Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - hare - 09-26-2008 10:23 PM

2001 yılıydı yine Merkür geriliyordu,o zamanlar bu kadar meraklı değildim ama internette aman yeni bir şeylere başlamayın uyarılarını okumuştum.
Bulandı kafam biraz ama çokk sevdiğim çok eski iki arkadaşımla ancak o günlerde İtalya gezisi yapabilecektik.Onlar gel bizim olumlu etkilerimizden yaralanırsın di
ye kafa buldular benimle utandım tabii...Ben ikizlerim,düştük yola.
1 Hava yolu şirketini değiştirmişler aniden, altı saat bekledik hava limanında
2 Berbat bir uçuştan sonravardık hava limanına, arkadaşlarımın valizleri var benimki yok.
3 Beş gün aynı giysilerle (iç Ve dış) dolaştım , her gün hah bu gün valiz geliyor diye kandırıldım rehberimiz adaşım tarafından.
Beşinci gün sonunda geziyi yarıda kesip dönmek zorunda kaldım yurda arkadaşlarım devam etti Venediğe Floransaya...
Yola çıkmadan önce dişcime gel başlamayalım merkür geri harekette dedim ama gel ,gel bişi olmaz dedi .Yola çıkmadan yetiştirecekti güya kaplamalarım... olmadı tabii.
Geçici protezlerle italyada sürekli ağrı kesici kulanmak zorunda kaldım İşte o dişlerim var ya on beş gün olması gereken tedavi süresi halen devam ediyor zira kaplamalarım hiç iyi olmadı sürekli tedavideyim.
Durun daha bitmedi tur şirketini dava ettim ama paramı alacak muhatap bulamadım asya tur iflas etti...
Dişcimi değiştireyim diyorum ne dersiniz))))

Cvp: RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 09-27-2008 12:07 AM

hare Yazılan:2001 yılıydı yine Merkür geriliyordu,o zamanlar bu kadar meraklı değildim ama internette aman yeni bir şeylere başlamayın uyarılarını okumuştum.
Bulandı kafam biraz ama çokk sevdiğim çok eski iki arkadaşımla ancak o günlerde İtalya gezisi yapabilecektik.Onlar gel bizim olumlu etkilerimizden yaralanırsın di
ye kafa buldular benimle utandım tabii...Ben ikizlerim,düştük yola.
1 Hava yolu şirketini değiştirmişler aniden, altı saat bekledik hava limanında
2 Berbat bir uçuştan sonravardık hava limanına, arkadaşlarımın valizleri var benimki yok.
3 Beş gün aynı giysilerle (iç Ve dış) dolaştım , her gün hah bu gün valiz geliyor diye kandırıldım rehberimiz adaşım tarafından.
Beşinci gün sonunda geziyi yarıda kesip dönmek zorunda kaldım yurda arkadaşlarım devam etti Venediğe Floransaya...
Yola çıkmadan önce dişcime gel başlamayalım merkür geri harekette dedim ama gel ,gel bişi olmaz dedi .Yola çıkmadan yetiştirecekti güya kaplamalarım... olmadı tabii.
Geçici protezlerle italyada sürekli ağrı kesici kulanmak zorunda kaldım İşte o dişlerim var ya on beş gün olması gereken tedavi süresi halen devam ediyor zira kaplamalarım hiç iyi olmadı sürekli tedavideyim.
Durun daha bitmedi tur şirketini dava ettim ama paramı alacak muhatap bulamadım asya tur iflas etti...
Dişcimi değiştireyim diyorum ne dersiniz))))

sizinde hayatınız roman-film gibiymiş gülücük erol taş rolünde Retro Merkür gülücük

Cvp: TRANSİTLER - Aprilios için - astrosohbet - 10-04-2008 06:26 PM

Satürn Transitleri ;

önümüzdeki ekim-kasım-aralık döneminde , transit satürnü başak burcunun 15 - 21 dereceleri arasında hareket ederken görüyoruz..

geçtiğimiz eylül ayında başlayan ve ekim ayının son haftasına kadar etkisini sürdürecek olan satürn-venüs karesini , içinde bulunduğumuz süreçte yaşadığın en önemli transit olarak değerlendirebiliriz.

transit satürnü , derse giren ciddi ve eli sopalı bir öğretmen olarak tanımlayabiliriz..

sevgili Aprilios'un hangi alanda dersler alacağını biliyoruz , venüs konularında.

venüs hangi konuları ifade eder ?

- aşkı ve ilişkileri temsil eder.. yakın duygusal ilişkileri ve yakın arkadaşlık ilişkilerini hatta yakın sosyal ilişkileri..

- beğenileri temsil eder.. zevk duygusu , hoşlanmak duygusu venüs tarafından temsil edilir diyebiliriz.

- parayı ve paraya olan bakışaçımızı temsil eder , harcamalarımızı (alışverişi) ifade eder..

- güzelliği , estetiği , inceliği , sanatı temsil eder..

----------------------------

şimdi transit satürnün , venüsle ilgili saydığımız bu konulara sert açı yaptığını düşünelim.
Aprilios'un 1.evinde ikizler burcundaki venüsü ile şu anda başak burcundaki transit satürn SÜRTÜŞME HALİNDELER..

transit satürnün ilk aşamada sert yönünü göstereceğini söyleyebiliriz. mesela Aprilios ilk etapta ilişkiler konusunda kendini yetersiz hissedebilir yada yalnız hissedebilir ve de melankolik bir yalnızlığa doğru yönelebilir..
bu ilk aşama oldukça önemlidir çünkü SATÜRN YALANLARIYLA BAŞETMEK gerekir..

satürnün ilk aşamada söyleyeceği yalanlar ; yeterince güzel değilsin , yeterince çekici değilsin , insanlar seninle iye ilişki kursun ki ! , arkadaşlarına dikkat et seni kullanmalarına izin verme , kendine bile güvenmiyorsun - başkalarınada güvememelisin , mevcut bir ilişkin varsa bunu sorgulamalısın , sana ihanet edebilir , seni sevmesi için pek sebep yok , parasal konularda şanssızsın , sanatsal becerin zayıf hiç deneme bile vb.. gibi..

sevgili Aprilios için satürnün bu yalanlarını kabullenmeyip , venüs konularını satürnün asıl istediği şekilde yani gerçekçi ve akılcı biçimde değerlendirmesini önerebiliriz.
mesela kendini yalnız hissediyorsan melankolik duygulara kapılmak yerine nasıl bir ilişki kurmak istediğinin iç muhasebesini bu dönemde yapabilirsin sevgili Aprilios.
satürn belki sana heyecan verici bir sevgili getirmeyecek ama ilişkiler konusuna dair gerçekleştireceğin içsel YAPILANDIRMA (satürn yapılandırır , düzenler) ileriki bir zamanda yaşayacağın ilişkin konusunda senin en büyük rehberin olabilir.

umarım bu kritik noktayı anlatabiliiyorumdur sevgili Aprilios.
yalnızlık , yetersizlik duygularıyla yada monotonluk ve keyifsizlik durumlarıyla uğraşıp zamanını ve enerjini tüketmektense , bu dönemde venüs konularını özellikle ilişkiler - aşk-beğeniler-karşı cinse yaklaşım konularını gerçekçi ve akılcı biçimde değerlendirip , düzenlemeni ve yapılandırmanı öneririm.
zaten bir ilişkin varsa , mevcut ilişkinin ameliyatının yapılması için -senin açından- uygun bir dönemdir diyebiliriz.

devam edecek ;)

Cvp: TRANSİTLER - Aprilios için - astrosohbet - 10-05-2008 02:44 AM

Uranüs ve Plüto Transitleri

şu dönemde transit uranüsü Aprilios'un KAD (kuzey ay düğümü) üzerinde görüyoruz.. ve kasım-aralık ayları boyunca herkesin bir şekilde etkileneceği Satürn-Uranüs Zıt açılı transiti Aprilios'un Ay düğümleri aksında gerçekleşecek. transit Uranüs kuzey ay düğümü üzerinde , transit satürn ise güney ay düğümü üzerinde olacak.

hem güney ay düğümünün hemde transit satürnün benzer yönleri olduğunu + KAD ile transit uranüs arasında da aynı benzer bağlantıyı kurabileceğimizi söyleyebilirim.

güney ay düğümü geçmişe ait olanı ve terk etmemiz gereken şeyleri ifade ediyor , satürn de benzer şekilde geçmişten bugüne gelen kalıplarla ilgilidir.
kuzey ay düğümü geleceğe ait olup ulaşmamız gereken şeyleri ifade ediyor , uranüste benzer şekilde gelecek zamanla bağlantılı bir potansiyel..

şimdi bu zıtlaşmayı yaşayacak olan sevgili Aprilios için ne tür seçenekler gündeme gelebilir düşünelim..

- eskiyle yeni arasında tercih yapmak zorunda kalabilir.. bu ''eski'' arkadaş çevresi olabilir (transit satürn ve GAD 5.evde) ve ''yeni'' gruplara , organizasyonlara , arkadaş çevresine ve ''yeni'' idealist dâva arkadaşlarına (transit uranüs ve KAD 11.evde) yönelme sözkonusu olabilir.

- eski aşk anlayışını bırakıp (5.ev = aşk , flört) , yeni bir ideal aşkı (11.ev = toplumsal hedefler , ideal ve dâvalar) geliştirebilirsin..

- kadersel anlamda beklenmedik gelişmeler sebebiyle , eski hayatını bırakmak - bırakmamak ikileminde kalabilirsin.

- Uranüs özgürleşmektir ve kendini daha özgür bir birey olarak hissetmek için , bir süreliğine sorumluluklarına sahip çıkarak özgürlüğünden bilinçli tâvizler verebilirsin.
örneğin ; ekonomik bağımsızlık için çalışmak yada idealin için ders çalışıp herhangi bir sınavdan başarılı olmak vb. gibi..

şu dönemde transit plütoyu , yay burcunun sonlarında görüyoruz ve Aprilios'un natal Uranüsüne kavuşum açısı yapıyor.. bu kavuşum 8.evde gerçekleşiyor..

transit plütonun etkisi , elenmesi gerekenleri cerrahi bir operasyonla elemek ve yenilerini inşâ etmektir..

- 8.evde ki uranüsüne dâir dönüşüm yaşayabilirsin. korkularınla yüzleşmek ve onları ayıklamak durumunda kalabilirsin. mesela karanlıktan korkuyorsan , karanlık ve kapalı bir yerde kalmak ve bu korkunla yüzleşmek durumunda kalacağın bir olay yaşayabilirsin (asansördeyken elektriklerin kesilmesi vb.)
ya da aşktan ve karşı cinse güvenmekten korkuyorsan beklenmedik , tutkulu bir ilişki içinde bulabilirsin kendini vb. gibi..

- yüksekliğe dâir , kaybolmaya dâir kâbus ve rüyalar sözkonusu olabilir..

- psikolojik ve ruhsal konulara dâir merakın yoğunlaşabilir , astroloji de dâhil , mistik görünen ilgi alanlarıyla uğraşabilirsin..

önümüzdeki iki-üç aylık süreçte gördüklerimi yazmaya çalıştım sevgili Aprilios , geçmişine ait transit taramasınıda müsait bir zamanda yaparız ok ;)

Cvp: TRANSİTLER - Aprilios için - Luli - 10-05-2008 03:33 PM

Yıldırım Yazılan:önümüzdeki iki-üç aylık süreçte gördüklerimi yazmaya çalıştım sevgili Aprilios , geçmişine ait transit taramasınıda müsait bir zamanda yaparız ok ;)
Yorumlarınızda, gündemimde var olan birkaç ana başlıkla karşılaştım ve bu gerçekçi öngörüleriniz beni (astrolojiyle kurduğum gerçeklik ilişkisi açısından, olumlu anlamda) şaşırttı...

Ayrıca, muhtemel bir-iki sorum olabilir, ileriki zamanlarda sormayı planladığım, şimdiden belirteyim istedim. ( :

Emeğiniz adına çok teşekkür ediyorum.

Cvp: RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 10-05-2008 05:09 PM

Nihal Yazılan:
cansin1970 Yazılan:Sevgili Nihal'ciğim;
Öncelikle samimi paylaşımların için teşekkür ederim.Bu konuda anlattıkların beni de bazı kendi gerçeklerimi paylaşabilmek adına yüreklendirdi.Anladım ki bu konuda yaşadıklarımı benim de dökmeye ihtiyacım var.Bunu yapmıyorum çünkü...Kendime çok zarar verdiğimin farkındayım.Mutsuzluğum kuşkusuz ki çevremdekileri de etkiliyor,biliyorum.
Şöyleki ;benim annemle olan etkileşimim seninkinden çok farklı Nihal.38 yaşındayım.Sosyal,iyi bir meslek sahibi ,13 yıllık bir evliliği ve 11 yaşında bir kızı olan ,sorumlulukları ve faaliyetleri bu çerçeve de çok çeşitli,hayattan tat almasını bilen,mutlu olmayı yaşam felsefesi sayan ve bu yolda yeniliklerden kaçınmayan biyim.2 yıllık mecburi görevim dışında ben anemden hiç ayrılmadım.Evlendiğim de bile...Onun her ihtiyacını hep ben karşıladım.Oysa ki o da iyi bir eğitim almış,maddi ve manevi anlamda kendine yeten biriydi.Ancak hayata hep karamsar yaklaşması,kaprisleri,mutsuzluğu,babamın ölümünden sonra daha da arttı.Bunları hayatımın koşuşturması içinde ben hep tolere etmeye çalıştım.Olsun o benim annemdi ve o hep öyleydi zaten.Yüksünmüyordum,hala da öyle ,ancak bunda ters giden bir şeyler olduğunu yıllar sonra fark ettim.
Annem şu anda tüm hayati merkezlerini tutmuş olan büyücek bir beyin tümörüyle yaşamak zorunda olan yatağa bağımlı biri.Son bir yıldır hiç bir ihtiyacını karşılayamıyor.Bir bebek gibi ona ben bakıyorum.Çok sevdiğiniz birinin günden güne çöküşü sizi çok yaralıyor elbet.Ancak son dönemlerde daha çok kendime şu soruyu soruyorum emin ol ''benim bir hayatım var mıydı?''

Yıldırım

samimi dileklerine ve insani duyarlığına teşekkür ederim. yollarda neler var bilemiyoruz hakkaten. türlü sürprizler pat diye önümüze çıkıveriyor.

transitlerimin zamanlamasını düşünüyorum da,
diyorum ki, tr satürn, natal ay kavuşumu tekbaşına zaten kolay olmayabilir. tr uranüs keşke başka bir zaman tr satürnle karşı karşıya gelseydi- en azından ben, tr satürn, natal ay kavuşumunu atlattıktan sonra-

mars enerjisini bolca kullanıyorum yaşamımda. yorulmadan yatağa giremiyorum. Uyanık olduğum sürece çok çalışırım normal rutinimde. 16 saat yorulur 8 saat uyurum. tam yorulup, tam dinlenirim -1. ev natal mars etkisi mi?- bu transitte daha fazla yorulmaya başladım

ay burcumun ihtiyaçlarını incelememi önermiştiniz. ay başağı olarak anneme hizmet etmem mi gerekiyor? ayrıca son olaylarda anneme karşı ne kadar tolerans geliştirdiğime, ona karşı hoşgörümün arttığına tanık oldum.

Ay başağının hizmet anlayışı , karşısındaki insanın ihtiyaçlarını (gerekirse kendinden fedakarlık ederek) karşılayabilme çabası olarak tanımlanabilir ki bu hizmet tanımı BAŞAK için keyifli ve anlamlı bir şeydir..

satürn - uranüs zıt açısının genel etkilerinden biri , daha fazla özgürlük için bir süreliğine ertelediğiniz sorumluluklarınızla uğraşmanızı gerektirmesidir.

evet annenizle olan ilişkinizde daha duyarlı olmanızı öneririm ama sevgili cansın'ın belirttiği gibi KENDİNİZİE AİT BİR HAYATINIZ OLDUĞUNUDA UNUTMADAN verygood

siz annenizle olan iletişminizde mesafe olduğunu FARKETTİNİZ , sevgili cansın ise fazlasıyla annesiyle bağlantılı bir yaşamı olduğunu FARKETTİ..
her ikinizinde ortak yönlerinden biri bu farkındalığı URANÜS TRANSİTLERİNDE kazanıyor olmanız ki Uranüsün temel etkilerinden biridir bu farkındalık konusunu arttırması..

ve galiba sizinle birlikte bizlerinde ders çıkarması gereken nokta , ailemizle olan ilişkilerimizde duyarlılığı-bağlantıyı korumakla birlikte , kendi hayatımızı da ihmal etmememiz gerektiğidir..

haftalik yorumlar - yezda - 10-05-2008 07:51 PM

6 Ekim Haftası ve Burçlar 05.Ekim.2008 / 14:09:54

Merkür geri hareketine devam ediyor. Önemli kararlarımızda ve girişimlerimizde bu durumu göz önüne almalıyız. Alına kararlardan vazgeçilebilir, erteleyebilir, beklenmedik gecikmelerle karşılaşabiliriz. Sözleşmelerde detayları ve önemli maddeleri iyi okumak gerekiyor. İkili ilişkilerde alınganlıklar, yanlış anlaşılma riskleri devam ediyor. Bürokratik, hukuksal, politik ve sanatsal alanlarda işlerimiz yavaş ilerleyebilir; istenen yönde gelişme yakalamak zor olabilir.

Pazartesi ve Salı günleri Ay'ın Jüpiter ve Venüs ile iyi konumlanması, önemli işlerimizi bu günlere denk getirmemizin isabetli olacağını gösteriyor. Hafta ortasındaki günlerde ikili ilişkilerden yana şanslıyız. Perşembe ve Cuma günleri Ay ve güneş iyi açıda olacaklar. Hafta sonunda ise zorlayıcı, yıpratıcı, duygusal patlamalara yol açacak enerjiler ön planda olacak.

Mars'ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte, dayanıklılığımız, mücadele gücümüz artıyor. İntikamcıl güdümüz de ön plana çıkıyor. Mars'ın TC astrolojik haritasının Güneş derecesini tetikleyeceği 11-12 Ekim ve 1 Ağustos'ta 9 derece Aslan burcunda gerçekleşen tutulma derecesini tetikleyeceği 16-17 Ekim tarihlerine dikkat!

KOÇ

Mars’ın 8. evinizden geçiyor olması, ortaklaşa sahip olunan değerlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda, kendi imkanlarınız dışında gelişen ve başkalarına bağımlı olan imkanlarla alakalı alanlarda hareketlenme getiriyor. 7. evinizde Merkür Güneş birleşmesi gerçekleştiğinden, bugünlerde ortaklaşa projeler ziyadesiyle gündeminizde olacak. İlişkinizle ilgili konularda, önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Tavsiyelere ve fikir almaya açık olun. Fakat önemli kararları verirken, en az iki kez düşünüp, öyle harekete geçmek gerekiyor.

Görüntülü yorumlar için tıklayınız

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

BOĞA

Mars 7. evinden geçiyor. Burada kalacağı yaklaşık 1,5 aylık süreyi ortaklaşa girişimler açısından değerlendirmelisiniz. Mars’ın burada hareket ettiği dönemlerde, evlilik veya ortaklık gibi konularda cesurca kararlar alabilirsiniz. Diğer taraftan, ilişkinizde, şimdiye kadar açıkça konuşmamış olduğunuz şeyleri, tüm açıklığı ile konuşmaya ve muhatabınızla yüzleşmeye başlayabilirsiniz. 6. evinizde Merkür Güneş birleşmesi gerçekleştiğinden, sağlığınızla ilgili konularda size faydası dokunacak kişilerle görüşmeler yapıp, tavsiyeler alabilirsiniz.

İKİZLER

Mars 6. evinizde hareket ediyor. Mars’ın bulunduğu yerde agresyon ve acelecilik söz konusudur. İşle ilgili konularda aceleci kararlar almamanız Aksi takdirde, girişimlerinizden zarar görebilirsiniz. Bu dönemde, iş ortamınızdaki kişilere karşı agresif davranma ve onlardan tepki alma ihtimalinizde oldukça güçlü. 5. evinizde gerçekleşen Merkür Güneş birleşmesi, sportif ve sanatsal konular, eğlenceli aktiviteler, çocuklarla ilgili konular ve hobisel aktiviteleri organize etmenizin tam zamanı olduğunu gösteriyor.

YENGEÇ

Mars 5. evinizde hareket ediyor. Mars, 5. evden geçmekte iken, enerji aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere, sportif aktivitelere, borsa benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir. 4. evinizi etkileyen Merkür Güneş birleşmesi, aile içerisinde önemli konuşmalar, ileri dönük kararlar söz konusu olabileceğini gösteriyor. İleri dönük düşüncelerinizi tasarlamanızın tam zamanı! Ama, harekete geçmek için biraz daha bekleyin.

ASLAN

Mars 4. evinize giriş yapıyor. Bu transit, aile içerisinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktada kopmalara sebep olabilir. Bu yüzden de aile ilişkilerinde sağduyulu davranmaya özen göstermelidir. Mars’ın tetikleyici özelliği vardır. Şimdi önünü kesemediğiniz sorunlar, daha sonra çığ gibi büyüyerek karşınıza çıkabilir. Diğer taraftan, 4. ev güvenlik ile alakalıdır. Klasik astrolojide Mars hırsızlarla, gaspçılarla ilişkilendirilir. Transit Mars’ın 4. evden geçişi müddetince, evle ilgili güvenlik tedbirlerini artırmak akıllıca olacaktır.

BAŞAK

Mars 3. evinizde hareket ediyor. Mars burada, istediklerini yapabilmek için hareket özgürlüğü kazanma arzusunu ön plana çıkaracaktır. Özellikle yeni şeyler öğrenme amacıyla, aynı anda pek çok şeye birden ilgi göstermeye başlayabilirsiniz. Etrafınızda gelişen olayların temposu hızlandıkça, siz de daha hızlı karar almak durumunda kalacaksınız. 2. evinizde Merkür Güneş birleşiyor. Parasal konularla ilgili önemli konuşmalar, ileri dönük kararlar söz konusu olabilir. Düşüncelerinizi tasarlamanızın tam zamanı! Ama, harekete geçmek için biraz daha bekleyin.

TERAZİ

Mars 2. evinizde hareket ediyor. Bu transit, finanssal konularda dikkat etmeniz gerektiğine işaret etmekte. Düzenli gelirinizde dalgalanmalar meydana gelebilir. Maddi güvenceyi sağlamak için daha fazla mücadele etmeniz gerekecek. Mars’ın buradaki pozisyonu, ekmeğinizi taştan çıkarmanız gerekeceğinin göstergesidir. 1. evinizde Merkür Güneş birleşiyor. Önemli girişimler, konuşmalar, yazışmalar, ileri dönük kararlar söz konusu olabilir. Fakat Merkür’ün geri harekette olduğunu dikkate almalı, kararlarınıza çok dikkat etmelisiniz.

AKREP

Mars 1. evinizde hareket ediyor. Bu demektir ki girişimleriniz, yeni şeylere adım atmanız, harekete geçmeniz açısından uygun günlerde olacaksınız. Bu dönemde, kendi istediklerinizi karşı tarafa yansıtmak, kendinizi açıkça ortaya koymak, inisiyatifi ele almak, yeni hedefler belirlemek ve projelere başlamak çok daha kolay ve alışıldık olacak. Bunu bir nevi kendine olan güvenini tazelemek şeklinde görebiliriz. Diğer taraftan, Merkür 12. evinizde geri hareket ediyor olduğundan, önemli fikir ve projelerinizi açık etmek için henüz erken. Fikir hırsızlarına dikkat edin!

YAY

Mars 12. evinizde hareket ediyor. Aslında bu geçiş, enerjinin düşmesi anlamına gelir; kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Güçsüz yerleşimde olduğunda, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. 11. evinizde Merkür Güneş birleşiyor. Önemli girişimler, konuşmalar, yazışmalar yapmak, ileri dönük kararlar almak için henüz erken; ama fikren kafanızda tasarlamak, kendinizi organize edip hazırlamak, konuyla ilgili tavsiyeler almak için ideal günlerdesiniz.

OĞLAK

Mars 11. evinizde hareket ediyor. İçinde bulunduğunuz gruplarda, idealist tavırlarınızla dikkat çekeceksiniz. Dahil olduğunuz grup ve onun amaçları için mücadeleye hazırsınız. Grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, başkalarını motive edebilirsiniz. Ama dikkat edin, ideal ve görüş farklılıkları sizi, eski arkadaşlarınızdan kopartabilir. 10. evinizde Merkür Güneş birleşiyor. Önemli girişimler, konuşmalar, yazışmalar yapmak, ileri dönük kararlar almak için henüz erken; ama geleceğe yönelik projelerinizi hazırlamaya başlayın!

KOVA

Mars 10. evinizde hareket ediyor. Bu transit, iş ve kariyerinizle ilgili konularda, size daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirecek. Bu günlerde hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar vereceksiniz. Mars’ın, kariyer hedeflerinizi temsil eden 10. evden geçiş yapıyor olması, ne istediğinizi bilmek ve kararlı olmak karşılığında size avantajlar getirecektir. 9. evinizde Merkür Güneş birleşiyor. Dış menşeli işlerinizde, eğitim, yayıncılık alanlarında önemli girişimler, konuşmalar, yazışmalar yapmak, ileri dönük kararlar almak için henüz erken; ama yakında harekete geçmeniz gerekecek.

BALIK

Mars 9. evinize giriş yapıyor. Bu ev seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularla ilgilendirilir. Mars bu evde, saydığımız konularda size daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirecek. Bu günlerde, dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar vereceksiniz. Mars’ın, hayat görüşlerinizi temsil eden 9. evden geçiş yapıyor olması, ne istediğinizi bilmek ve kararlı olmak şartıyla, size önemli avantajlar getirecektir. Sabırla ve inatla hedeflerinizin üzerine gitmelisiniz. Fakat bu esnada fazla tartışmacı ve cüretkarca direkt olmaktan kaçınmalısınız.

RE: TRANSİTLER - yezda - 10-06-2008 12:34 AM

transit haritana baktığımda transit satürnün senin neptününe 90.bakıyor(burda neptün sen oluyorsun) ve bu açıyı açıklamak gerekirse, satürn gerçeklik, Neptün ise hayal/fantazi dünyasını temsil eder. Maddi dünya ve hayalgücü, korku ve inanç gibi tasvirler bu 2 zıtlığı örnektir. Satürn bir bilim adamı ya da otoriteyse, Neptün bunun aksine yaratıcı ve mistik bir sanatçıdır. Bu karşıtlıkta iki taraf da birbirlerinin en olumsuz yönlerini abartılı şekilde ortaya koyabilmektedir. Satürn alışılageldik sistemdir, kurallar ve kalıplar zinciridir. Neptün’ün istekleri ve amaçları evrensel ve yaratıcıdır. Satürn’ün dünyasına uyumsuzdur, Satürn ise Neptün’ü baskılamak, kısıtlamak ya da engellemek isteyecektir. İki taraf da bunu tüm olumsuz enerjilerini ortaya koyarak yapacaklardır., Neptün rüyaları ve hayal dünyasını yönetir. Satürn ise gerçekliğin yöneticisidir. Satürn’ün birinin natal Neptün’üne aldığı sert bir açı altında temel iki etki deneyimlenir. İlki sizi aslında varolmayan ya da aslında gerçekleşmeyecek durumlar için fazlasıyla endişelendirme eğilimindedir. (Satürn depreyon, Neptün hayaller/yanılsama) İkincisi ise sahip olduğunuz bazı rüyaların ve fantezilerin asla gerçekleşmeyeceğini anlamanızı sağlar. Ne kadar acı olsa da belki de artık vazgeçme zamanıdır.
Hayalini kurduğunuz hedefleri fırlatıp atmadan önce baştan aşağıya bir kez daha inceleyin. Satürn’ü çözmenin daha iyi bir diğer yöntemi ise bütün bu hayalleri gerçekleştirmektir. Bunu oldukça sert açılar altında bile yapabilirsiniz, ama tabi olumlu açılar yine de daha uygun olacaktır. 9.uncu evden geçmekte olan satürn sizin 1.inci evinizdeki neptününüze 90.baktığından yabancı kültürler,yüksek öğretim ve kendi idaelleriniz,kendinizi insanlara sunuş şeklinize değişimler zorlamalar yaptığını söylebilirim...

Birde merkür geri gidiyor ve sizin 10.uncu ev yani kariyer ve toplum önündeki yüzümüz üzerine dahada bi derinleştirici düşüncelere sokmuş olabilir... Bunlar geçiş zamanlarıdır çokta canınızı sıkmayınız.. sevgiler

RE: TRANSİTLER - yezda - 10-06-2008 08:44 PM

sekizinci evindeki neptün ayına 120.bakıyor ve bu sizde rüyalarinizin sizin için muhtesem oldugu bir dönemde olduğunu hissettirebilir,güzel anlamlı rüyalar görebilirsiniz hisleriniz çok gelişmiş olabilir,hayal kurarak kendinizi toplumdan uzaklaştırabilirsiniz bu konuya dikkatt....gerçekleşmeyecek hayaller kurmak çünki insanı hassaslaştırır ve sonrasında yıkıma neden olabilir...

Jüpiter yedince evine girmiş,bu etrafında insanların birdenbire çoğalması,değişik insanlarla arkadaşlık etmeye filozof,araştırmacı,din konularında bilgili ve yüksek öğretim görmüş insanlar etrafında olma ihtimali yüksek olabilir,yada bu tarz insanlarla zaman geçirmekten hoşlabilirsin...Etrafın kalabalıklaşmış olabilir... İlişkilerden yana çok şanslı bir dönemden geçiyorsun,bekarsan evlenme ihtimalinde olabilir... çünki venüsünle kavuştuğunda venüs yöneticin olan satürnüde etki altına almış olacak çünki satürn 10.uncu ev yöneticin,toplum önündeki yüzümüzdür 10.uncu ev biliyorsun...

Uranüs uzun zamandan beri mc.noktanda gidip geliyor,iş değişikliği yaşamış olabilirsin,yeni bir işe girmiş olabilirsin,yada mevcut işinden umulmadık bir anda ayrılmış olabilirsin... Zaten uzun zamanda biyerde olmaktan pek hoşnut sayılmazsın,uranüs mc.noktasında kavuşumlarda umulmadık beklenmedik olaylara neden olur..

şimdilik bu etkileri görebildim,sınırlı vaktimden dolayı sevgiler...

Cvp: RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 10-06-2008 09:54 PM

Melike Yazılan:Yezda merhaba! Yildirim'i mesgul etmeyim simdi, benim icinde transitlerime bakabilir misin? Zahmet olmazsa tesekkurler

sağolasın Melike ince düşüncen için gülücük

bu arada söylemeyim diyorum ama Melike'nin de katkısıyla söyleyim yani bu forumda benden başkada Yorumcular var arkadaşlar , biraz nazlanıyorlar ama oldukça iyidirler benden söylemesi ;)