Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

Cvp: Venüs Akrepte ~ - Félicé - 11-09-2009 07:52 PM

Melancholic Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Nevrotik Yazılan:
Yıldırım Yazılan:bugün Ay Aslan burcunda ve Marsla kavuşum yapıyor..
ayrıca bu Ay-Mars ikilisinin , Jüpiter ve Güneşle T-Kare gerilimi yaptığını görüyoruz.

ben şimdilik çıkıyorum forumdan , uslu olun ;)

Bende diyorum, bugün bende öyle bir çoşku ve enerji var ki, ne oluyor böyle, o kadar iş yaptım, hala enerjiğim;) Ayrıca uzun süredir yapmak istediğim, fazlaca cahil cesareti gerektiren bir şey var kafamda, zor tuttum kendimi yapmamak için

5.kattan aşağı bungie jumping düşünmüyorsun inşallah =)

Bence karanlık bodrum katındaki, gözleri parlayan fareyi yakalamak daha fazla cesaret gerektiriyor bir bayan için gülücük)

Maskülen bir haritam var..El feneri ile yakalasam olur mu? Elime de eldiven takarım, kolay kolay tiksinmem ama, hijyen açısından..

RE: TRANSİTLER - gizem kara - 11-11-2009 06:54 PM

yorumcu arkadaşlardan bir ricam var oğlumun transitlerine bir göz atacak gönüllü arıyorum.. az kaldı çatıya çıkıp imdattt diye bağıracağım..göz göre göre okul hayatını mahvetmeye çalışıyor ve ben laf anlatamıyorum.. 10.02.1996 -16.50 -amasya ... tr.satürün nt venüs e zıt bakıyor. üstelik nt. satürnün üstündende tr.uranüs geçiyor ve asc aslan kendileri az bi zaman sonra kova güneş+mars kavuşumuna asc den mars zıt bakıcak ve tr.plüton da nt.venüse kare yapıyor aynı zamandada bir süre sonra nt.jüpiterinin üstünden geçecek 3.ev yöneticisi venüs zor durumda yani benim gördüğüm bunlar ama yorumlamada yetersiz kalıyorum...
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim....

Cvp: RE: TRANSİTLER - JoMaJa - 11-11-2009 08:44 PM

gizem kara Yazılan:yorumcu arkadaşlardan bir ricam var oğlumun transitlerine bir göz atacak gönüllü arıyorum.. az kaldı çatıya çıkıp imdattt diye bağıracağım..göz göre göre okul hayatını mahvetmeye çalışıyor ve ben laf anlatamıyorum.. 10.02.1996 -16.50 -amasya ... tr.satürün nt venüs e zıt bakıyor. üstelik nt. satürnün üstündende tr.uranüs geçiyor ve asc aslan kendileri az bi zaman sonra kova güneş+mars kavuşumuna asc den mars zıt bakıcak ve tr.plüton da nt.venüse kare yapıyor aynı zamandada bir süre sonra nt.jüpiterinin üstünden geçecek 3.ev yöneticisi venüs zor durumda yani benim gördüğüm bunlar ama yorumlamada yetersiz kalıyorum...

Aslında sen görülecek birçok şeyi görmüşsün.

Hani bende biraz cila yapmam gerekirse.Evet ilk göze çarpan Saturn Venü zıt açısı.Venüs 3. ev yöneticisi.3. ev ilköğretim düzeyinde eğitimin evidir.Şu durumda direk okulunun etkilenmesi doğal birşey.Ki saturn tranisit 3. eve girdi girecek.Yani gelecek bikaç sene okul anlamında oğlun için daha sıkıcı daraltıcı süreçler olabilir(dolayısıyla seninn içinde.Bu süreçler gezegenlerine dokunduğu zamanlarda sivrilecek.Saturn geri hareket yapacak ve oğlun Venüs-Saturn zıt açısını toplamda üç kez yaşayacak.2009 kasım - 20010 mart -2010 ağustos(neyse bu arada okul olmayacak)

Hımm bu arada Venüs biraz sanada vurgu yapıyor.Klasik astrolojide ev daha çok 10. evle alakalıdır.10.ev yöneticisi venüs.Ve ayın yöneticiside Venüs.

Birde ben şunu farkediyorum evet saturn herkes için sınayıcı deneyimdir.Ama oğlak -kova ağırlıklı insanlar biraz daha fazla test ediliyor bu zamanlarda

Ve Jüpiter tam Yükselenin karşısında 7. evden geçiyor bu aralar.Tabi bir çocuk için ortaklık,evlilik gibi şeylerden söz edemeyiz ama 7. ev çocuk için hayatın paylaşıldığı insanlar olarak eebeveynleride gösterebilir.(ha yine de işin içinde aşk olabilir Jüpiter 5. ev yöneticisi ve 5. evde)Ayrıca aşk yanında şu da düşünülebilir oyundan , eğlenceden(5. ev mevzuları) diğer şeyleri ihmal etme.5. ev konularını abartma.Her neyi anlatıyorsa anlatsın köşe evden geçen gezegenler hayatımızı etkiler çünkü köşe evler hayatımızın köşe başlarıdır.

Ve şansına Marsta sene boyunca Aslanda gezinip duracak.Şanslı Aslan-Kova soslu oğlun test edilirken çevresindekileri işin içine katacak.Malum Mars ateşli gezegen aslan ateşli burç.Ve malum ateş yayılan birşeydir :D Ve şunu da farkettim.Mars yanlış hatırlamıyorsa hazirana kadar falan aslanda gezinecek.Ve şunuda belirteyim bu süreçte özellikle baba aşırı tapkisel olmazsa fena olmaz.(mars 4. ev(baba ve ev) yöneticisi)Tabi bu süreçler için transit marsın natal Güneş ve Marsına zıt açı yaptığı dönemlere karşı ayrıca dikkat etmek lazım.Sizin belki çok önemli olmadığını sandığınız gerilimler-kavgalar onun kişiliğinde ve ruhunda önemli izler bırakabilir.Etkiler genel olarak köşe evler arasında geçiyor.

Bu arada 2010 Güneş dönüşü haritasına göz atmanı tavsiye ederim.Yaşanılan yeri bilmediğim için evsel olarak bakamadım ama bu seneki açıları biraz civcivli gözüküyor.

Herşey biryana çocuklarla uğraşmak zor-ergen çocuklarla uğraşmak ayrı zor.Kolay gelsingözkýrpma

Cvp: RE: TRANSİTLER - gizem kara - 11-12-2009 11:57 AM

JoMaJa Yazılan:
gizem kara Yazılan:yorumcu arkadaşlardan bir ricam var oğlumun transitlerine bir göz atacak gönüllü arıyorum.. az kaldı çatıya çıkıp imdattt diye bağıracağım..göz göre göre okul hayatını mahvetmeye çalışıyor ve ben laf anlatamıyorum.. 10.02.1996 -16.50 -amasya ... tr.satürün nt venüs e zıt bakıyor. üstelik nt. satürnün üstündende tr.uranüs geçiyor ve asc aslan kendileri az bi zaman sonra kova güneş+mars kavuşumuna asc den mars zıt bakıcak ve tr.plüton da nt.venüse kare yapıyor aynı zamandada bir süre sonra nt.jüpiterinin üstünden geçecek 3.ev yöneticisi venüs zor durumda yani benim gördüğüm bunlar ama yorumlamada yetersiz kalıyorum...

Aslında sen görülecek birçok şeyi görmüşsün.

Hani bende biraz cila yapmam gerekirse.Evet ilk göze çarpan Saturn Venü zıt açısı.Venüs 3. ev yöneticisi.3. ev ilköğretim düzeyinde eğitimin evidir.Şu durumda direk okulunun etkilenmesi doğal birşey.Ki saturn tranisit 3. eve girdi girecek.Yani gelecek bikaç sene okul anlamında oğlun için daha sıkıcı daraltıcı süreçler olabilir(dolayısıyla seninn içinde.Bu süreçler gezegenlerine dokunduğu zamanlarda sivrilecek.Saturn geri hareket yapacak ve oğlun Venüs-Saturn zıt açısını toplamda üç kez yaşayacak.2009 kasım - 20010 mart -2010 ağustos(neyse bu arada okul olmayacak)

Hımm bu arada Venüs biraz sanada vurgu yapıyor.Klasik astrolojide ev daha çok 10. evle alakalıdır.10.ev yöneticisi venüs.Ve ayın yöneticiside Venüs.

Birde ben şunu farkediyorum evet saturn herkes için sınayıcı deneyimdir.Ama oğlak -kova ağırlıklı insanlar biraz daha fazla test ediliyor bu zamanlarda

Ve Jüpiter tam Yükselenin karşısında 7. evden geçiyor bu aralar.Tabi bir çocuk için ortaklık,evlilik gibi şeylerden söz edemeyiz ama 7. ev çocuk için hayatın paylaşıldığı insanlar olarak eebeveynleride gösterebilir.(ha yine de işin içinde aşk olabilir Jüpiter 5. ev yöneticisi ve 5. evde)Ayrıca aşk yanında şu da düşünülebilir oyundan , eğlenceden(5. ev mevzuları) diğer şeyleri ihmal etme.5. ev konularını abartma.Her neyi anlatıyorsa anlatsın köşe evden geçen gezegenler hayatımızı etkiler çünkü köşe evler hayatımızın köşe başlarıdır.

Ve şansına Marsta sene boyunca Aslanda gezinip duracak.Şanslı Aslan-Kova soslu oğlun test edilirken çevresindekileri işin içine katacak.Malum Mars ateşli gezegen aslan ateşli burç.Ve malum ateş yayılan birşeydir :D Ve şunu da farkettim.Mars yanlış hatırlamıyorsa hazirana kadar falan aslanda gezinecek.Ve şunuda belirteyim bu süreçte özellikle baba aşırı tapkisel olmazsa fena olmaz.(mars 4. ev(baba ve ev) yöneticisi)Tabi bu süreçler için transit marsın natal Güneş ve Marsına zıt açı yaptığı dönemlere karşı ayrıca dikkat etmek lazım.Sizin belki çok önemli olmadığını sandığınız gerilimler-kavgalar onun kişiliğinde ve ruhunda önemli izler bırakabilir.Etkiler genel olarak köşe evler arasında geçiyor.

Bu arada 2010 Güneş dönüşü haritasına göz atmanı tavsiye ederim.Yaşanılan yeri bilmediğim için evsel olarak bakamadım ama bu seneki açıları biraz civcivli gözüküyor.

Herşey biryana çocuklarla uğraşmak zor-ergen çocuklarla uğraşmak ayrı zor.Kolay gelsingözkýrpma
çok çok teşekkür ederim Jomaja...
evet çok zor bir dönem benim için de oğlum asc aslan babasıda asc aslan üstelik baba vurgusunu belirtmişsin çatışma ve zıtlaşmaları çok fazla zaten...
beni en çok düşündüren okul hayatını mahvetmek üzere çok başarılı bir öğrenciyken son iki senedir tepetaklak oldu dersler ve okula bakış açısı , söz anlamıyor ve sürekli okul kurallarına aykırı davranma ve öğretmenleriyle dalaşma durumunda... inşallah bu transitler geçene kadar okulun dibine benzin dökmez yada kendinin ...
aşk meşk olaylarından bağsetmişsin evet oda bu ara faal beğenilme dürtüsü yoğun ama maymun iştahlı uzun sürmüyor ilişkileri gerçi yaşı çok küçük sayılır 13 yaşında ama ... neyse tekrar emeğine sağlık canım çok sağol.....

Cvp: TRANSİTLER - Félicé - 11-25-2009 03:39 AM

Arkadaşlar, şu benim transitlerim beni korkutuyor artık. Güneş kovam, tr neptün, şiron ve jüpiterle kavuşurken, ay aslanıma zıt bakıyor. Ay aslanımda tr marsla kavuşurken, güneşimle ve o gaz verici jüpiter lede zıt bakışıyor. Bu ara daha yüksek enerji, iyimserlik, şişik bir egoya sahibim ama, bu jüpiter-marsın ne yapacağı belli olmaz. Zaten cahil cesareti var, ultra tam gaz modu...korkuyom valla

RE: TRANSİTLER - Phoenix - 12-02-2009 04:57 PM

bu sıralar biraz cesaretliyim sanki neden olabilir ki? düşüncelerimi aktiviteye döktüğüm bir zaman. Normalde aktivite konusunda yaşadığım hızlı değişikliklerden dolayı pasif kalırım. uçarım ama icraat olmaz gülücük bu sefer sanki bunun tersi oldu.

bir de jupiter-neptün-şiron üçlüsü aya, güneşe ve şirona açı yapıyolar. ooy şanslı bir dönem mi acaba kaçırasım da yok eğer öyleyse. =)

Durağan Mars - astrosohbet - 12-05-2009 12:49 AM

Transit Mars şu anda 18 derece Aslan burcunda görünüyor.
yaklaşık 2 hafta sonra 20 Aralık tarihinde Marsın Retro olacağı derece 19 * 40 '

bunun anlamı şu ; 15 günde Transit Mars sadece ve sadece 1 buçuk derece ilerleyecek arkadaşlar yani neredeyse Uranüs kollektif gezegeniyle aynı yavaşlıkta..

yani arkadaşlar tam şu dönemde DURAĞAN MARS etkilerini deneyimliyoruz ve en az 2 hafta daha deneyimlemeye devam edeceğiz.

eğer Transit Marsı gökyüzünde rahatça görebilseydik 2-3 hafta boyunca yerinden pek kımıldamadığını ( sabit yıldızlar gibi ) gözlemlemiş olacaktık.

Mars = HAREKETİN planetidir

ve Transit Mars'ın HAREKETSİZLİK potansiyeli ilgi çekici olsa gerek..

- dinamik Mars enerjisinin 1 NOKTAYA ODAKLANMASI ihtimaline değinebiliriz şu günlerde.. yani sizlerde esas yapmak istediğiniz şeye önce KARAR VEREBİLİR sonrada SADECE O ALANA KONSANTRE olabilirsiniz..

- Öfkenin ve Tutkunun frenlenmesi olasılığından söz edebiliriz yine bu süreçte..
sanki Mars'ın yanında Satürn yada Plüto varmış gibi düşünün , yüksek enerji İÇE DOĞRU akacaktır ve az sayıda ama yıkıcı patlamalar şeklinde ortaya çıkabilecektir.
toplumsal konularda BİRİKTİRME VE VURUCU BİÇİMDE BOŞALTMA konularını gözlemleyebiliriz bu dönemde , yani daha sabırlı olacağız ama tahammülün sınırlarını zorlamamak gerekiyor..

** özellikle bireysel olarak sabit burçların ( aslan , kova , boğa , akrep ) 15 - 20 derece arasında kişisel gezegeni olanlar Durağan Mars'ın yoğunlaşmış frekansından daha çok etkilenecektir diyebiliriz.

Cvp: Durağan Mars - aeon - 12-05-2009 12:53 AM

Yıldırım Yazılan:** özellikle bireysel olarak sabit burçların ( aslan , kova , boğa , akrep ) 15 - 20 derece arasında kişisel gezegeni olanlar Durağan Mars'ın yoğunlaşmış frekansından daha çok etkilenecektir diyebiliriz.

üff yiner hapı yuttuk ;)

her transitte haşat olmaktan bıktım artık.

sağol yıldırım.

Cvp: Durağan Mars - Félicé - 12-05-2009 01:04 AM

aeon Yazılan:
Yıldırım Yazılan:** özellikle bireysel olarak sabit burçların ( aslan , kova , boğa , akrep ) 15 - 20 derece arasında kişisel gezegeni olanlar Durağan Mars'ın yoğunlaşmış frekansından daha çok etkilenecektir diyebiliriz.

üff yiner hapı yuttuk ;)

sağol yıldırım.

Bende bendesuna-bak. Tam ay'mın üstünde geri gidilirmi ayol :D
Birde tarihi kes, 20 aralıkta yani, gitmek istediğim bir yer vardı. (sen bilirsingözkýrpma)
Mücadeleye devam..

Cvp: Durağan Mars - astrosohbet - 12-05-2009 01:07 AM

aeon Yazılan:

üff yiner hapı yuttuk ;)

sağol yıldırım.

bence Satürnyen yönü olan kişiliklerde öyle ciddi Mars aksiyonları olmayacaktır , hapı yuttuk diye düşünme bence , avantajlarıda var çünkü Durağan Marsın.
örneğin benim doğum haritamda Mars Durağan konumda.
çok pratik ve seri biri değilim..
ama konsantre olduğumda pek çok konuda kendime güvenirim.

Durağan Mars enerjisini , sıcak çikolata benzeri bir şeyin kıvamının yoğunlaşması ( akıcılığı azalıyor ama yoğunluğu artıyor ) olarak ifade edebiliriz.