Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - uranus - 09-24-2009 09:56 PM

Lavinya, Transitler 24.09.09
Lavinyacığım, ben sana zannedersem gecen sene detaylı bir yorum yazmıştım… Bugünlerdeki durumun ise gayet iç açıcı.
Pluton transiti gecmiş, gitmiş, uzun süre seni rahatsız etmez…
Uranus transiti de sana dokunmayacak uzun süre.
Saturn transitini yaşamana daha bir sene var. Ama 2010 sonu ve 2011 de bayağı etkileneceksin. Saturn seni iş, sistem evinde zorlayarak değişimini sağlamaya çalışırken, sen zirve evinde Neptun transiti yaşayacaksın ve kişiliğin, şahsiyetin , bilincin değişmesine Saturn yardımcı olacaktır. Saturn transiti 6. Evin konularında anlayışını değiştirirken, bunun sadece iş ve sistem konularında değil, aynı zamanda sağlık konularında da seni değiştireceğini unutmaman lazım…Bedeninde var olan ama hic umursamadığın bir seyden , ya da eski alışkanlıklarından kurtulma zamanını simgeler bu transit.. Mesela sigara içiyorsundur, bir olay yaşarsın ve sigarayı bırakmak zorunda kalırsın. Çok yağlı, kızartma filan yersin, böyle bir alışkanlığın vardır, ya da cok tatlı seversin, ama bu transitte bir olay yaşarsın ve yağsız yemeye başlarsın,tatlıyı pek aramazsın... bir minyonun vardır, senelerdir umursamazsın ama Saturn transiti sağlık evine gelince , gündeme gelir ve ufak bir operasyonla kurtulursun…gibi …gibi…sağlığınla ilgili eskiden kalmış alışkanlıklarından ya da vücudunda kurtulmak istediğin herhangi bir seyden kurtulma, yenilenme zamanıdır Saturn transiti 6. Eve girdiginde…
Ama Saturn döngüsü de yaşayacaksın aynı zamanlarda, yani tr. Saturn, natalın tam ustunden gececek…28 (artı eksi 2 sene) yaş döngüsü dediğimiz bu değişim içsel olacaktır. Aynı ergenlikteki gibi icsel bir döngu… Mesela kadınlar için üreme içgüdüsüyle evlenme potansiyeli verebilir… İçsel döngüde neleri değiştirmek istediğini ancak sen bilebilirsin. Neptun de güneşini tetikliyor aynı zamanda , belki de aşağıda yazdığım konularda içsel değişimini yapabilirsin…
Agustos-eylül 2011 de tr. Jupiter ile natal karsı karsıya geliyor, bu tarihe özel dikkat etmen lazım… Pozitif enerjide olmaya çalış, çpk şey kazanırsın, karşına işle ilgili bir çok fırsat çıkar, ama negatif bir modda olursan da şanssızlıklar yakanı bırakmaz… Daha cok var ama bir kenara yaz sen yine de.

Bu zamanlarda Neptun transiti yasıyorsun 10. Evde ve güneşinin tepesinde duruyor… Nasıl yapsam da zirveye çıksam, nasıl yapsam da şu KPS den iyi bir puan kapsam, nasıl bir işe girsem gibi hayaller, 10. Evin konularını hayal eder durursun. Esasında amac, kendini daha özgür hissedebilmen, kişiliğinde üretken olabilmen ve yaratıcılığını gösterebileceğin bir işe girmendir. Para kazanınca kendini daha özgür hissedeceksin çünkü. Neptun kova da özgürlük ve yaratıcılık hayalleri verir. Kova evrensel anlamda insanlara yardım etmeyi sembolize eder. Sen de belki o yuzden , dediğim okula yardım etmek istiyorsun, benden bilgiler istiyorsun… Çünkü güneşin etki altında, kendini böyle cok daha rahat hissedeceksin, “en iyi” hissedeceksin. Güneş 10. Evde ise kişi kendisini “en bi iyi” nasıl hissedeceğini cok iyi bilir. Bu zaten zirve anlayışıdır. Neptun transitinde bunu değiştireceksin. Şimdiye kadar “ben kendimi şöyle, böyle en iyi hissederim “ diyordun ama bu transit sırasında yaşayacağın olaylarla, transit bittiğinde “ben artık öyle değil, böyle de kendimi en iyi hissedebilirim …” diyebilmelisin. Zirve yolundaki hayallerini, beklentilerini değiştirmelisin bence, zaman boyle bir zaman senin için, sana özel…. Hayat sana yardım etmek ister, ama senin de çaba göstermen gerekiyor…amacların, hedeflerin…bunlar uzerinde düşünmen gerekiyor biraz…Her ne bekliyorsan içinde boşluk yaratman lazım ki, gelsin, doldursun o boslugu… Düşüncede kafanı meşgul eden her ne varsa onları boşaltman, içinde bitirmen, tutmaman lazım…İçinde boşluk varsa fırsat gelir, yoksa fırsat cıkmaz bir turlu…Bosuna demezler, “fırsatlar beklenmez, yaratılır, “ diye… Yaratmaktan kasıt, içinde hic bir seyi tutmaman, ilgili konuda bosluklar yaratabilmendir. Saturn transiti ve 4. Döngüde bunlarla ilgili konular yogunlukta olacaktır…
Bol şans…sevgi hep yanında olsun…

Cvp: RE: TRANSİTLER - Simurg - 09-24-2009 10:54 PM

uranus Yazılan:Lavinya, Transitler 24.09.09
Lavinyacığım, ben sana zannedersem gecen sene detaylı bir yorum yazmıştım… Bugünlerdeki durumun ise gayet iç açıcı.
Pluton transiti gecmiş, gitmiş, uzun süre seni rahatsız etmez…
Uranus transiti de sana dokunmayacak uzun süre.
Saturn transitini yaşamana daha bir sene var. Ama 2010 sonu ve 2011 de bayağı etkileneceksin. Saturn seni iş, sistem evinde zorlayarak değişimini sağlamaya çalışırken, sen zirve evinde Neptun transiti yaşayacaksın ve kişiliğin, şahsiyetin , bilincin değişmesine Saturn yardımcı olacaktır. Saturn transiti 6. Evin konularında anlayışını değiştirirken, bunun sadece iş ve sistem konularında değil, aynı zamanda sağlık konularında da seni değiştireceğini unutmaman lazım…Bedeninde var olan ama hic umursamadığın bir seyden , ya da eski alışkanlıklarından kurtulma zamanını simgeler bu transit.. Mesela sigara içiyorsundur, bir olay yaşarsın ve sigarayı bırakmak zorunda kalırsın. Çok yağlı, kızartma filan yersin, böyle bir alışkanlığın vardır, ya da cok tatlı seversin, ama bu transitte bir olay yaşarsın ve yağsız yemeye başlarsın,tatlıyı pek aramazsın... bir minyonun vardır, senelerdir umursamazsın ama Saturn transiti sağlık evine gelince , gündeme gelir ve ufak bir operasyonla kurtulursun…gibi …gibi…sağlığınla ilgili eskiden kalmış alışkanlıklarından ya da vücudunda kurtulmak istediğin herhangi bir seyden kurtulma, yenilenme zamanıdır Saturn transiti 6. Eve girdiginde…

Evet geçen sene detaylı bir yorum yazmıştın hatta belli tarihler de vermiştin iş ile ilgili o tarihlere yakın bir tarihte iş ile ilgili bir gelişme olmuştu ama benim istediğim iş farklı olduğu için görüşmeye bile gitmemiştim daha sonra tabiki pişman oldum:(
Harikasınn yine çok önemli konlara değinmişsin benim için çok önemli olan olan konulardan biirine iş konusuna değinmişsin çiçek

Pluton ve Uranus'ün uzun süre beni etkilemeyecek olması güzel.

Saturn transitine evet daha var ,Sağlık konsunda umarım çok olumsuz etkilenmem . İş konusunda olumlu yönde değişim olur diye umuyorum hatta bir astrolog iş konsunda bana 29 yaşımdan sonra yani satürn döngüsünden sonra kalıcı iş bulacağımı satürn'ün iş'le ilgili konularda beni zorlayacağını söylemişti.hımm

uranus Yazılan:Ama Saturn döngüsü de yaşayacaksın aynı zamanlarda, yani tr. Saturn, natalın tam ustunden gececek…28 (artı eksi 2 sene) yaş döngüsü dediğimiz bu değişim içsel olacaktır. Aynı ergenlikteki gibi icsel bir döngu… Mesela kadınlar için üreme içgüdüsüyle evlenme potansiyeli verebilir… İçsel döngüde neleri değiştirmek istediğini ancak sen bilebilirsin. Neptun de güneşini tetikliyor aynı zamanda , belki de aşağıda yazdığım konularda içsel değişimini yapabilirsin…
Agustos-eylül 2011 de tr. Jupiter ile natal karsı karsıya geliyor, bu tarihe özel dikkat etmen lazım… Pozitif enerjide olmaya çalış, çpk şey kazanırsın, karşına işle ilgili bir çok fırsat çıkar, ama negatif bir modda olursan da şanssızlıklar yakanı bırakmaz… Daha cok var ama bir kenara yaz sen yine de.

Ben de o evlenme potansiyelinin istediğim işde ya da standartlarda çalışmaya başlayana kadar olacağını zannetmiyorum yani istemiyorum iş olana kadar ama yine de belli olmaz tabi .Benim gibi hemen olumsuz düüşnmöeye yatkın biri için zor olabilir pozitif modda olmak ama bu tarihi bir kenara yazacağım .

uranus Yazılan:Bu zamanlarda Neptun transiti yasıyorsun 10. Evde ve güneşinin tepesinde duruyor… Nasıl yapsam da zirveye çıksam, nasıl yapsam da şu KPS den iyi bir puan kapsam, nasıl bir işe girsem gibi hayaller, 10. Evin konularını hayal eder durursun. Esasında amac, kendini daha özgür hissedebilmen, kişiliğinde üretken olabilmen ve yaratıcılığını gösterebileceğin bir işe girmendir. Para kazanınca kendini daha özgür hissedeceksin çünkü. Neptun kova da özgürlük ve yaratıcılık hayalleri verir. Kova evrensel anlamda insanlara yardım etmeyi sembolize eder. Sen de belki o yuzden , dediğim okula yardım etmek istiyorsun, benden bilgiler istiyorsun… Çünkü güneşin etki altında, kendini böyle cok daha rahat hissedeceksin, “en iyi” hissedeceksin. Güneş 10. Evde ise kişi kendisini “en bi iyi” nasıl hissedeceğini cok iyi bilir. Bu zaten zirve anlayışıdır. Neptun transitinde bunu değiştireceksin. Şimdiye kadar “ben kendimi şöyle, böyle en iyi hissederim “ diyordun ama bu transit sırasında yaşayacağın olaylarla, transit bittiğinde “ben artık öyle değil, böyle de kendimi en iyi hissedebilirim …” diyebilmelisin. Zirve yolundaki hayallerini, beklentilerini değiştirmelisin bence, zaman boyle bir zaman senin için, sana özel…. Hayat sana yardım etmek ister, ama senin de çaba göstermen gerekiyor…amacların, hedeflerin…bunlar uzerinde düşünmen gerekiyor biraz…Her ne bekliyorsan içinde boşluk yaratman lazım ki, gelsin, doldursun o boslugu… Düşüncede kafanı meşgul eden her ne varsa onları boşaltman, içinde bitirmen, tutmaman lazım…İçinde boşluk varsa fırsat gelir, yoksa fırsat cıkmaz bir turlu…Bosuna demezler, “fırsatlar beklenmez, yaratılır, “ diye… Yaratmaktan kasıt, içinde hic bir seyi tutmaman, ilgili konuda bosluklar yaratabilmendir. Saturn transiti ve 4. Döngüde bunlarla ilgili konular yogunlukta olacaktır…
Bol şans…sevgi hep yanında olsun…
zaten iş ve KPSS konusu hiç aklımdan çıkmıyor,para kazanınca şu anki durumumda daha elbette daha iyi olacağım ,istediğim gibi ya da istediğime yakın bir işde çalışıp kendi paramı kazanacağım .Birilerine yardım etmeyi hep istiyordum fakat birtürlü düşünceden öteye geçmemişti şimdiye kadar.Hedeflerim,amaçlarım için daha fazla çaba göstereceğim elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım ve her fırsatı değerlendireceğim

ben de jupiter Ekim ayında düz hareketine dönünce belki birazcık şans getirir diye umuyorum güneşimin üzerinden geçecek şimdiye kadar pek şansını göremedim jupiterin ama :(

Tekrar teşekkür ederim gülücük

RE: TRANSİTLER - Defnis - 09-24-2009 10:59 PM

Uranüs bana da sıra gelir mi ???

RE: TRANSİTLER - Schatz - 09-28-2009 09:19 PM

Merkür yarın normal hareketine dönecek...

Hepimize geçmiş olsun diyorum.

Lakin görünüşe göre bazı etkiler değişerek devam edecek...

Merkür;

Satrünle kavuşum, Uranüsle ise karşıtlık yapacak bu durumu bilen arkadaşlar daha yorumlar ama nedense çok sevinemedim :(

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 09-29-2009 08:36 PM

Merkür bugün ileri hareketine geçiyor ve bir hafta içinde normal hızına dönecek..

yaklaşık 2 hafta sonra da Jüpiter retrosunu tamamlayacak ve '' heyy ben geldim , parti ne zaman '' diyecek =)

şimdi Yaz boyu konuştuğumuz Güneş Tutulmasının 29 derece Yengeç burcunda olduğunu hatırlayalım.
o zaman demiştik ki ( bilgimizin kaynağı ; astrolog Sepherial'in yazmış olduğu Güneş ve Ay Tutulmaları kitabıdır ) Transit Mars , Güneş Tutulmasının olduğu noktadan geçerken birşeyleri tetikleyebilir..

önümüzdeki haftadan itibaren 1 haftalık süreç boyunca Transit Mars , tutulma noktasına dokunacak..

merak ediyorum , gerek toplumsal açıdan gerekse bireyler açısından '' tutulmaya atfedilen bir takım şeyler '' olacakmı ,,,

Cvp: RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 09-29-2009 09:13 PM

açelya Yazılan:Neleri tetikleyebilir merak ettim şimdi..

sevgili açelya , Tutulma senin MC noktasına yakın olmuş ve AY burcunla 135'lik bağlantı yapıyor..

bu haftadan itibaren yaklaşık 10 günlük süreçte mesleğinle ilgili ( 10.ev ) yada Anneyle ilgili ( Ay ) gelişmeler olabilir gibi olasılıktan söz edebiliriz.

tutulma noktası aynı zamanda senin Marsınla hoş bir bağlantı yapıyor , erkekler konusunda da bir gelişme olabilir ;)

Cvp: RE: TRANSİTLER - açelya - 09-29-2009 09:18 PM

Yıldırım Yazılan:
açelya Yazılan:Neleri tetikleyebilir merak ettim şimdi..

sevgili açelya , Tutulma senin MC noktasına yakın olmuş ve AY burcunla 135'lik bağlantı yapıyor..

bu haftadan itibaren yaklaşık 10 günlük süreçte mesleğinle ilgili ( 10.ev ) yada Anneyle ilgili ( Ay ) gelişmeler olabilir gibi olasılıktan söz edebiliriz.

tutulma noktası aynı zamanda senin Marsınla hoş bir bağlantı yapıyor , erkekler konusunda da bir gelişme olabilir ;)

135 lik olumlu bir açı değil inş olumsuz birşeyler olmaz..geçenki tutulmada çok şükür olmadı.. gülücük biraz anne ile ilgili oldy birşeyler.. gülücük

erkekler mi aman.....

RE: TRANSİTLER - Defnis - 09-30-2009 12:45 AM

Tutulma benim 1-7. ev aksında olmuştu... o zaman da yazmıştım gerçi ama şimdi yine benzer bir etki mi olacak demek bu? bu arada tr mars natal marsıma neredeyse kaşıt olacak, bu da kötü mü?

Cvp: RE: TRANSİTLER - Simurg - 09-30-2009 07:00 PM

Defnis Yazılan:Tutulma benim 1-7. ev aksında olmuştu... o zaman da yazmıştım gerçi ama şimdi yine benzer bir etki mi olacak demek bu? bu arada tr mars natal marsıma neredeyse kaşıt olacak, bu da kötü mü?

sevgili defnis,gereksiz sinir bozuklukları ve kavgalar,kçük sorunlardan büyük tartışamlar çıkablir,,rsinirler içine atılırsa fiizksel yada psikolojik sorunlar yaşanabilir,duygusal patlamar yaşanabilir,hayal kırıklığı,ecelecilik,daha alıngan ve saldırgan olabilirsin ya da çevrendekiler böyle olablir.

Cvp: TRANSİTLER - ariess - 09-30-2009 07:07 PM

nata marsım bogada , tr mars aslan olunca kare olucaklar hımm dıkkatlımı olmalıyım ? ayımda akrepte onlada kare gülücük)