Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

Cvp: RE: TRANSİTLER - www - 01-20-2010 02:09 PM

(01-20-2010 04:47 AM)Yıldırım Yazılan:  Gökyüzünde Satürn-Plüto-Uranüs düellosuna sayılı zamanlar varken ,
sizin söylediğinize göre satürünün bulunduğu evde değişimler olucak.

peki

bu düelloda natal haritamızdaki bir gezegenle büyük kare oluşturursa eğer o gezegen satüründen önce değişimi,gelişimi? herneyse daha önce sırtlanmaz mı??

RE: TRANSİTLER - uranus - 01-20-2010 05:14 PM

Yezdacim yazarim bir ara...
cok selamlar, mustiye, ufakliga...

Cvp: RE: TRANSİTLER - yezda - 01-20-2010 10:59 PM

(01-20-2010 05:14 PM)uranus Yazılan:  Yezdacim yazarim bir ara...
cok selamlar, mustiye, ufakliga...

Çok teşekkürler abim,onlarında sana selamları vargülücük

RE: TRANSİTLER - uranus - 01-21-2010 06:18 PM

Sevgili Darklord,
PLUTON TRANSİTİ 5. Evindeki stelyumunu tetiklemiş durumda…Bu stelyum tetiklenince 9. Evdeki Jupiterin ve 8. Evdeki merkürün de tetikleniyor ve Merkür tetiklenince 10. Evdeki Venüs ün de etkileniyor…Bayağı karmaşık gözükse de, aslında mutluluk anlayışında yapacağın bazı önemli değişiklikler ve alacağın kararlar ile bütün hayatının değişeceğini ve böylece haritadaki diger gezegenlerin bu transitte, kendilerini daha iyi yansıtmalarına yardımcı olacağını söyleyebiliriz.
Stelyumun basındaki Uranus ten başlayalım. Uranus 4. Evde kişiye; kendisine cok farklı gelen, marjinal ebeveyn verir, Bu durumda sen onlara bol bol isyan edersin, evinden ayrılmak istersin, ya da onların ayrılmasına bir sekilde sebeb olursun… Pluton transiti ile bu durumu değiştirmek zorundasın. Evinden tasınabilirsin, evini değiştirebilirsin, isyankar tarzını değiştirebilirsin, ya da hic isyan etmiyorsan, onlara karsı yavas yavas isyan etmeye de baslayabilirsin… yani bir sekilde bu mevcut potansiyelini kullanabilmen icin değişiklik yapman lazım…şimdiye kadar her nasılsan o halini değiştirmen geekiyor…
Ay, 5. Evde ve oğlak ta kişiye eglenmek için hırs veriyor. Sistemli, programlı eglenmeyi bilme hali veriyor…mutlu olmanın gerekliliğine cok inanırsın, zamanını bunun için iyi kullanırsın…ilerde cok cocugun da olabilir…Ama stelyumun içindeki Ay da bu potansiyeller baska türlü gözükür…bir kere Uranusten dolayı radikal bir eglenme tarzı verir sana. Yani herkesin bildiginin dısında bir eglenme tarzı, mutlu olma tarzı. Sana bunu sorsam herhalde cevap veremezsin, cunku senin bu yondeki tarzın sana cok normal gelir ve büyük ihtimal “radikal bir tarz nasıl olurmus” , diye bana geri dönersin…Ayın öbür tarafındaki Saturn ise sana gercekten eglenmeyi, mutlu olmayı mecbur tutar , sana bu yonde sorumluluklar yukler ve “benim eglenmem lazım…” , dersin… bunlar sende içsel baskılara, kasmalara sebeb olabilir ve bir türlü istedigin gibi eglenemezsin, mutlu olamazsın.
Ve öbür uçta yer alan Neptun var… 10 derecede olmasına ragmen o da stelyumdan dolayı Pluton transitinin etkisinde kalıyor…Neptun yalnız basına 5. Evde size mutlu olma hayalleri verir, ve yanındaki Saturn ile beraber hayallerinizi gercekleştirme potansiyeline sahip olursunuz… mesela hayal ettiginiz aşkı bulabilirsiniz. Neptunun bu evdeki haritanızdaki sert açıları ise, size baskalarına cok fazla yardım etme potansiyeli veriyor… o kadar verici olursunuz ki, bazen kendi ihtiyacınızı bile hic cekinmeden verebilirsiniz…Ayrıca eglence sektöründe cok basarılı olabilirsiniz. Çünkü Neptun, stelyumdan dolayı Uranusle beraber ve Merkurden aldığı sert açı ile, sizin; yaratıcılığınızı kullanarak, onu hayalinizle birleştirerek eglence sektöründe güzel ve basarılı organizasyonlar yapmanızı sağlar. Herkesin mutlulugu için değişik organizasyonlar yapma yeteneğiniz var.
Bütün bu stelyumun Pluton transitinden direkt etki alması ve Merkürünüze yaptığı sert açı sizin aklınızı cok karıstırıyordur. Düşüncelerinizde karmaşıklığa neden olur, çünkü bir yandan uranusyen değişim, bir yandan ay potansiyelinde degisimler, öbür yandan mutlu olma hayallerinde değişimler… tabii ki bunların hepsi kişide bir takım psişik problemler yaratabilir. Astrolojiden anlamayan, haklı olarak, der ki : “yahu noluyor bana böööle, aklım karmakarısık, canım sıkılıyor, bir seylere baslamam lazım ama icimden gelmiyor, noluyor bana…” kendini, ne oldugunu bir türlü tanımlayamaz… Ama iste astroloji sayesinde bunlarla cok kolay basedebiliyoruz, çünkü ne oldugunu biliyoruz, tanımlayabiliyoruz.
Konu ; “kendi mutluluk anlayışın”, dostum. Şimdiye kadar yukardaki potansiyellere sahiptin, şimdi, bundan sonra bu potansiyellerinin açığa çıkış şeklini değiştirmeye çalışmalısın. Bu potansiyellerin farkında değilsen, artık farkında olman için eylem yapmalısın. Mesela hala daha aynı evde oturuyorsan evini değiştirmeyi denemelisin, tabii ki ögrencisin ve zordur ama belki aynı sehir icinde bir akrabanın evinde 2-3 ay geçici kalabilirsin, bu bile sana bir cok sey ögretecektir…senden buyuk evli abin, ablan varsa ona da tasınabilirsin geçici olarak…
Sonra düşünmeye başlamalısın, bu hayatta seni neler mutlu etti şimdiye kadar, neler mutlu etmedi, Bunları bir bir otur yaz ve hangilerini değiştireceğine karar ver……bunlar senin hedeflerin olmalı…Pluton transitini hedefsiz geciremezsin… sana özeldir bunlar, ve bunlarda değişiklik yapabilirsin artık…
spesifik örnek1 : ögrencisin, ve okulda bilmemne dersini hic sevmiyorsun, ve onu çalışmak sana zulüm geliyor…ama artık onu değiştirmelisin, seve seve calışmalısın… bunun için eglenceli sekilde o dersi nasıl çalışacağını düşünmeli ve bir yol bulmalısın, mesela sevdigin bir arkadasınla çalışmak gibi…. “Mutlu olmak için yaratıcılığını kullan”, diypr sana Pluton transiti…
Örnek 2 : Yalnız takılmayı ya da tam tersi hep arkadaşlarınla gezmeyi, takılmayı seviyorsun… Pluton transiti ile öbür uç noktayı da tatmalısın…
Örnek 3 : Yaratıcılığını şimdiye kadar nasıl kullanıyordun? Bundan sonra nasıl kullanman gerektiğini sana yaşayacağın olaylar gösterecektir…Bunun için hep tetikte ol, öyle bir olayla karsılaşırsın ki, ???!!!???? sonucta yaratıcılığını devreye sokman gerekir…örnegin yardım etmeyi cok seviyorsun ya, cok sevdigin bir arkadasın cok buyuk bir hata yapar, ve senden yardım ister, sen de yaratıcılığını kullanarak olayı ya kurtarırsın ya da daha beter de edebilirsin… burada sen , karsına gelecek olaylarla test ediliyorsun adeta…bunun farkında ol yeter…Bu olaylar senin bu transitte ögrenmen gerekenlerle ilgildir hep, çünkü 2011 de Kuzey ay düğümü ile Pluton üstüste gelecek ve senin stelyumu her ikisi birden tetikleyecek… Bunun anlamı şudur: Kişiye öyle olaylar yaşat ki, sonuçta öğrenebilsin….hedefin varsa yırtarsın, yoksa “vay benim basıma gelenler…” dersin… Hedef koymak demek, olaylara yön vermek demektir….Bu konularda neyse ihtiyacın, onları tanımladığın zaman onlarla karsılasırsın. Hic bir sey define edemiyorsan, tanımlayamıyorsan o zaman hayat sana ne yapacağını, nasıl ögreteceğini kendisi karar verir, sen degil…halbuki senin kendin için karar vermen gerekiyor…
O yüzden sevgili Dark Lordum, benim büyük oğlumla aynı yaştasın, ne istediğini hep bilmeye çalış. 1. Uranus döngüsünü yaşıyorsun, 21 yas döngsüdür bu ve kolay değildir…ilk isyanlar, evden uzaklaşma istekleri ve dısardaki kişilerle kendini bulma…farklı , radikal, devrimci, isyankar tavırlar….Bu döngüde bunlar cok normaldir dostum. Bunları, bu potansiyelleri hep yapıcı ve kendini geliştirici düzeyde kullanmalısın… bir iş yaptığın zaman, belki de artık, bana bunun ne yararı var ki, diye de düşünmeye başlamalısın. Çünkü bu zaman içinde kendi mutluluk kavramını yeniden yapılandırmaya başlıyorsun. Ve değişimin ve gelişimin için bu şans, bu kadar kuvvetli bir enerji akışı bir daha sana verilmeyecektir….Bir daha Pluton bu stelyumun üstünden gecmeyecektir. 22 yasında bence cok güzel bir tecrübe ve farklılık yaşayacaksın. Tadını çıkart…
Uranus döngüsü senin sevme duygunu da cok tetikliyor. Sürpriz aşklar söz konusu olacaktır ve bunlar olumlu olacaktır senin için…Ama Uranus transitin stelyumunu zorluyor, bol bol sürpriz olaylar yasarsın ve bu olaylar sayesinde mutluluk anlayısında köklü değişimler yaparsın…Anne anlayışınla ilgili sürpriz olaylar da oluşabilir., ya da farkında olmadığın bir duygunu da keşfedebilirsin.
Sevgiler…

Cvp: RE: TRANSİTLER - Dark Lord - 01-23-2010 07:52 PM

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  Sevgili Darklord,
PLUTON TRANSİTİ 5. Evindeki stelyumunu tetiklemiş durumda…Bu stelyum tetiklenince 9. Evdeki Jupiterin ve 8. Evdeki merkürün de tetikleniyor ve Merkür tetiklenince 10. Evdeki Venüs ün de etkileniyor…Bayağı karmaşık gözükse de, aslında mutluluk anlayışında yapacağın bazı önemli değişiklikler ve alacağın kararlar ile bütün hayatının değişeceğini ve böylece haritadaki diger gezegenlerin bu transitte, kendilerini daha iyi yansıtmalarına yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Açıkçası bu sıralar , her zaman düşündüğüm mutluluk teması üzerine farklı yaklaşımlar ve duygular beslemekteydim. Galiba bu transit yorumu ve farkındalığı daha iyi bir zamanda elde edemezdim, teşekkürler

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  Stelyumun basındaki Uranus ten başlayalım. Uranus 4. Evde kişiye; kendisine cok farklı gelen, marjinal ebeveyn verir, Bu durumda sen onlara bol bol isyan edersin, evinden ayrılmak istersin, ya da onların ayrılmasına bir sekilde sebeb olursun… Pluton transiti ile bu durumu değiştirmek zorundasın. Evinden tasınabilirsin, evini değiştirebilirsin, isyankar tarzını değiştirebilirsin, ya da hic isyan etmiyorsan, onlara karsı yavas yavas isyan etmeye de baslayabilirsin… yani bir sekilde bu mevcut potansiyelini kullanabilmen icin değişiklik yapman lazım…şimdiye kadar her nasılsan o halini değiştirmen geekiyor…

Bugüne kadar, eve karşı asi oldum. Zaten liseyi de yatılı okuduğum için bu asi tavrım çok da sorun yaratmadı. Ama gerçekten de bu sıralar, ev ve ahalisine karşı daha ılımlı ve hoşgörülü tavırlar içerisindeyim. Daha anlayışlı davranıyorum , empati yapıyorum ve onların "anne-baba" kimliklerini bir kenara bırakarak yaptıklarını irdelemeye başladım. Sonuçta onların da canı var makara

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  Ay, 5. Evde ve oğlak ta kişiye eglenmek için hırs veriyor. Sistemli, programlı eglenmeyi bilme hali veriyor…mutlu olmanın gerekliliğine cok inanırsın, zamanını bunun için iyi kullanırsın…ilerde cok cocugun da olabilir…Ama stelyumun içindeki Ay da bu potansiyeller baska türlü gözükür…bir kere Uranusten dolayı radikal bir eglenme tarzı verir sana. Yani herkesin bildiginin dısında bir eglenme tarzı, mutlu olma tarzı. Sana bunu sorsam herhalde cevap veremezsin, cunku senin bu yondeki tarzın sana cok normal gelir ve büyük ihtimal “radikal bir tarz nasıl olurmus” , diye bana geri dönersin…Ayın öbür tarafındaki Saturn ise sana gercekten eglenmeyi, mutlu olmayı mecbur tutar , sana bu yonde sorumluluklar yukler ve “benim eglenmem lazım…” , dersin… bunlar sende içsel baskılara, kasmalara sebeb olabilir ve bir türlü istedigin gibi eglenemezsin, mutlu olamazsın.

Yaa mutlu olmanın gerekliliğine o kadar çok inanıyorum ki , yani öncelikli hedefim odur . Aslında herkesin amacı farkında olsun veya olmasın mutluluktur. İhtiyaçlar veya gereksinimler piramiti olsa yada varsa kesinlikle en üstünde mutluluk vardır. Başkalarına yardım ederken bile aslında kendiniz için yardım edersiniz. Çünkü o mutlu olursa, siz de olacaksınız. Burdan da benim pragmatik düşünce anlayaşıma bir geçiş olabilir ama konudan kopmuş olacağım , neyse makara

Ayın diğer tarafındaki satürn ... Gerçekten kendime sürekli söylediğim şeydir ; "benim eglenmem lazım ,mutlu olmam lazım" . Bunun oluşturduğu içsel baskıdan mı yoksa, başka sebeplerden mi bilemeyeceğim ama gerçekten mutlu olabilemiyorum. Yani çevremdeki insanlara sorsanız, benim mutsuz bir insan olduğumu düşüneceklerini sanmıyorum, sürekli gülüp muhabbet ediyoruz güya. Ama (bekli de uranüs'ün katmış olduğu farklı eğlence anlayışı burda devreye giriyor) bunlar eğlenmek değil , yani esas mutluluk bunlardan gelmez diye düşünüyorum.

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  Ve öbür uçta yer alan Neptun var… 10 derecede olmasına ragmen o da stelyumdan dolayı Pluton transitinin etkisinde kalıyor…Neptun yalnız basına 5. Evde size mutlu olma hayalleri verir, ve yanındaki Saturn ile beraber hayallerinizi gercekleştirme potansiyeline sahip olursunuz… mesela hayal ettiginiz aşkı bulabilirsiniz. Neptunun bu evdeki haritanızdaki sert açıları ise, size baskalarına cok fazla yardım etme potansiyeli veriyor… o kadar verici olursunuz ki, bazen kendi ihtiyacınızı bile hic cekinmeden verebilirsiniz…Ayrıca eglence sektöründe cok basarılı olabilirsiniz. Çünkü Neptun, stelyumdan dolayı Uranusle beraber ve Merkurden aldığı sert açı ile, sizin; yaratıcılığınızı kullanarak, onu hayalinizle birleştirerek eglence sektöründe güzel ve basarılı organizasyonlar yapmanızı sağlar. Herkesin mutlulugu için değişik organizasyonlar yapma yeteneğiniz var.

Daha neptün'ün orta açıp da, satürnün voleyi vurduğunu hatırlamıyorum makara Bunların el ele olduğu bir organizasyonu daha tatmadım ne yazık ki ..

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  Bütün bu stelyumun Pluton transitinden direkt etki alması ve Merkürünüze yaptığı sert açı sizin aklınızı cok karıstırıyordur. Düşüncelerinizde karmaşıklığa neden olur, çünkü bir yandan uranusyen değişim, bir yandan ay potansiyelinde degisimler, öbür yandan mutlu olma hayallerinde değişimler… tabii ki bunların hepsi kişide bir takım psişik problemler yaratabilir. Astrolojiden anlamayan, haklı olarak, der ki : “yahu noluyor bana böööle, aklım karmakarısık, canım sıkılıyor, bir seylere baslamam lazım ama icimden gelmiyor, noluyor bana…” kendini, ne oldugunu bir türlü tanımlayamaz… Ama iste astroloji sayesinde bunlarla cok kolay basedebiliyoruz, çünkü ne oldugunu biliyoruz, tanımlayabiliyoruz.
Konu ; “kendi mutluluk anlayışın”, dostum. Şimdiye kadar yukardaki potansiyellere sahiptin, şimdi, bundan sonra bu potansiyellerinin açığa çıkış şeklini değiştirmeye çalışmalısın. Bu potansiyellerin farkında değilsen, artık farkında olman için eylem yapmalısın. Mesela hala daha aynı evde oturuyorsan evini değiştirmeyi denemelisin, tabii ki ögrencisin ve zordur ama belki aynı sehir icinde bir akrabanın evinde 2-3 ay geçici kalabilirsin, bu bile sana bir cok sey ögretecektir…senden buyuk evli abin, ablan varsa ona da tasınabilirsin geçici olarak…
Sonra düşünmeye başlamalısın, bu hayatta seni neler mutlu etti şimdiye kadar, neler mutlu etmedi, Bunları bir bir otur yaz ve hangilerini değiştireceğine karar ver……bunlar senin hedeflerin olmalı…Pluton transitini hedefsiz geciremezsin… sana özeldir bunlar, ve bunlarda değişiklik yapabilirsin artık…

Aslında sorunun benim mutluluk anlayışımda olduğunu tespit edebilmiştim daha öncesinden ama gerekli tedbir ve önlemler almaktan acizim galiba. En basitinden, haftanın 3-4 günü kalkıp da okula gidebilsem herşeyin çok daha güzel olacağını düşündüğüm halde her nasıl beceremiyorsam, bir türlü bu düşündüklerimi eyleme dönüştüremiyorum. Yani haftada 3-4 günü de olsa , kalkıp okula gidemiyorum.

Ev değişikliğine gelince yurtta kalıyorum gülücük İstanbul'da kalan tanıdık veya akrabam yok. Eve de çıkmayı hiç düşünmüyorum , evin derdi çekilmez hehee

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  spesifik örnek1 : ögrencisin, ve okulda bilmemne dersini hic sevmiyorsun, ve onu çalışmak sana zulüm geliyor…ama artık onu değiştirmelisin, seve seve calışmalısın… bunun için eglenceli sekilde o dersi nasıl çalışacağını düşünmeli ve bir yol bulmalısın, mesela sevdigin bir arkadasınla çalışmak gibi…. “Mutlu olmak için yaratıcılığını kullan”, diypr sana Pluton transiti…
Örnek 2 : Yalnız takılmayı ya da tam tersi hep arkadaşlarınla gezmeyi, takılmayı seviyorsun… Pluton transiti ile öbür uç noktayı da tatmalısın…
Örnek 3 : Yaratıcılığını şimdiye kadar nasıl kullanıyordun? Bundan sonra nasıl kullanman gerektiğini sana yaşayacağın olaylar gösterecektir…Bunun için hep tetikte ol, öyle bir olayla karsılaşırsın ki, ???!!!???? sonucta yaratıcılığını devreye sokman gerekir…örnegin yardım etmeyi cok seviyorsun ya, cok sevdigin bir arkadasın cok buyuk bir hata yapar, ve senden yardım ister, sen de yaratıcılığını kullanarak olayı ya kurtarırsın ya da daha beter de edebilirsin… burada sen , karsına gelecek olaylarla test ediliyorsun adeta…bunun farkında ol yeter…Bu olaylar senin bu transitte ögrenmen gerekenlerle ilgildir hep, çünkü 2011 de Kuzey ay düğümü ile Pluton üstüste gelecek ve senin stelyumu her ikisi birden tetikleyecek… Bunun anlamı şudur: Kişiye öyle olaylar yaşat ki, sonuçta öğrenebilsin….hedefin varsa yırtarsın, yoksa “vay benim basıma gelenler…” dersin… Hedef koymak demek, olaylara yön vermek demektir….Bu konularda neyse ihtiyacın, onları tanımladığın zaman onlarla karsılasırsın. Hic bir sey define edemiyorsan, tanımlayamıyorsan o zaman hayat sana ne yapacağını, nasıl ögreteceğini kendisi karar verir, sen degil…halbuki senin kendin için karar vermen gerekiyor…

Tam da radikal kararlar aldığım bu dönemde, bu tür bir durum analizi okumam gerçekten mükemmel oldu. Merak ettiğim şey, benim bu tür kararlar almış olmamın sebebi bu transit mi ?

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  O yüzden sevgili Dark Lordum, benim büyük oğlumla aynı yaştasın, ne istediğini hep bilmeye çalış. 1. Uranus döngüsünü yaşıyorsun, 21 yas döngsüdür bu ve kolay değildir…ilk isyanlar, evden uzaklaşma istekleri ve dısardaki kişilerle kendini bulma…farklı , radikal, devrimci, isyankar tavırlar….Bu döngüde bunlar cok normaldir dostum. Bunları, bu potansiyelleri hep yapıcı ve kendini geliştirici düzeyde kullanmalısın… bir iş yaptığın zaman, belki de artık, bana bunun ne yararı var ki, diye de düşünmeye başlamalısın. Çünkü bu zaman içinde kendi mutluluk kavramını yeniden yapılandırmaya başlıyorsun. Ve değişimin ve gelişimin için bu şans, bu kadar kuvvetli bir enerji akışı bir daha sana verilmeyecektir….Bir daha Pluton bu stelyumun üstünden gecmeyecektir. 22 yasında bence cok güzel bir tecrübe ve farklılık yaşayacaksın. Tadını çıkart…

Tadını çıkartabilmek için mazoşist olmak gerek heralde makara Ama vurguladığınız isyan durumları , mutluluk teması dahilinde baya önplana çıkmış durumdaydı. Hani şu radikal kararları uygulamaya soksam gerçekten de hayat eğlenceli bir hal alacak verygood

(01-21-2010 06:18 PM)uranus Yazılan:  Uranus döngüsü senin sevme duygunu da cok tetikliyor. Sürpriz aşklar söz konusu olacaktır ve bunlar olumlu olacaktır senin için…Ama Uranus transitin stelyumunu zorluyor, bol bol sürpriz olaylar yasarsın ve bu olaylar sayesinde mutluluk anlayısında köklü değişimler yaparsın…Anne anlayışınla ilgili sürpriz olaylar da oluşabilir., ya da farkında olmadığın bir duygunu da keşfedebilirsin.
Sevgiler…

Pek zannetmiyorum bizim uranüs döngüsünün bu kadarına gücü yeteceğini ama geçirmeden bilemeyiz dimi =)

Sevgili Uranus , tekrar tekrar teşekkür ediyorum emeğin için ve değerli bilgilerin için verygood

RE: TRANSİTLER - uranus - 01-28-2010 06:30 PM

Sevgili Revenge,

Haritana göre Saturn ve Pluton transitleri yasıyorsun.

Saturn transiti 3. Evde , progres merkurünü ve natal Plutonunu tetiklemiş durumda.Ama aynı zamanda ASC deki merkür – günes beraberligine olumlu açısı var. 10. Evdeki Ay ını da az bucuk tetiklemiş durumda.

Saturn transiti bulundugu evin konuları ile seni mesgul eder, haritanda hangi gezegeni tetikliyorsa o gezegenin olusturdugu anlayışlarda değişim yapman için seni içsel olarak zorlar ve bu yuzden de olaylar yasatır.
Konu, 3. Ev konusu, yani yakın cevre ilişkileri, yakın akrabalar, yegenler, kuzenler, yakın arkadasların, yakın komsuların. Bunlarla ilgili anlayışlarında zaten Pluton da orda oldugu icin köklü değişimler yapabilme potansiyeline sahipsin. Aynı zamanda Pluton 3. Evde, kişiye cok derinden bir öğrenme potansiyeli de veriyor… derin arastırmalar yapma, öğrenme yeteneginin cok etkileyici ve derin olması, ilgi gösterdiğin konunun en derinine kadar kolayca inebilme … metafizik, kimya, gizbilimle uğraşma, arastırmacı gazeteci olma ve yakın çevrende kurdugun iletişimde kimsenin farkında olamayacağı cok derin duygulara sahip olma potansiyelleri veriyor.

Şimdi bu potansiyellerinin hangileri gündemdeyse, onlarda ya değişiklik yapman gerekiyor, ya da hangileri gündemde değilse onları gündemine tasıyabilme ve gercekleştirme potansiyeline sahip olacaksın , demektir.
Saturn transiti Terazide oldugu icin adil olmakla ilgili (hak hukuk, adalet, mahkemeler v.s.) ve sanatla ilgili olaylar da yasayabilirsin ve bu olaylar senin bu 3. Evin konularında değişim yaşaman için oluşacak olaylardır. Örneğin sanat yapma potansiyelini uyandırabilir ve sanata baslayabilirsin. Böylelikle yakın cevrendeki iletişimin şekli ve amacı değişmiş olur. Ya da derin araştırmalar yapma potansiyelini sanatla uyandırmış olursun ve yapacağın sanat uğruna bu potansiyelinin farkına varırsın…

Saturn transiti senin yükselen evindeki Gunes ve merkür beraberligini de tetikliyor ve bu anlamda da hareketli aylar yasayabilirsin. Yanık merküre sahipsin, yani ikili tartışmalarda birisi senin damarına, egona basarsa, susamazsın ve aniden kısa devre olustuğu için cok tepki koyarsın karsındakine, cok cabuk öfkelenirsin… Bu transitte bu potansiyelin tetikleniyor… belkide bu 1 sene içinde öfkesiz tepki ne demektir, bu yönde deneyimler yaşayacak ve bunu öğreneceksin.
Aynı zamanda annenle ilgili olaylara da sahit olabilir ve sonunda anneni daha iyi anlayabilecek duruma gelirsin. Bu duruma gelmen için yakın cevrende anne tarafı yakın akrabalarınla , (dayın, teyzen, dayı cocukları …) annenle ilgili olaylara sahit olabilirsin. Bu olayların amacı, anneni daha iyi idrak edebilmendir.

Merkur ve Gunes ASC üstünde sana, daha cok akılcı görünmenin dogru oldugunu soyler, ama saturn transiti 10 evdeki Ay ını da tetikliyor.ve ay günes arasındaki sert açı senin önemli kritik kararlarında hep ikilemler yasadığını gösteriyor. Mantık mı , duygu mu? Akılcı mı davranmalıyım, yoksa yüreğimin götürdüğü yere mi gitmeliyim …sorularını hep kendine sorarsın, ama bu transit şimdiye kadar bu konularda nasıl davranıyorsan, bunlara daha değişik açılardan bakmana sebeb olacak olaylar yasatır sana. Yani artık duygularını da işin içine katman gerektiği zamanın geldiğini gösterecektir hayat sana. Kimbilir , belki de bu meyanda cok değişik bir revenge olup çıkarsın meydanlara… intikam da neymiş…dersin mesela…gülücük)

Pluton transiti de sana, 6. Evden 3. Evdeki Plutonuna dikkat et diyor… 6. Ev sağlık ve iş, sistem evidir. Çalışıyorsan, iş şartların ağırlaşabilir, bir sürü sorumluluklar yuklenebillirsin , bunlardan amac , zor sartlarda nasıl çalıştığının test edilmesidir. Neden, çünkü hayat sana böyle bir potansiyel veriyor bu önümüzdeki 3 sene icin (Subat 2013 e kadar) Bu potansiyelin oluşmasının sebebi ise, Pluton döngüsüdür. 3. Evdeki plutonuna kare açı yapıyor . Kendinde hissedecegin baskılarla beraber ortaya cıkaracağın potansiyellerle, 3. Evin konularında köklü değişiklikler yapabilmen için.

Stresde olursan saglık problemleri de yaşayabilirsin ama en fazla risk, 10 Ekim- 25 Aralık 2010 tarihleri arasında gözüküyor…Ne olabilir, hassas organın hangisiyse, ordan sinyaller gelebilir… mesela aslan burcusun, kan dolasım sistemin hassastır, tansiyonun cıkar, gizli şekerin varsa o ortaya cıkabilir, ya da saglık evini oğlak burcu kesiyor, yani dişler, dizler de problemler yaşayabilirsin… Stresde olmaman için ise devamlı yeni projelerle mesgul olmanız lazım. Ona, buna kulak asmadan, bildigin dogrularda ve amaçladığın değişim hedeflerinde ilerlemelisin, en azından ilk adımları atabilmelisin.
Ayrıca, Pluton transiti; işinde, kariyerinde yapacağın her türlü büyük değişimleri desteleyecek ve besleyecektir. Ama iş değişikliği düşünüyorsan buna duygunla karar vermelisin, aklınla değil….yani yeni işini sevmen ve istekli olman cok önemli…

Sevgiyle kal…

Cvp: RE: TRANSİTLER - Mimoza - 01-29-2010 12:12 PM

(01-28-2010 06:30 PM)uranus Yazılan:  Sevgili Revenge,

Haritana göre Saturn ve Pluton transitleri yasıyorsun.

Saturn transiti 3. Evde , progres merkurünü ve natal Plutonunu tetiklemiş durumda.Ama aynı zamanda ASC deki merkür – günes beraberligine olumlu açısı var. 10. Evdeki Ay ını da az bucuk tetiklemiş durumda.

Saturn transiti bulundugu evin konuları ile seni mesgul eder, haritanda hangi gezegeni tetikliyorsa o gezegenin olusturdugu anlayışlarda değişim yapman için seni içsel olarak zorlar ve bu yuzden de olaylar yasatır.
Konu, 3. Ev konusu, yani yakın cevre ilişkileri, yakın akrabalar, yegenler, kuzenler, yakın arkadasların, yakın komsuların. Bunlarla ilgili anlayışlarında zaten Pluton da orda oldugu icin köklü değişimler yapabilme potansiyeline sahipsin. Aynı zamanda Pluton 3. Evde, kişiye cok derinden bir öğrenme potansiyeli de veriyor… derin arastırmalar yapma, öğrenme yeteneginin cok etkileyici ve derin olması, ilgi gösterdiğin konunun en derinine kadar kolayca inebilme … metafizik, kimya, gizbilimle uğraşma, arastırmacı gazeteci olma ve yakın çevrende kurdugun iletişimde kimsenin farkında olamayacağı cok derin duygulara sahip olma potansiyelleri veriyor.

Şimdi bu potansiyellerinin hangileri gündemdeyse, onlarda ya değişiklik yapman gerekiyor, ya da hangileri gündemde değilse onları gündemine tasıyabilme ve gercekleştirme potansiyeline sahip olacaksın , demektir.
Saturn transiti Terazide oldugu icin adil olmakla ilgili (hak hukuk, adalet, mahkemeler v.s.) ve sanatla ilgili olaylar da yasayabilirsin ve bu olaylar senin bu 3. Evin konularında değişim yaşaman için oluşacak olaylardır. Örneğin sanat yapma potansiyelini uyandırabilir ve sanata baslayabilirsin. Böylelikle yakın cevrendeki iletişimin şekli ve amacı değişmiş olur. Ya da derin araştırmalar yapma potansiyelini sanatla uyandırmış olursun ve yapacağın sanat uğruna bu potansiyelinin farkına varırsın…

Saturn transiti senin yükselen evindeki Gunes ve merkür beraberligini de tetikliyor ve bu anlamda da hareketli aylar yasayabilirsin. Yanık merküre sahipsin, yani ikili tartışmalarda birisi senin damarına, egona basarsa, susamazsın ve aniden kısa devre olustuğu için cok tepki koyarsın karsındakine, cok cabuk öfkelenirsin… Bu transitte bu potansiyelin tetikleniyor… belkide bu 1 sene içinde öfkesiz tepki ne demektir, bu yönde deneyimler yaşayacak ve bunu öğreneceksin.
Aynı zamanda annenle ilgili olaylara da sahit olabilir ve sonunda anneni daha iyi anlayabilecek duruma gelirsin. Bu duruma gelmen için yakın cevrende anne tarafı yakın akrabalarınla , (dayın, teyzen, dayı cocukları …) annenle ilgili olaylara sahit olabilirsin. Bu olayların amacı, anneni daha iyi idrak edebilmendir.

Merkur ve Gunes ASC üstünde sana, daha cok akılcı görünmenin dogru oldugunu soyler, ama saturn transiti 10 evdeki Ay ını da tetikliyor.ve ay günes arasındaki sert açı senin önemli kritik kararlarında hep ikilemler yasadığını gösteriyor. Mantık mı , duygu mu? Akılcı mı davranmalıyım, yoksa yüreğimin götürdüğü yere mi gitmeliyim …sorularını hep kendine sorarsın, ama bu transit şimdiye kadar bu konularda nasıl davranıyorsan, bunlara daha değişik açılardan bakmana sebeb olacak olaylar yasatır sana. Yani artık duygularını da işin içine katman gerektiği zamanın geldiğini gösterecektir hayat sana. Kimbilir , belki de bu meyanda cok değişik bir revenge olup çıkarsın meydanlara… intikam da neymiş…dersin mesela…gülücük)

Pluton transiti de sana, 6. Evden 3. Evdeki Plutonuna dikkat et diyor… 6. Ev sağlık ve iş, sistem evidir. Çalışıyorsan, iş şartların ağırlaşabilir, bir sürü sorumluluklar yuklenebillirsin , bunlardan amac , zor sartlarda nasıl çalıştığının test edilmesidir. Neden, çünkü hayat sana böyle bir potansiyel veriyor bu önümüzdeki 3 sene icin (Subat 2013 e kadar) Bu potansiyelin oluşmasının sebebi ise, Pluton döngüsüdür. 3. Evdeki plutonuna kare açı yapıyor . Kendinde hissedecegin baskılarla beraber ortaya cıkaracağın potansiyellerle, 3. Evin konularında köklü değişiklikler yapabilmen için.

Stresde olursan saglık problemleri de yaşayabilirsin ama en fazla risk, 10 Ekim- 25 Aralık 2010 tarihleri arasında gözüküyor…Ne olabilir, hassas organın hangisiyse, ordan sinyaller gelebilir… mesela aslan burcusun, kan dolasım sistemin hassastır, tansiyonun cıkar, gizli şekerin varsa o ortaya cıkabilir, ya da saglık evini oğlak burcu kesiyor, yani dişler, dizler de problemler yaşayabilirsin… Stresde olmaman için ise devamlı yeni projelerle mesgul olmanız lazım. Ona, buna kulak asmadan, bildigin dogrularda ve amaçladığın değişim hedeflerinde ilerlemelisin, en azından ilk adımları atabilmelisin.
Ayrıca, Pluton transiti; işinde, kariyerinde yapacağın her türlü büyük değişimleri desteleyecek ve besleyecektir. Ama iş değişikliği düşünüyorsan buna duygunla karar vermelisin, aklınla değil….yani yeni işini sevmen ve istekli olman cok önemli…

Sevgiyle kal…

sevgili uranus emeklerin ve zahmetlerin için çok çok tşk ediyorumçiçek
Alıntı:Saturn transiti bulundugu evin konuları ile seni mesgul eder, haritanda hangi gezegeni tetikliyorsa o gezegenin olusturdugu anlayışlarda değişim yapman için seni içsel olarak zorlar ve bu yuzden de olaylar yasatır.

haklısın öğrenmeyi ve araştırmayı çok severim.ve bişiler öğrendikçe araştırdıkça kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Alıntı:Saturn transiti senin yükselen evindeki Gunes ve merkür beraberligini de tetikliyor ve bu anlamda da hareketli aylar yasayabilirsin. Yanık merküre sahipsin, yani ikili tartışmalarda birisi senin damarına, egona basarsa, susamazsın ve aniden kısa devre olustuğu için cok tepki koyarsın karsındakine, cok cabuk öfkelenirsin… Bu transitte bu potansiyelin tetikleniyor… belkide bu 1 sene içinde öfkesiz tepki ne demektir, bu yönde deneyimler yaşayacak ve bunu öğreneceksin.
Aynı zamanda annenle ilgili olaylara da sahit olabilir ve sonunda anneni daha iyi anlayabilecek duruma gelirsin. Bu duruma gelmen için yakın cevrende anne tarafı yakın akrabalarınla , (dayın, teyzen, dayı cocukları …) annenle ilgili olaylara sahit olabilirsin. Bu olayların amacı, anneni daha iyi idrak edebilmendir

aslında sakin birisi olarak bilinirim taaki damarıma basılana kadar:P gözüm dönüyo resmen :D yalnız söylediğinin tam tersi sanırım.önceden öfkesiz tepki gösterirdim son 1 senedir tam tersi resmen kükrüyorum ve çok öfkeliyim.ama bu şekilde olması beni daha rahatlattı diyebilirim.ve anneciim saolsun son 1 senedir kıymetini daha iyi anlıyorum diyebilirim.çok fedakarlıklar yaptı ask ALLAH hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin.

Alıntı:Merkur ve Gunes ASC üstünde sana, daha cok akılcı görünmenin dogru oldugunu soyler, ama saturn transiti 10 evdeki Ay ını da tetikliyor.ve ay günes arasındaki sert açı senin önemli kritik kararlarında hep ikilemler yasadığını gösteriyor. Mantık mı , duygu mu? Akılcı mı davranmalıyım, yoksa yüreğimin götürdüğü yere mi gitmeliyim …sorularını hep kendine sorarsın, ama bu transit şimdiye kadar bu konularda nasıl davranıyorsan, bunlara daha değişik açılardan bakmana sebeb olacak olaylar yasatır sana. Yani artık duygularını da işin içine katman gerektiği zamanın geldiğini gösterecektir hayat sana. Kimbilir , belki de bu meyanda cok değişik bir revenge olup çıkarsın meydanlara… intikam da neymiş…dersin mesela

ahh ahh bu kısım beni en zorlayan bölüm pek anlamadımbu mantık ve duygu arasında kalmak beni bitiriyo resmen.aklıma eseni istediğim gibi yapamıyorum.hep beni frenliyen durduran otomatik bi mekanizma var sanki sürprizzz aslında doğru eskiden bu kadar duygularımı dışa vuramazken artık ne düşünüyorsam hissediyorsam söylemek daha kolay sanki.

Alıntı:Stresde olursan saglık problemleri de yaşayabilirsin ama en fazla risk, 10 Ekim- 25 Aralık 2010 tarihleri arasında gözüküyor…Ne olabilir, hassas organın hangisiyse, ordan sinyaller gelebilir… mesela aslan burcusun, kan dolasım sistemin hassastır, tansiyonun cıkar, gizli şekerin varsa o ortaya cıkabilir, ya da saglık evini oğlak burcu kesiyor, yani dişler, dizler de problemler yaşayabilirsin… Stresde olmaman için ise devamlı yeni projelerle mesgul olmanız lazım. Ona, buna kulak asmadan, bildigin dogrularda ve amaçladığın değişim hedeflerinde ilerlemelisin, en azından ilk adımları atabilmelisin.

Sevgiyle kal…

çok fazla stresliyim ve tansiyonumda var pek anlamadım haklısın yeni projeler yeni fikirler beni çok fazlasıyla heyecanlandırıyo ve çok mutlu oluyorum.pek boş durmasamda yinede bu uyarını dikkate alıcam verygood çalışmıyorum ama her ne yapıyosam severek yapmam benim için çok önemli.o zaman performansım kat kat artıyo diyebilirim.

tekrar tekrar tşk ediyorum sevgili uranus çiçek

RE: TRANSİTLER - uranus - 01-29-2010 12:21 PM

Revenge :
"aslında sakin birisi olarak bilinirim taaki damarıma basılana kadar:P gözüm dönüyo resmen yalnız söylediğinin tam tersi sanırım.önceden öfkesiz tepki gösterirdim son 1 senedir tam tersi resmen kükrüyorum ve çok öfkeliyim.ama bu şekilde olması beni daha rahatlattı ...."

Bu da güzel bir değişimdir... esasında burda anlatmak istedigim... şimdiye kadar bu konuda nasılsan artık o durum değişecek demektir... sen de değiştiğini söylüyorsun zaten, bence mükemmel durumu yakalıyorsun....

sevgiyle kal...

Cvp: RE: TRANSİTLER - Mimoza - 01-29-2010 12:25 PM

(01-29-2010 12:21 PM)uranus Yazılan:  Revenge :
"aslında sakin birisi olarak bilinirim taaki damarıma basılana kadar:P gözüm dönüyo resmen yalnız söylediğinin tam tersi sanırım.önceden öfkesiz tepki gösterirdim son 1 senedir tam tersi resmen kükrüyorum ve çok öfkeliyim.ama bu şekilde olması beni daha rahatlattı ...."

Bu da güzel bir değişimdir... esasında burda anlatmak istedigim... şimdiye kadar bu konuda nasılsan artık o durum değişecek demektir... sen de değiştiğini söylüyorsun zaten, bence mükemmel durumu yakalıyorsun....

sevgiyle kal...

haklısın önceden kendi kendimi yer dururdum.şimdi kendimi yemiyorum beni rahatsız eden şeyleri söylüyorum.tabiiki bu daha rahatlatıcı.çok değiştiğimi söyleyebilirim bu konuda.inşş daha da güzel olur herşey gülücük

RE: TRANSİTLER - uranus - 01-29-2010 01:15 PM

Bir de derler ki, "EYVAH sATURN TRANSİTİ YASIYORUM, COK KÖTÜ..." yahu neresi kötü ki... hep olumlu bakmak lazım... bosuna mı yasıyoruz saturn transitini yani... her sey kötü olsun diye mi geliyor bu transitler... ne alakası var...milletin canı sıkılıyor, birisi kuyuya bir taş atıyor, bu böyledir diyor... halbuki kel alaka... bak iste en guzel örneklersiniz, sen, Ura...Saturn transiti olumlu kullanmak herkesin elindedir... ister sert acı yapsın ister soft acı yapsın... tedbirini aldın mı, her zaman avantajını görürsünüz...

Evde sıcacık oturuyorsun, dısarda kar yagıyor...
paltonu giymeden dısarı cıkarsan üşürsün, donarsın hasta da olursun ama tutup da kabahati hava sartlarına baglayamazsın... "işteee... allah kahrtsin... hava kötü o yuzden hasta oldum... "...diyenler var ama...aahahahaaa....gülücük)))))))