Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

Cvp: TRANSİTLER - gizem kara - 08-09-2008 06:46 PM

mrb şu aralar transit mars natal haritamdaki 10.evdeki (başak) plüton uma kavuşum yapmak üzere bu kavuşumun etkilerini yorumlayabilecek arkadaşların fikirlerini beklyorum.......
sevgilerle

Cvp: TRANSİTLER - uranus - 08-09-2008 06:57 PM

Meraklanma Gizem kara önemli birşey olmaz...Zaten etkisi bir hafta surer. Bu sure içinde Plutonun haritandaki Marsa sert açısı varsa, bu bir hafta içinde fazla riske girecek hareketler yapmamanı tavsiye ederim... araba kullanıyorsan dikkat et, riskli sporlar yapma, ekmek keserken dikkatli ol, yururken dikkat et...Calısıyorsan iş yerinde patronuna bu bir hafta içinde sinirlenme potansiyelin olur, sakin ol...neticede hızlı giden gezegenlerin transitleri o kadar fazla etkili , değiştirici değildir...Retro olursa önem kazanır...mars retrozu, merkur retrosu, venus retrosu ...gibi...
sevgiyle kal...

RE: Cvp: TRANSİTLER - yaren - 08-11-2008 12:00 AM

uranus Yazılan:Yaren transitler:

Sevgili Yaren, transitlerini inceledigimde, bugunlerde olumlu ya da olumsuz bir etki goremedim ancak cok yakın zamanda 12 Agustos tan sonra Saturn transitinin etkisine gireceksin…ilk etkiler 20 Eylül e kadar surecek, daha sonra dingin bir surece gireceksin ama Eylül 2009 dan sonra tekrar etkileyecek seni ve 2 ay kadar surdukten sonra bakalım gerekli değişimleri gercekleştirdin mi, diye seni son defa daha kontrole gelecek, belki asagıda yazacagım konularda bir takım düzeltmeler yapmanı sağlayacak…son defa seni tetiklemesi Nisan – Temmuz 2010 tarihlerinde olacak.

Aslında Saturn transitleri , aynı otekiler gibi hicbir zaman sona ermez, hep 1-2 senede bir bu transiti cesitli evlerde ve burclarda yasarız ve bizler astroloji bilgimizle bunun hazırlığını yapabilirsek, Saturn le beraber, bizler gayet uyumlu bir sekilde yaşarız. Başarılar , istediğimiz şekilde değişebilmenin verdiği hazla cok kolay gelir. Ama farkına varmazsak o zaman da bayağı zorlanırız…

Bu üç aşamalı Saturn transitlerinin avantajını kullanırsan bir dahaki transitlerde adeta ödülünü alırsın.

1. 12 Agustos – 20 Eylül 2008 :

Bu sure her ne kadar kısa gözukse de senin için önemi buyuktur… Cünkü tr. Saturn senin 4. evinden (evlilik, aile, yuva, bilinçaltı dediğimiz ev) 10 evine sosyal statu, kariyer, ya da zirve anlayısın , dediğimiz evindeki Venüsünü ve Kuzey Ay düğümünü tetikleyecek. Hatta simdiden ya da gecen haftalardan da bu konuyla baglantılı içinde bazı hisler uyanmıs olabilir... Venüs; sevme duygunun hangi konuya nasıl odaklandığını acıklar bizlere...Sen bir balık olarak zirveye cıkmayı, zirvede gözukmeyi, yönetmeyi istersin ve seversin. Kendini nasıl „en iyi“ hissedeceğini de cok iyi bilirsin ve bunu, nasıl istersen o sekilde davranmayı, tavır koymayı seversin... Venüs Balıkda : Madde ötesi,burda duygu da vardır.  Sanat da var.O halde Venüsü ortaya çıkartacak etkiye ihtiyaç vardır. Satürn ile 60 veya 120 si varsa kesin sanat yaparsın ve sende 60 gözüküyor zaten .(şairlik bosuna değil bence...) (Her ne kadar sextile acılarda 6 orb alınsa da ve sendeki fark 7 derece olsa bile, venüs haritanda gunesle beraber bulundugu icin ve gunesinle saturn sextil(=60 derece) yaptığı için bu 60 lık açı kabul görüyor).......Duygun madde ötesinde,rahatsız değil.Keyifli.Gizli kapaklı işleri, kapalı yerlerde bulunmayı seversin...
Balık da zıt duygular vardır, bilirsin.Balık burcu insanı zıtlıkların anlamını bilir...Zıtlıkların birliğini oluşturabilirsen mükemmel olur, tamı, bütünü yakalarsın. Ama tabii bu pek kolay olmaz, burda bir gerilim de söz konusudur, Çünkü bu bilerek olmaz, anlayarak, yani bir takım olaylar yasayarak ve duygu üreterek ve tecrübe kazanarak ögrenerek olacaktır. Bu zaman içinde yaşayacağın olayların analizini bu yönde yapmaya çalışırsan , cok kolay anlarsın....Özellikle sevme duygusu basta olmak üzere .sana zıt gelen duygularla ilgili olaylar yasayabilirsin..Zaten gerilim de bundan dolayı olusur..Ama bilirsen; bu gerilim seni besleyen bir enerji ortaya cıkartır ve bu enerjiden faydalanırsın...
Ayrıca balık; madde ötesi olduğu için, sanat, sanat sevgisi,sanatçılarla olan aşklar, duygular, ilişkiler…le ilgili olaylar yasama potansiyelin de var...

Saturn transiti 4. evden ve basaktan geliyor... sistemli, mantıklı, eleştiri yapan bir burc içinde bulunuyor Saturn amca...O yüzden bu niteliklerle sana olay yasatacaktır... Sana aklınla duygun arasında gerilim yaratabilir ve bu cok normaldir...Evin icinde, ailende sana kendini sorumlu hissedecegin olaylar yasatır. Aslında bu olaylar baska zamanda olsa kendini sorumlu hissetmezsin ama bu zamanda böyle hissedersin... Sorumlulık duygusu sende otomatikman tedbirli olmaya dönüşür ve bu durumda da bir seye karar vermekte hep gecikmeler yasarsın...
Evin icinde , aile yasantında bir cok alıskanlıkların vardır, Bazılarından içinden kurtulmak isteği yukselir ve bu transitte bu alıskanlıklarından kurtulma potansiyelin ortaya cıkar..Bunun farkındaysan bu kolay olur, farkında değilsen zorlanırsın, ama sonucta kesin istediğin alışkanlıklarından kurtulursun...eger kurtulamazsan o zaman da sonuclarına katlanmak zorunda kalırsın...Yine bu transitte pozitif düşünce ve iyi niyet cok önemlidir....
Kuzey ay düğümün de hemen venüsünün yanında...Bu da cok önemli bir konumdur... Sen hayatın boyunca sevme duygunla baglantılı ve zirve anlayısınla, kendini nasıl “en iyi” hissedeceğinle ilgili olaylar yasarsın.Bunları ögrenmen gerekiyor ve bu ögrendiklerinle kişisel gelşimini yapacaksın, bu hayatta var olacaksın... Bildigin, ögrendigin olaylar ise bilincaltın, ev, aile anlayısındır. (=guney ay düğümün) ve bu da Saturn tarafından tetiklendigine göre senin bunları kullanma zamanın geldigi anlaşılıyor. Balık burcu insanı genelde kendisini baskaları için, sevdikleri için feda etmeye hazırdır. Bunu zaten içinden yukselen sesle cok iyi bilirsin sen... Belki de yeterince !!! bencil olma zamanın geliyor. Hayatına saygı anlamında bunu düşünmeye , kendini kendine sorumlu hissetmeye baslayacaksındır....kendini sevmeye karsı kendine sorumlu olmak....4. ev bilincaltı... okyanusun dibi...10 ev bilinc, everest...en yuksek yer....sevgini baskaları için değil kendin, zirven için kullanmayı ögrenebilirsin bu transitte... Saturn bunu hatırlatacak sana ilk aşamada....

2. asamayı daha sonra yazacagım... yoruldum valla....gülücük))

sevgiyle kal....gülücük)

daha öncede demiştim sana HARİKASINNNN diye değilmi?transit analizimi okudum ve okudukça o bahsettiğin okyanusun dibi varya kendimi oralarda hissettim şimdi o diplerde yüzeye çıkıp güneşe uzanmak için güç topluyorum çünkü ben bir balığım okyanustada olsam boğulmam değilmigülücük).-)başaracağım ,başarmalıyım neyse 2.aşama da yaşayabilecekleride öğreneyim daha sonra toplu bir yorum yaparım bende ....seni çok yordum biliyorum utandımemeğine sağlık bana yol gösterici oluyorsun bir anlamda eminim bunun farkındasın ...İYİKİ VARSIN...

SEVGİYLE KALmelek

Cvp: TRANSİTLER - uranus - 08-11-2008 02:30 PM

Sevgili Yaren,

Saturn ün 2. kere seni tetiklemesi eylül 2009 da baslayacak ve yaklasik 2 ay surecektir...

Basak burcunun son derecelerinde olusacak bu transitten, 5. evindeki Ay ve Pluton etkileneceklerdir. İlk önce her zamanki gibi haritandaki Ay ve Plutonun ne anlama geldiğine kısaca bakalım, sonra da nasıl değişeceğinin senaryosunu yazalım, bakalım beğenecek misin?gülücük)
Ay basak da ve 5. evde :
Nasıl eğleneceğini bilirsin. Bilinçaltı,mutlulukla ilgili herseye konsantre olmuştur."Hersey en mükemmel şekilde olmalı,tam bir organizasyon olmalı…", dersin.Gösteri dünyasında çok iyi menajer olma ve iyi para da kazanma potansiyelin var. Mutlu olma felsefende titizlik, temizlik, çiçekler, toprak kulturu ön planda gelir...
Neptun - ay sextil i senin ruyalarının basroludür...Ay da en az iki kere cok ruya görürsün...Bunlar daha cok kendi mutlulugunla ya da duygularınla baglantılıdır... Duygusal baskı hissettiğinde kabus görme potansiyelin de var, ve bu cok iyidir, rahatlatır seni....

Pluton 5. evde:

Kendi mutlulugun ile bağlantılı çok köklü değişiklikler yapma potansiyeli verir sana...Her zaman kendine tarif ettigin “ben böyle mutlu olurum” u değiştirebilirsin...Zamana göre , yere göre ve sartlara göre değişim yaşarsın... Aslında bu sarsıcı olsa da , Ay ının hemen yanında olması seni güzel kurtarır...Değişime uyum sağlama yeteneğin artar Ay – Pluto beraberliği ile... Ve bu sayede mutlu olmak için etrafını, kişileri nasıl değiştireceğini de çok iyi bilirsin sen . Pluton başaktayken çok önemli bir devir, bir zamandı dunya için... Başak sistem evidir ve Pluton buradayken, sistemler değişmişti, Uranusle beraber yapmışlardı bu değişimleri, çünkü Uranus le Plutonun en çok birbirine yaklaştığı zamandı , özellikle 1965 – 67 arası...ve özgürlükler, hippiler...Uranus, pluto beraberliğinin etkisi altına ortaya cıkmıştı... daha sonra ise teraziye girmişti pluto ve hak, hukuk kuralları, toplumsal kuralların değiştiği bir zamandı ve sen tam o arada doğmuşun, ve sen bebek yaşlarındayken toplumsal kurallar değişmiş... Pluto Terazi ye gecmis...1972 yılı... gecmis...Ve her Plutonun burc değişikliğinde oldugu gibi Turkiyede de 71 olayları, anayasa değişiklikleri, sonra terör olayları ve 80 anayasası...filan....uluslararası hukuk kuralları, kıbrıs cıkarması 74 de... yeni kanunlar....sıkıcı bir dönemdi aslında, Turkiye için.... Aslında gercekten zordur Plutonun teraziye gecisi, adalet kurallarının köklü değişmesi kaos yaratır, sıkıntılar, krizler...Senin için, kendi mutluluk felsefen, kendini mutlu hissetme anlayışın için, gercekten, toplum kuralları, gelenekler, hak, hukuk..cok önemli olsa gerek....yoksa pek kafaya takmaz mısın? Bunun cevabını bana muhakkak yaz, çünkü gercekten ben de merak ediyorum, çünkü basaktan teraziye geçiş yapan retro pluto da doğmuşun....esas yorumu sen yaparsın herhalde...

Ve Saturn transiti Eylül 2009 da bunları tetikleyecek....
Herseyden önce senin sahip olduğun ve kendine tarif ettiğin, kabul ettiğin “mutluluk anlayısın” değişecektir... Özellikle transit Uranüsün de aynı tarihlerde tr. Saturn e opposition (=zıt açı) yapması, senin kendi mutluluk anlayısında surpriz gelişmelerle değişecegini de gösteriyor... Uranus balık burcunda daha cok madde otesi ile ilgilenir...belki de sen sprituel konulara , okült konulara derinlemesine inerek, arastırmalar yapacak ve bunlarla baglantılı mutluluk anlayısında köklü değişimleri gercekleştireceksindir...Eğer ne tür bir değişim yaşayacağını önceden ister ve niyet edersen o zaman gercekten cok olumlu değişirsin....Mesela her zaman sistemli, programlı olmayı isterdin, mutluluk yolunda, belki simdi bundan vazgececeksin, “ne programı yaaaa, ben artık spontane yasamak istiyorum ..”, filan diyeceksin... sen ne istersen o olur....gülücük)

Ay aynı zamanda anneyi de sembolize eder.... Saturn ün onu tetiklemesi, hem de 5. evinde , annenle baglantılı kendini sorumlu hissedecek olaylar da yasama potansiyeli verir... Mesela uranus transitinden de dolayı, sürpriz bir sekilde annenle ilgili bir olay yasarsın, bu olay sonunda kendini baskıda hissedersin, cunku sorumlu hissedersin annene karsı, bir suru olay yasarsın ve sonunda annenin sana ögretmis oldugu mutlu olma felsefesinin dısında bambaska bir sekilde de mutlu olabilecegini ögrenirsin... kesfedersin...Bu annenle yasayacagın olayların iyi mi yoksa kötü mü olacağını asla soyleyemem, cunku gercekten bilemem, sadece potansiyeli yazıyorum....

Aynı tarihlerde Jupiter transiti de sana MC noktasında şans ve güzel fırsatlar getrecektir, şayet iyi niyetli ve pozitif olursan o zamanlarda tabii... yoksa tam tersi de olabilir, olayları aşırı büyütme potansiyeli de verir sana zirve anlayısında....

3. Aşama :

Bu aşamada ise Nisan – Temmuz 2010 tarihlerinde, tr. Jupiter oppositionunda gercekleştireceksin bu konudaki değişimlerini... bence bu ; şayet avantajını kullanabilirsen cok iyi bir sey. Jupiter sana şans ve fırsatlar verecektir, mutluluk kavramında istedigin gibi değişimini gercekleştirebilmen için.... Bak gercekten ne kadar zor bir olay yaşayacaksın, nerden baksan iki sene suruyor, eh tabii ki kolay değil, alışmış olduğun yaşam biçimine yön veren en önemli etkenlerden biri olan “mutluluk anlayışın “ değişecek... Ve gökyüzü o tarihlerde senkron olaylarla senin için seferber olacak adeta, Yaren istedigi gibi değişim yapsın diye, senin de, bunu kulak arkası etmeden, bu olaya hakkını vermen gerekiyor....

Saturnun 3. geçisi, genelde arta kalan, kafanı bu konularda kurcalayan ne varsa, herseyi tertemiz bırakmanı, silip süpürmeni ve gercekten , içten olarak bu değişimini gercekleştirip gercekleştirmediğini kontrol etmek amacını taşır... o zamana kadar aklına bu konuda ne takılırsa, onlarla ilgili olaylar yaşatır sana ki iyice ögrenesin diye... Anneni sorgulatır son defa mesela, kendini sorgulatır, kendine karsı sorumluluklar hissettirir, ve bunun için olaylar yasatır sana... belki içinde bulundugun ve mutlulugunu etkileyen sistemini kökten değiştirmen gerekecektir...Hem saturn hem de Uranus transitleri seni bu konularda sert açılarıyla zorlayacaktır. Beklemediğin olaylarla karşılaşabilirsin 2010 da.
Ama konu belli, zaman da belli oldugu için bu konularda bir hedefin olursa o zaman yaşayacağın olayları o hedefe yönelik yorumlayabilir ve fazla zorlanmadan rahat bir sekilde bu çift taraflı enerjiyi olumlu kullanırsın...(= astrolojinin faydası budur zaten! )

Gökyüzü işaretleri, Saturn le bağlantılı bugunlerde ve yakın gelecekte haritanda bunları gösteriyor....

Bunların dışında bugünkü transitlere baktığımızda Neptun ve Uranus 22 derecelerde ama haritandaki gezegenleri etkilemiyor... Jupiter desen retro konumda ve 15 derecelerde Oğlak da 8. evinde ama onun da bir etkisi yok senin ustunde... zayıf bir merkur etkisi olabilir, 30 derece . Merkurun MC de ve 9. evden yapışmış oraya... bayagı zeka potansiyeli verir sana... ve bu tetikleniyor bugunlerde... geri gittigi icin bir sure sonra düzeldiğinde tekrar MC ni tetikleyecek... belki zirve anlayısında , kariyer, terfi anlamında filan bazı guzel fırsatlar yakalayabilirsin... seyahat da cıkabillir...

Tr. Pluton da yayın son derecelerinde didinip duruyor... son eforlarını harcıyor orda ama sana pek etkisi yok...
Gördüğüğn gibi bütün diğer tr. Gezegenler seni bekliyor ...gülücük))) enerji depoluyorlar sana gelecek sene yollamak icin... ))

Kendine iyi bak... sevgiyle kal...gülücük)

RE: Cvp: TRANSİTLER - astrosohbet - 08-15-2008 07:40 PM

amine Yazılan:transit şironun natal şironuma zıt açısı var bunun nasıl bir etkisi olabilir ?? yardım edermisiniz lütfengülücük

bununla ilgili sevgili esmeralda'nın astrolojistik.blog sayfasında güzel bir yazı var , okumanızı tavsiye ederim.

http://astrolojistik.blogcu.com/chiron-siron-acilari_20001341.html

Alıntı:Şiron’un natal pozisyonuyla 180° Açısı: Kişinin ruhunu kısıtlayan (hapseden) bir durumdan kurtulması, özgür kalması. Genellikle evi, tatminkar olmayan bir işi veya evliliği terk eder (veya terk edilir). 180° açı kişinin kendisine ayak bağı olduğunu hissettiği kimselerden kurtulması şeklinde ortaya çıkar. Ama söz konusu olay daha çok açının ev ve burç konumu ile ilintilidir. Genellikle bu noktada söz konusu kişiler bir şeyi çözümlemeleri, bir şeyin kontrolünü ellerine almaları gerektiğinin farkına varırlar ve terapi görmeye başlarlar. Genellikle bu ‘bir şey’ Şiron’un kare açısında bahsedilen olaydır.

RE: TRANSİTLER - duygu - 08-17-2008 01:43 AM

merhaba uranüs.oldukça açıklayıcı bilgiler vermişsin.ama transit haritama bakıyorum bakıyorum birşey anlamıyorum.uranüs retrosu yaşıyorum.etkileri çok fazla.bana da yardımcı olur musun?

Cvp: TRANSİTLER - uranus - 08-20-2008 08:59 AM

Gunaydin,

Tabii olurum, ancak biraz sabır lutfen, bu ara yine iş yogunluğum fazlalaştı... daha önceden belirledigimiz sıraya gore yazacagım...

herkese kolay gele... gülücük)

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 08-26-2008 03:36 AM

simya Yazılan:Umarım doğru başlığa yazıyorumdur. Bu ara zor bir dönemden geçiyorum. Kendimi eğlemeye çalışıyorum iş,güç vs nese..
Bu ara Tr Mars 7. evimdeki Jüpiter Satürn Ay kavuşumumun üstünde. Klasik Tr Mars yorumu mu yapmalıyım yoksa natalımdaki bu kavuşumla başka şeylerden söz edebilir miyiz?

bence sevgili simya ; ilk söz etmemeiz gereken şey transit satürnün güneşine kare açı yapıyor olması..

bu çok çok önemli bir transittir ve kişiliğini deyim yerindeyse törpüler..

güneş senin hayatının ışığıdır , canlılık kaynağındır ve transit satürn bu ateşin üstüne toprak atarak söndürüyor diyebiliriz.

transit satürnü 6.evinde görüyoruz. çalışma hayatınla ilgili , maddi konularla ilgili , sağlıkla ilgili sorunlar söz konusu olabilir ya da güneş aynı zamanda hayatındaki erkeklerle ilgilidir ki bu babanda olabilir..

peki satürn transitlerinde ne yapmak gerekir ?

satürn derslerini güzelce incelemeni öneririm. birincisi satürn şu dönemde bişeyleri kısıtlıyor olabilir ama doğru şeyler yaparsan uzun vadede kazanan taraf olabilirsin çünkü satürn uzun vadeli kazançların gezegenidir..

sabırlı olmanı , yapılması gereken işlerin varsa kendini çalışmaya vermeni , karamsarlık + özgüvensizlik gibi satürn yalanlarından uzak durmanı tavsiye ederim..

mars transidine gelince , o sadece bir tetikçidir..

satürnün hazırladığı genel atmosferin tetikçiliğini yapıp olaylara hareket ve ivme kazandırabilir..

ama mars fırtınası çabuk dinecektir..

sen satürn transidine odaklan ve neler yapabileceğinin planın güzelce yap bence.

RE: TRANSİTLER - sim. - 08-26-2008 04:03 AM

İş güç çok şükür,Terazi Baba da değilde bu sefer hayatımdaki Zeus gülücük Satürn transiti yaşıyor kendüsüü. Ben de onla birlikte tecrübe ediyorum sanki diyodum, Haklısın bende de Güneş Satürn karesi mevcut bu ara. onda da Satürn Güneş zıtlığı yaşananlara cuk.
Pluto Merkür karesi de mevcut transitlerde dili çok can yakıyoo Bi gün o ii ben şirret, diğer gün ben melek o gaddar Hayırlısı.. Son kararımız birlikte psikoloğa gidicez o kadar yani. Eridim, serum yiyip geziyom ee 6. ev Satürn.
Ah Yıldırım ah teşekkür ederim ask

RE: TRANSİTLER - Lavinya için - astrosohbet - 08-29-2008 08:52 PM

Lavinya'nın öümüzdeki hafta gireceği sınavıyla ilgili sorusunu horary yöntemiyle yorumlamayı deneyeceğim. sesame kadar tecrübeli olmasamda bakalım neler çıkacak , doyum verici şeyler çıkarsa ortaya diğer arkadaşların sorularıyla ilgilide bişeyler karalayacağım ilerleyen günlerde.

bana sorduğu an'ı yazıyorum ; 27 ağustos 2008 saat 15:40