etme durumları… babanızla ilgili bir suru olay yaşayabilirsiniz. Babanızın size kazandırdıklarını analiz etmeye baslayabilirsiniz… Babanızı daha iyi anlayabilirsiniz. Babanızla ilgili gizli saklı kalmış olaylar su yüzüne çıkabilir. Hatta bu olayları yakın cevrenizden biri sağlayabilir…
Jupiter transiti sizin 5. Evinize girerken, aynı zamanda merkurünzü tetiklemeye baslıyor. Merkur – Güneş beraberliginiz var ve 10. Evde.Merkür retro konumda olmasına ragmen başakta oldugu için çok kuvvetli.
Zaten merkur retrosunun sonlarında doğmuşunuz ki progres cok ilerlemiş....
Devamı gelecek….

RE: TRANSİTLER - uranus - 02-09-2010 01:06 PM

Vuslat devam...
Jupiter transiti sizin 5. Evinize girerken, aynı zamanda Merkürünüzü tetiklemeye baslıyor. Merkür – Güneş beraberliginiz var ve 10. Evde.Merkür retro konumda olmasına ragmen başakta oldugu için çok kuvvetli. Zaten progreslerden de anlaşıldığı üzere, merkürün retro halinin son günlerinde doğmuşsunuz.
Merkür ün şifre kelimesi “düşünüyorum” dur. Neyi düşünürsün, tabii ki bulundugu evin konularını, yani 10. Evini, zirve anlayışını, “ben kendimi en iyi nasıl hissederim” i, kariyerini, sosyal yaşantındaki yükselme eğilimini düşünürsün bol bol ve bu potansiyel Başak ta olduğu için de Başak tarzında düşünürsün…yani her seyden önce sistemli, programlı bir sekilde ekip çalışmasında yer alarak , “yalnız değil, hep beraber zirveye çıkalım”, dersin. Çalıştığın yerin hijyenine dikkat edersin, sağlık güvencen ön planda olur, ve iletişim sektöründe, reklamcılık, müşteri ilişkileri, halkla ilişkiler gibi iletişim ağırlıklı bir işte çalışmaktan zevk alırsın. Bunları düşünürsün…ayrıca oppositionunda yer alan 4. Evin konularını da düşünürsün. Evliliğini, evini, yuvanı, soy ağacını düşünürsün, bilinçaltına seyahatler yaparsın…
Jupiter senin bu potansiyellerini 4. Evden 180 derece yaparak tetikliyor. Jupiter büyüteç görevi görür. Büyüteçi nasıl kullanacağın, nereye tutacağın çok önemlidir, biliyoruz ki bir büyüteç le ve güneş ışığınla bir kağıt tutuşturabiliriz.
Düşüncelerinde büyüme, genişleme olacaktır… Fazla derinleşirsen aklın karışabilir, ve sen yükselenini akrep olarak kabul ettiğimiz bir aslansın. Yani derinleşme potansiyelin çok var. Ama aslan olmandan dolayı değişmen de cok zor, çünkü bu burc sabit burctur, kolay kolay bir Jupiter transitiyle değişemezsin, o yüzden fazla derinleşmemen gerekiyor bu süre içinde. Çünkü öyle çok derin düşüncelere dalabilirsin ki, sonunda An ını kaçırır ve yaşayamazsın…Büyüteç seni yakabilir.
Şayet çalışıyorsan işine odaklı ve pozitif düşünmen sana bir takım şanslı olaylar da yaratacaktır. Çalışmıyorsan bile zirve yolunda “ben kendimi daha güzel ve en iyi nasıl hissederim” e odaklandığında, bu Jupiter transiti sana fırsatlar gösterecektir… Zaten Jupiter transitin yaklasık bir ay süren çok kısa bir dönemi kapsıyor. Ama bu süre içinde Merkür – Mars- Neptun üçlüsünü tetiklemesi ve özellikle Neptun e 90 derece yapması senin için psikolojik tehlikelere işaret ediyor…
Neptun hayal enerjisidir. Jupiter transiti ile hayallerini cok büyütebilirsin ve öyle derinlere dalarsın ki, orda zamanla üstünü örttüğün korkuların (mars 8. Evde) aklına gelip, senin düşüncelerini bağlayabilir ve seni bunalıma sürükleyebilir. Özellikle bu transitte en önemli konu Neptun ile bağlantılı bu potansiyeldir. Maddeye sahip olamama, finansal korkular, para kazanamama korkuları bu konulardaki hayallerini idealize edememe düşünceleri seni çok karamsarlığa iter ve karanlık tarafa geçebilirsin, yani korkular, endişeler, takıntılar…. Bunlar, bu transitte ve senin, sana özel haritanın potansiyelleridir, ancak bunu engellemek de yine senin elindedir. Ne zaman düşüncelere dalıp da korku senaryoları yazarsın, tabii ki kendini yalnız hissettiğinde… aklına bu tür düşüncelerin gelmesi bu süreçte çok doğaldır, nasıl geliyorsa kovmasını da bilmen gerekiyor… duygunu yönetmek budur. Aklına gelen kötü şeylerin farkına vardığında , “hoooop, dur bakalım…” diyeceksin, “noluyoruz… yemezleeeerrr…” diyeceksin… ve hemen baska seylere odaklanacaksın… sevdigin birisine telefon edebilirsin, tv de kanal degistirebilirsin, hemen bir gazete, kitap alabilirsin eline…. Radyoyu acabilir, sevdigin eski neseli bir müzige odaklanabilir, ordan cocukluğuna seyahat edip, neseli oyunları aşklarını aklına getirebilirsin…mekan değiştirmek bile yeterli olur… ve bu bir aylık dönemi bu sekilde gecirerek Jupiter transitinin senin haritana göre zor etkilerini kolay atlatabilirsin.Ayrıca bu bir ay içinde davetleri kacırma , derim. Ve en önemlisi yalnız kalmamaya çalış,neşeye odaklan, hep birileri, sevdiklerin olsun yanında…çünkü bizler genelde yalnız kalınca hemen melankoli havalara gireriz, üstelik bundan hoslananlar da var, ve baslarız senaryolar yazmaya… ama Jupiter transitinin etkisi altındaysan bu senaryolar hep kötümser senaryolar olur…
Şayet korkularınla yüzleşemeye hazırsan , elbetteki yüzleş derim…bu, herkes icin en büyük kazanctır.
Gelelim Uranus transitine…
5. evinde seyreden bu transit senin 9. Evindeki Saturn ü olumlu tetikliyor. Saturn neydi 9. Evde?
Akademik kariyerini gerçekleştirme, adaleti gerçekleştirme potansiyelleri veriyor.Bu konuda otorite olabilirsiniz.Çünkü bir araştırmayı yürütebilmek ve sonuçlandırabilmek için sabıra,sistemli,programlı çalışmaya ihtiyaç vardır ve bu özellikler de onda bulunur.Satürn her zaman gercekçidir.Olması gereken (=adalet) olmalıdır onun için. Yüksek öğrenim için ideal bir konumdur,Satürnün 9. Evde olması.Yüksek öğrenimi için ne yapmasi gerekirse onu yapar ve mutlu olur.Yabancı ülkelere de gidebilirsiniz ama sadece yük. öğreniminiz için gidersiniz.diğerleri gibi merak için, gezmekiçin gitmezsiniz.Araştırma yapmak için gidersiniz, böyle bir potansiyel veriyor ve bu yengec burcunda bulunuyor... Ev , yuva,bilinçaltı burcunda.Kendini güvende hissetmesi için zorlar sizi.Satürn güven verir.Yengeç te de güven ihtiyacı var. Kişi Satürnle uyum içinde olur.Kişinin Satürn sayesinde korkuları açığa çıkıyor,endişelerinin , takıntılarının farkına varıyor. Evi için, yuvası için araştırmalar yapar, ilerde mutlu bir evlilik hayatı olsun diye cok caba gösterir, akademik kariyerinin altında bile bu yatar.
Uranus 5. Evden etkiliyor sizi… 5. Ev, yaratıcılık, yani cocuklar, ayrıca aşk, yenilik, yaratma potansiyelleri… mutluluk anlayısınızda yeni keşifler verir size Uranus transiti…ve bunun nataldaki Saturnle bağlantısı , bunu gercekleştirme potansiyeli verecektir… Balık burcundan birisiyle sürpriz bir sekilde tanısırsınız. Bu kişi size cok farklı gelen birisidir ve onunla yaşayacağınız olaylar neticesinde de kendi mutluluk anlayışınızda bazı değişimler yaşama potansiyelleriniz doğuyor…. Şimdiye kadar kendinize tarif ettiğiniz bir mutluluk anlayışınız vardı, ve bu değişiyor şimdi, olaylarla değişecektir. Bunun değişim zamanı gelmiş, Saturn de size bu değişimde yardımcı olacaktır…Satürn yaşlı bilge kimseleri de sembolize eder. Böyle bir kişiden de umulmadık anda tanışabilir, ya da tanıdığın böyle bir kişiden sürpriz bir sekilde bir yardım da alabilirsin. Alacağın bu yardım senin mutluluk anlayışınla bağlantılı olacaktır.
Sevgiler…

RE: TRANSİTLER - vuslat - 02-09-2010 10:24 PM

çok teşekkür ederim uranüs çok derin bir analiz olmuş adea iç alemimi çözmüşsünüz

RE: TRANSİTLER - zübeyde - 02-09-2010 10:37 PM

arkadaşlarrr aklım çok karışıkk haritamdan gelecek kariyerim hakkında yurtdışı imkanım varmı yorumlabilirmisiniz.üniversitenin son sene sendromundayımda??

RE: TRANSİTLER - uranus - 02-09-2010 11:39 PM

akademik kariyer imkanınız zaten var. endiselenmenize gerek yok, ancak haritanızdan anladigim kadariyla bilmediginiz, bransinizin disinda bir konuda master yapmanizi tavsiye etmiyorum, çünkü bildiginiz, ögrendiginiz konuları derinlemesine arastirmak, o konularda "en iyisi" olmak bence sizin icin cok daha iyi olacaktır. Ama bu yurt disi olayları kendiliginden olusmaz, epey caba sarfetmeniz gerekiyor...Şimdiden arastırmalara baslayınız, elinizin altında internet var, her ulkeye her universiteye sanal alemde kolaylıkla ziyaretler yapabilir, müracaat yazismalarinizı gercekleştirebilirsiniz...Şartları şurtları ögrenebilirsiniz... Amerikayı hic tavsiye etmiyorum. Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, Rusya bu zamanlarda cok ragbet gören ülkeler...
Mimarlık okuyorsanız, İtalya ve Hollandayı cok tavsiye ediyorum. Mühendislik okuyorsanız Almanya da olabilir. Sadece ingilizce ögrenmek icin gidecekseniz İngiltere cok pahalı, ancak Kanada cok uygun. Yurt dısına gidemezseniz, bence kesinlikle farklı bir üniversitede master yapmalisiniz.Çünkü Master in bir baska amaci, ögrenciye cok farklı bir vizyon kazandirmasıdır. Aynı Üni. de kalırsanız farklı bir vizyona sahip olamazsınız...
allah kolaylık versin....
sevgiyle kalın...

RE: TRANSİTLER - zübeyde - 02-10-2010 01:39 AM

çok teşekkür ederim sevgili uranüs..aslında branşım matematik öğrt yapmak istediğim masterda o yönde ama bir astrologtan mimarlık yani kariyer evimdeki teraziden kaynaklı farklı kariyer imkanınız olacak söylemi aklımı kurcalamakta sürekli ve birde satürn baskısında olduğumu düşünmem doğrumudur??

Cvp: RE: TRANSİTLER - Mercan - 02-10-2010 02:09 AM

(02-09-2010 02:09 AM)uranus Yazılan:  Sevgili Mercan,
sizin hic ama hic bir sekilde korkmanıza gerek yok... bir suc mu işledin de ortaya cikmasindan korkuyorsun... yok öyle şey...Haritana dikkatli bakarsan saturn transiti senin 10. evdeki Saturnüne cok olumlu açı yapacak. bence cok olumlu seyler yasayacaksın... daha sonra acıklarım....

gülücük
herşeyi doğru yaptığımı sanmıyorum ve son yıllarda en sık işlediğim suçun başkaları uğruna kendime ihanet olduğunu farekediyorum. Yaptıklarımdan çok yapmadıklarım suç kapsamında olabilir. Ortaya çıkmalarıyla ilgili bir derdim yok işin aslı satrün tüm bunları düzelt değiştir der ise bende harete geçecek kuvvet yok gibime geliyor işte o zamanda seyreyle cümbüşü...

son bir ay içinde on küsür yılllık arkadaşımı, çok daha yeni tanısamda kadim dostum dediğim beni anlatmadan anlayan kardeşimi, iş yerindeki uyumlu iş arkadaşlıklarımı, kuzenimle ilişkimi kaybettim. Aslında hepsi aynı yerlerinde duruyor, arada ne bir kırgınlık ne bir tartışma ne bir sebep var gibi görünüyor ama benim içsel yaşamımda artık yoklar. Yalnızlaşıyorum desem durumu karşılamıyor,bağlarımı yitirip birey olarak kalmaya mecbur ediliyoum. İçsel olarak izole ediliyorum yada izole ediyorum kendimi bilmiyorum.Tek bildiğim böyle bir giriş başlangıç yapan satrünün beni korkuttuğu idi bunuda suç suçlu ceza yada ödül gibi düşünerek yazmadım. Okuduklarımın hepsinin içeriği olumsuzluk arzediyordu, haliyle başlangıcı böyle sonu nasıl olacak endişemi dile getirmek istedim. Umarım dediğiniz gibi çok çok olumlu bir evre olur.

ve sevgili uranüs, bahsettiğiniz olumlu açının nasıl bir etki yaratacağından habersizim. gülücük şimdi incelemeye anlamaya çalışacağım ama sizdende yorum alabilirsem sevinirim tabi.

RE: TRANSİTLER - uranus - 02-10-2010 01:15 PM

Sevgili Mercan,
Saturn transiti 11. evden senin 5. evdeki ay-güneş- merkür stelyumuna zıt açı yapıyor ve MC deki Saturnüne de 60 lık sextile dedigimiz olumlu bir açı yapıyor... Böyle bir konumu hic bir kitap açıklayamaz, çünkü hic bir kitapta böyle bir konumu göremezsiniz, bu konum tamamen size özel bir durumdur...
Dolayısıyla saturn transitinin 12. eve girerken neleri etkiledigiyle ilgili okuduklarınız sizi bağlamıyor, bir kere bunu muhakkak bir kenara koyun, olur mu?
İkincisi , sizin haritanızda sadece Saturn transiti etkili degil, aynı zamanda Uranus transiti de gözüküyor ve bu da yine özel hic bir kitapta yazmayan bir durumdur. Yazar hangisini yazacak ki, binbir tane alternatif var, herkesin haritasina göre zaten yazamaz. Yazılanlar sadece cok global seylerdir, spesifik degildir ama o teoride yazılanlar bile, pratige cevirdiginizde, yani bir haritayı alıp da uygulamaya kalktiginizda görülür ki, hic bir soylenen tutmaz...O yüzden okuduklarınızda verilen mesajları iyi irdelemek lazımdır. Bir kac önemli bilgi iceren cumleler haricinde ben hic kaale almam. Neyse, gelelim haritanıza ve yasadıklarınıza, ve bundan sonra neler yapabileceğinize...
ama önce aklima gelen bir şiiri paylaşmak istiyorum...
YUNUS EMRE
İlim , ilim bilmektir
İlim, kendin bilmektir.
Sen kendini bilmezsen,
Bu nice okumaktır.

benim anladığım kadarıyla şunu demek istiyor :
Bilirsen, kendini bilirsin.Her bildigin, hersey seni anlatir sana.Okumak kendini ögrenmektir. Okumak, evrenin bilgisini okumaktır.Kendini sana kesfetmeni saglamiyorsa, haybeye okursun.Yaptıgın her sey aslında kendin icindir.Ama bunu bilmiyorsun.Bilmek anlamak degildir ve anladigin kadar yasarsın, bildiğin kadar degil.Bilgi yoksa zan vardır.

Uranus transiti 5. evdeki Gunesini tetikliyor...
Gunesi beşinci evde olan kişi zaten mutluluğunun şuurundadır.Kişi bu durumda,uranus transitini yaşarsa, o güne kadar bildiğinden daha fazlasını bilme,daha farklı şeyler öğrenme durumuna girer.Mutsuzluk ile mutluluk bir arada mevcuttur.Genelde de böyle keşfeder mutluluk anlayışını.Çok mutlu olduğu bir aşk ilişkisi vardır.Uranus tetiklediğinde örnegin aşık olduğu kişi bunu terkeder gider,neden, cunkü kisi özgurlesme adina baska bir kadina aşik olmak ister o zaman farkeder ne kadar sevdiğini ve mutlu olduğunu öğrenir.Kendisini kesfeder.
Özgür, siradisi bir mutluluk yaratmak ister kisi.Neden? Cünkü,kendisini böylece degisik ifade etmek ister.Kabul edildiginin disinda bir tarz sergilemesi icin olaylar olur. Cunkü kisinin ihtiyaci budur.
Güneş babayı da sembolize eder.Babasiyla ilgili ani bir degisim yasar ve o gune kadar bildigi mutluluk kavrami degiserek, kendisini baska bir sekilde ifade etmeye baslar.Babası örnegin kalp krizi gecirebilir.Kisinin mutsuzlukla ilgili bir olay yasamasi gerekir ki örgensin.Suur (=gunes) düzeyinde yasanacak bir olay.= saglikla veya aşkla ilgili bir olay olur. Degisim yasar bu yuzden.Cunku mutluluk kavrami degismistir.Farkli algilamaya ve farkli algilanmaya baslar.Yansima yuzunden algiladigi sekilde algilanir.

Stelyumun içinde Ay da Uranusten etkileniyor...
Ay kendisini nasil mutlu edecegini bilir 5. evde.Ask potansiyeli,yaraticilik, sahne gece hayatı, eglence hayatı…bunları bilir.Nasıl hareket edeceğini bilirsin.Bilinçaltının odaklandığı konular bunlardır.O güne kadar bildiğin mutlulukla ilgili kavramları değiştirecek kisiler ve olaylarla karşılaşırsın.Bu kişiler Uranusyen kişilerdir.
Annenle ilgili sevgi kavramini degistirecek olaylar da yasayabilirsin birden.
Annenin sebeb oldugu bir skandal olay ya da baska bir surpriz olay neticesinde senin mutluluk kavramin degisir.Nasil mutlu olacagini bildigin halde, baska, siradisi bir sekilde de mutlu olacagini anlarsın.Kendini kesfedersin.
Kisi bu evde (ay 5. evde) annesi yüzünden mutludur.Mutluluk anlayisini belirleyen sey anne motifidir.Annenin yaptiklari ya da yapmadiklari senin mutluluk anlayışındır.Uranus tr.nde bu yüzden anneni anlar, anneni de yeniden kesfedersin. Annenin yasadigi skandal (varsa) ; sende bunalım yaratmaz.Çünkü 11 – 5 baglantısı var.Uranus 11. evin yöneticisidir.Skandal zaten istenen seydir bu kisi icin.O yuzden kisi kendisini 11 de gösterir ve bu istenen bir durumdur.Kisinin o gune kadarki mevcut olan tıkanıklıgı cözülür.Kendini ifade edemedigin her sey ortaya cikar. 11 – 5 baglantısı : Seni mutlu edersem ben de mutlu olurum.
Kişinin mutlu olması icin mutlaka bilincaltini çözmesi lazım.Uranus burada bunu çözer.Sana yardım eder ve bu cok güzel bir konumdur.
Şayet geçmişte yasadiginiz olaylara (arkadaşlarinizdan, yakinlarinizdan öyle ya da böyle, bir şekilde uzaklaşmaniz...)bir anlam yukleyebiliyor ve ögreniyorsanız bu transiti muhtesem avantajli bir duruma getirebilirsiniz. Zaten Saturn transiti de seni bu yönde isteklerini gercekleştirmek için destekliyor. İçinde baskılar uyandırarak, sende gerilim yaratarak, senin bir an önce ilk adımı atmanı sağlıyor...Gerilirsen kolay baslarsın cünkü, yeniliğe kolay adım atarsın...Hersey senin icin cok guzel hazırlanıyor aslında evren tarafından, cunku sen bunları hak ediyorsun zaten, yeter ki olayları anla, nelerin eksik, nelerin fazla onlari çözmeye çalış ve değişimini gercekleştir...Yakınlarından aldığın geri bildirimler senin için, aslında değişimin için gerekli ipuçlarıdır. Seni izole etmeleri, kendini yalnız hissetmen...bunların hepsi sana onlar tarafından verilen feedback lerdir ve bunlarin kıymetini bilmelisin...Bu yasadigin olaylar, aslında hep ön hazırlıktır, senin nasıl bir değişim gecirmen gerektigini anlatan bildirimlerdir...
neden daha güzel bildirimler almadın da böyle senin için "kötü" diye sıfatlandırdığın olaylarla bildirimler geldi, diye sorabilirsin, ve cok haklısın da.
Burada bu sorunun cevabını senden baskası veremez... belki bunlarla ögrenmen gerekiyordu, belki bunları yasayarak , bizzat deneyimleyerek ögrenmen ve kendinin farkına varman gerekiyordur... Şunu hic bir zaman unutmamak lazım : Kazanmak için kaybetmeyi deneyimlemek gerekiyor... Mutlu olmak için mutsuzluğu tatmak gerekiyor... Bu transitler senin hayatının bence dönüm noktalarıdır.

Ve en önemlisi sen bir Balıksın, yani zıtlıkların anlamını en iyi bilenlerden ve anlayanlardansın.

Stelyumdaki Merkür nasıl etkilenecek...
5 . evde Merkürü olan kisinin akli, fikri mutlulugunda, askta, eglencededir.Organizatör, kuripye, menajer olabilir.Rehber olabilir, halkla iliskiler, sahnede olanlarla ask icin iletisim halinde olabilir, cocuk yuvasinda calisabilir, galerici, defile düzenleyen, sistem gelistirici…Merkür = iletisim, organizasyonlar…ellerini ve dilini cok kullanir. ve merkür kardesleri de sembolize ediyor. (3. evin yöneticisi, kardesler, yegenler, kuzenler, yakın cevre...)
ve bu potansiyellerin değişir Uranus transitinde.
Düsüncelerin olumlu ya da olumsuz degisir.Kayip yasarsan “kafayi yememek" için kayıptan nasıl kazanc sağlarsın, bunu düşünmeye başlamalısın...Çünkü yaşadığın olayların sebebi bu zaten...
mesela baska nasil olaylar olusabilir, Tr. Uranus 5. evdeki Merkürü tetiklerse...
Cocuk yuvasinda calisiyorsan yeni siradisi bir egitim programi uygulamak istersin.Cocuklarla ilgili bir siradisi, hic bilinmeyen bir belgesel hazirlayabilirsin…mevcut uygulamayi degistirirsin, mutlu olmak icin.
Yaptigin siradisi cok degisik ve kendi mutlulugunu etrafa gösterecegin bir organizasyon; cok buyuk bir parti sirasinda birden elektrikler kesilir ve olay olur.
Veya cok önemli bir anda uydulardaki arizalardan dolayi iletisimsiz kalir ve bu yuzden kayiplara ugrayabilirsin.Mutsuz olarak, nasil mutlu olacagini ögrenirsin , yani mutluluk dusuncesinde degisiklik olur. Uranus tr. 5. evde kisiyi etrafinda farkli gösterir.Kendini nasil gösterecegin cok önemlidir. İceri mi gireceksin, karanlığa, bir takım endişeler, takıntılar, korkular, yalnız mı kalacaksın, yoksa ışığa mı gideceksin, mutluluga, eğlenceye, aşka... seçimini yapmaya zorlayacak seni öbür yandan Satürn ...

Saturn transiti de seni MC de zirve kariyer evindeki Saturn ünü tetikliyor ve cok olumlu açı yapıyor... bence iş hayatında , zirve anlayısında yeni gunesler dogacaktır, yeter ki, olumlu düşün, pozitif enerjini, neşeni hic kaybetme... Sabırlı olmak, programlı olmak, duzenli olmak...bunlar hayatında önem kazanacaktır...

sevgiyle kal...

Cvp: TRANSİTLER - Félicé - 02-10-2010 02:18 PM

Hiç sevmediğim bir şeyi yaparak bende transit yorumu istemek istiyorum Sevgili Uranüsgülücük