Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - ariess - 09-21-2009 05:22 AM

allah allah bende yasam durmus gıbı hıssedıyorum 1.evde ..

RE: TRANSİTLER - Dark Lord - 09-22-2009 02:02 AM

3 vakte kadar başıma neler gelebileceğini öngören var mı?

RE: TRANSİTLER - uranus - 09-22-2009 02:45 AM

bence herhangi bir falcı öngörebilir 3 vakte kadar...

RE: TRANSİTLER - uranus - 09-22-2009 11:36 PM

Sevgili Melancholic,
Falcıya sordum, diyo ki,
pluto transiti tam duygularının üstünde... Biliniricaltı allak bullak... anne ya da ailede anne degerindeki kadınlarla zorlu bir doneme giriyormuşsun... Bilincaltında gözükmeyen kısımlar su üstüne cıkacakmış... konu da ev, yuva, aile... Bu konularda her ne duygulara sahipsen, nasıl bir anlayısın varsa bunlarda köklü değişimler olacakmış ve bu yuzden olaylar yasayabilirsin miş... 3 vakte kadar dediğin ise 3 sene sürecekmiş....Bu süre içinde mecbur kalıp evden de taşınabilirsin... Eve, ailene karsı kendini sorumlu hissedecegin bir doneme de giriyorsun, içsel baskıların olabililr ve neyi değiştirmek isitiyorsan onu yapabilme, gercekleştirme yetisine sahip olacaksın... zor bir donem, ama bu konularda hedef koyarsan işin kolaylasır...mış... Falcının söyledikleri ahkam kesmektir, pratikte bu bilgileri alıp da kendine uygulamak zordur, şöyle yap, böyle yap denir ama uygulama zordur, ancak bu 3 vakte ! kadar yaşayacağın olaylar sana tiyo verecekmiş...
sevgiyle kal, dedi bi de falcı...gülücük)

RE: TRANSİTLER - plutonik - 09-23-2009 01:13 AM

sevgili uranus;falcı plutonikin haritasındaki pluton transitine de bir şey söylüyor mugülücük))

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 09-23-2009 09:50 PM

Transit Venüs Başak burcunda..

geçtiğimiz ay Venüs Aslan burcundaydı , Jüpiter ve Neptünle bağlantılar kurdu , bu süreçte belki lüks harcamalar yapmış olabilirsiniz , belki kendinizi daha çekici bir şekilde ifade etmiş olabilirsiniz , dikkat çekmek gibi beğenilmek gibi istekler daha da ön plana çıkmış olabilir yada sadece keyifli sayılabilecek birkaç gün yada bir-iki haftadan söz edebiliriz..

şimdi biraz hız kesip frenleri yoklama zamanı.. herşeyin çoğu zarar.. eğer Venüs çok daha uzun aylar boyunca aslan burcunda ki konumunda kalsaydı belki hayat daha keyifli ve gösterişli olurdu ancak bir süre sonra çiğ süt emmiş insanoğlunun gireceği yol ciddi bir olasılıkla ASLANIN GÖLGELERİ olacaktı..

kibir , başkalarını küçümeme , sorumlulukları hafife alma , eğlence , aşk ve macera odaklı yaklaşımlar..

Venüs ( yada her hangi bir gezegen ) Aslan burcunda ilerlediğinde sanki bir Kraliyet Balosuna katılmış gibi olur..
dikkat çekmek ister.. ilginin kendi üzerinde toplanmasını arzular.. romantik aşkını bulmayıda istemektedir.. Venüs gerçekten Aslan burcunun Kraliyet Sarayında keyifli zamanlar geçirir..
tıpkı Sindrella gibi..

ve parti biter.. Kül kedisi Sindrella , saraydan uzaklaşır ve hizmetçilik ettiği evinin yolunu tutar.. yani Venüs Başak burcuna girer.. yani sorumluluklar hatırlanır..

evet Venüsün Aslan burcundan Başak burcuna geçişini , kül kedisi Sindrella'nın hikayesine benzetebiliriz..
Venüs Aslandayken kabaran egomuzun içi boş şişmiş bir balon olmaması için , Başak burcunun mütevâzi evinde egomuzun havasını birazcık boşaltmamız gerekebilir..
yüzeysel ilişkiler üzerine daha detaylı düşünceler üretilir.. doğrular ve yanlışlar mantıklı biçimde sorgulanabilir.. ilişkilerinize nasıl bir katkıda bulunabileceğiniz hakkında fikirler üretebilirsiniz..
vs.. alternatif olasılıklar çoğaltılabilir..

aslında bu konuma uyabilecek bir masal daha var gibi..

şu meşhur Kral Çıplak ! masalı..

Aslan burcunun gölgelerini sembolize eden kendini beğenmiş Kral ve ona yapılan görünmeyen elbise..

oysa Başak gözlerinden hiç birşey kaçmaz ve Başak mantığı kolay kolay şaşmaz..

küçükken masallara bayılırdım , şimdi astrolojik yorumlarımda kullanıyorum ne tuhaf =)

* Transit Venüs Başak burcundayken , ilişkilerinizle ilgili detaylara daha çok dikkat edebilirsiniz , yolunda gitmeyen şeyler varsa bunları mantıklı biçimde değerlendirebilirsiniz..

* harcamalarınızı dengeleyebilirsiniz.. örneğin para biriktirmeye karar vermek için uygun bir zaman olabilir..

* mevcut ilişkilerinize ne tür bir KATKI sunabileceğinizi sorgulayabilirsiniz..

* fedakarlık edeceğiniz durumlar deneyimleyebilirsiniz..

* çok fazla keyifli zamanlarınız olmayabilir ancak olumlu yönden küçük şeylerden bile tatminlik duyabilirsiniz..

* kitap okumak gibi bir alışkanlık kazanmak için uygun bir zaman sayılabilir..

* kusursuz güzellik diye bir şey yoktur bunu takıntı yapmayınız..

* yapıcı olmayan eleştirilere , ilişkilerinizde hep tâviz veren ve alttan alan taraf olmamaya dikkat ediniz diyeyim son olarak ;)

RE: TRANSİTLER - ariess - 09-23-2009 09:54 PM

gecen ay samımılesen arkadaslıklarımı sorgulamaya basladım, ve gercek yuzlerını gormeye basladım ınsanların.. venus basagı sevıyorum gülücük yukselenımde..

Cvp: TRANSİTLER - Félicé - 09-23-2009 10:26 PM

Sevgili Yıldırım, masal tadında, ama gerçekleri yansıtan transit tavsiyelerin için teşekkürler;)

RE: TRANSİTLER - SoL@RÎ$ - 09-24-2009 02:03 AM

mükemmel bir yazı daha abicim emegine saglık bu yazılarını okudukca dersler gelio aklıma o kadar netki verdiğin bilği ve örnekler hiç hafızamdan cıkmıyor bu daha senin yetenegin -ok devamını diliyorum sevgilerle

RE: TRANSİTLER - uranus - 09-24-2009 09:50 PM

Sevgili Melancholic, pluton transiti 4. evinde , 5. eve daha maaalesef cok var...gülücük) ama sen yine de aşk potansiyelini gösterebilirsin ...illa pluton transitini beklemeye gerek yok, o zamana kadar coook yaslanırız valla...

sevgilerrrr....gülücük)