Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 07-19-2008 04:06 PM

simya Yazılan:Transit Şiron, Tr Neptün, Tr K.Ay Düğümü Ds kavuşumuna yorumunuz ne olur arkadaşlar Yardımcı olur musunuz?

selam simya ; şu anda transit neptün , şiron ve KAD (kuzey ay düğümü) kova burcunda kavuşum yapıyorlar. eğerki bu potansiyeller bir kişinin Dsc'si üzerinde görünüyorlarsa ;

devam edeceğim gülücük

RE: TRANSİTLER - sim. - 07-19-2008 04:15 PM

Yıldırım Yazılan:
simya Yazılan:Transit Şiron, Tr Neptün, Tr K.Ay Düğümü Ds kavuşumuna yorumunuz ne olur arkadaşlar Yardımcı olur musunuz?

selam simya ; şu anda transit neptün , şiron ve KAD (kuzey ay düğümü) kova burcunda kavuşum yapıyorlar. eğerki bu potansiyeller bir kişinin Dsc'si üzerinde görünüyorlarsa ;

devam edeceğim gülücük

Yaşasın -alkış

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 07-19-2008 06:03 PM

simya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:

devam edeceğim gülücük

Yaşasın -alkış

neptün ve şiron'u maneviyatla , derin düşüncelerle özdeşleştirebiliriz.
aynı zamanda aşkla , derin bir duyarlılıkla özdeşleştirebiliriz.
transit neptünün , 7.evinde ilerlediği durumlarda platonik aşklar yaşama oalsılığı sözkonusu olabiliyor , aşkı idealize etme durumu görülüyor ve imkansız aşklar peşine düşülebiliyor ve bunun sonucu hayalkırıklığıyla sonuçlanabiliyor.
tabii yukarıdaki söylediğim olasılıklardan sadece biri..

bir diğer olasılıkta , neptün-şiron ve kova kombinasyonuna sahip kişilerle ilişkiler kurulabileceği yönünde.
bu kişiler öğretmen yada eğitici olabilirler , dindar olabilirler , kendilerine has düşünceler taşıyan insanlar olabilirler mesela dindar olmaz ama meditasyon gibi mistik konularla uğraşıyor olabilirler..
bu kişiler sadece aşk potansiyelli ilişkiler olarak değil , arkadaşlar , iş ortakları , hatta düşmanlar olarak bile karşınıza çıkabilir.

bir diğer olasılıkta , mevcut ilişkilere neptün ve şironun manevi - felsefi bir anlam katmasıdır diyebiliriz.
hassas bir döneme işaret ediyor olabilir bu dönemde ilişkiyi sadece DUYGUSALLIĞA VE PEMBE HAYALLERE bırakmamak gerekebilir.
gerçekçi düşünmek faydalı olacaktır. ayakların yere sağlam basması önemlidir.

RE: TRANSİTLER - sim. - 07-19-2008 06:47 PM

Teşekkür ederim Çok öğretici ve akıcı yazıyorsun Yıldırım
Bu transit kavuşumlara Kuzey Ay Düğümünü düşünürsek kadersel bir döngü olabilir ama Neptün ve Şironla bunun farkına varılamayabilir

RE: TRANSİTLER - gizem kara - 07-20-2008 09:44 AM

Yıldırım Yazılan:
simya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:

devam edeceğim gülücük

Yaşasın -alkış

neptün ve şiron'u maneviyatla , derin düşüncelerle özdeşleştirebiliriz.
aynı zamanda aşkla , derin bir duyarlılıkla özdeşleştirebiliriz.
transit neptünün , 7.evinde ilerlediği durumlarda platonik aşklar yaşama oalsılığı sözkonusu olabiliyor , aşkı idealize etme durumu görülüyor ve imkansız aşklar peşine düşülebiliyor ve bunun sonucu hayalkırıklığıyla sonuçlanabiliyor.
tabii yukarıdaki söylediğim olasılıklardan sadece biri..

bir diğer olasılıkta , neptün-şiron ve kova kombinasyonuna sahip kişilerle ilişkiler kurulabileceği yönünde.
bu kişiler öğretmen yada eğitici olabilirler , dindar olabilirler , kendilerine has düşünceler taşıyan insanlar olabilirler mesela dindar olmaz ama meditasyon gibi mistik konularla uğraşıyor olabilirler..
bu kişiler sadece aşk potansiyelli ilişkiler olarak değil , arkadaşlar , iş ortakları , hatta düşmanlar olarak bile karşınıza çıkabilir.

bir diğer olasılıkta , mevcut ilişkilere neptün ve şironun manevi - felsefi bir anlam katmasıdır diyebiliriz.
hassas bir döneme işaret ediyor olabilir bu dönemde ilişkiyi sadece DUYGUSALLIĞA VE PEMBE HAYALLERE bırakmamak gerekebilir.
gerçekçi düşünmek faydalı olacaktır. ayakların yere sağlam basması önemlidir.

aynı transitler benim eşimin haritasında mevcut şu an ve yıldırımın belirttiği gibi yani yukarıdaki ilk olasılığı yaşadık malesef .neptün ve şironun biran önce kovayı terkedeceği günü dört gözle bekliyorum valla.

RE: TRANSİTLER - sim. - 07-20-2008 11:26 AM

gizem kara Yazılan:aynı transitler benim eşimin haritasında mevcut şu an ve yıldırımın belirttiği gibi yani yukarıdaki ilk olasılığı yaşadık malesef .neptün ve şironun biran önce kovayı terkedeceği günü dört gözle bekliyorum valla.

Amanıııın Gizemcim Benim de sevgilimin DS sindeee..
Valla platoniği falan anlamam DS si de onun olsun öle bi durumda. Venüsümün tozunu bulamaz...

RE: TRANSİTLER - gizem kara - 07-20-2008 07:01 PM

simya Yazılan:
gizem kara Yazılan:aynı transitler benim eşimin haritasında mevcut şu an ve yıldırımın belirttiği gibi yani yukarıdaki ilk olasılığı yaşadık malesef .neptün ve şironun biran önce kovayı terkedeceği günü dört gözle bekliyorum valla.

Valla platoniği falan anlamam DS si de onun olsun öle bi durumda. Venüsümün tozunu bulamaz...

sevgili simya dışardan söylenmesi çok kolay oluyor bazı durumda bende senin söylediklerini söylerdim eskiden ama başa gelince yaşananla konuşulan bir olmuyor malesef. ben güneş kova asc yay ve ay koçuyum ama olmuyor işte Üstüne üstelikte yanlız platonik olsa neyse?! 13 yıl ve 2 çocuktan sonra........
sevgilerle

RE: TRANSİTLER - sim. - 07-20-2008 07:09 PM

gizem kara Yazılan:
simya Yazılan:

sevgili simya dışardan söylenmesi çok kolay oluyor bazı durumda bende senin söylediklerini söylerdim eskiden ama başa gelince yaşananla konuşulan bir olmuyor malesef. ben güneş kova asc yay ve ay koçuyum ama olmuyor işte Üstüne üstelikte yanlız platonik olsa neyse?! 13 yıl ve 2 çocuktan sonra........
sevgilerle

Haklısın cnm ne diyebilirim ki.......... Canını sıkmıyacaksa tatlım astrolojik merakımdan soruyorum. Sözü geçen olayda başka transitleri neydi eşinin?

RE: TRANSİTLER - gizem kara - 07-20-2008 07:45 PM

simya Yazılan:
gizem kara Yazılan:
simya Yazılan:

sevgilerle

Haklısın cnm ne diyebilirim ki.......... Canını sıkmıyacaksa tatlım astrolojik merakımdan soruyorum. Sözü geçen olayda başka transitleri neydi eşinin?

o dönemde 7.evde neptün® (kova),8.evde uranüs®(balık),transit satürün vemerkür 12.evdeki natal güneşine kavuşum (yengeç)durumunda,12.evde ki natal marsına transit mars kavuşumu(aslanda)ve 7.ev(kova) transit neptün® ile 12.ev natal merkürve mars(aslan) 180 derece zıt açıda şu an görebildiklerim bunlar.

Cvp: TRANSİTLER - uranus - 07-23-2008 01:53 AM

Yaren transitler,

Sevgili Yaren, transit yorumu istemistin, son yorumumdakinin aksine pek önemli ya da kuvvetli transit etkilerinde gozukmuyorsun bu aralar...ben gördüklerimi yine de yorumlamaya calisayim...

1- Pluton transiti :
Natal plutonuna gecen senelerde sert etki yapmıs, ama herhalde onu yazmıstım. Bu etki yavas yavas geciyor...Partner anlayısında yasadığın olaylar ve neticesinde değiştirdiğin anlayışın, senin kendi mutluluk anlayısında köklü değişimlere sebeb olmustur ya da son duzeltmeleri yapıyorsundur bu konuda. yavas yavas etkisi azalıyor bunun. Kendi mutluluk anlayısında annenin öğretilerinin etkisini de ögrenmisindir herhalde...Nasıl egleneceğini cok iyi bilirsin sen.Bilincaltın, mutlulugun ile ilgili herseye tam konsantre olmustur. ve bildigin tarif ettigin bu mutluluk anlayısında herhalde Pluton transiti yüzünden bir takım köklü değişimler yaşamışındır ve bunda partnerinin de etkisi olmustur muhakkak...Artık son düzeltmeleri rötuşları yapma zamanıdır, çünkü Plutonun etkisi yavas yavas azalacak...Coook uzun süre seni bu konuda rahatsız etmeyecek...
2- Saturn Transiti:
4. evden seni bayagı sarmalamış vaziyette...10. evdeki hem gunesini hem de venusunu etkisi altına almıs... Bu durumda neler hissedersin, ne gibi olaylar yasarsın ve neticede nasıl değişirsin...???
Biliyorsun gunes 10 evde yönetme potansiyeli veriyor.Kendini nasıl iyi hissedeceğini bilirsin, makam sahibi olmak istersin ve birisinin altında calısmaktan hoslanmazsın...konular ise sanatla baglantılı konular olabilir, cunku balıkta bulunuyor...venus de orda ve ustelik balık da...ve nataldaki saturnle yaptığı 60 derecelik açı, senin sanat yapmanı gerceklestirme potansiyelin oldugunu gösteriyor...Transit saturn de 4. evden bu potansiyeli tetikliyor... yani senin kendini iyi hissedebilmen icin sahip oldugun zirve anlayısını değiştir, diye sana baskı yapıyor... ustelik de bilincaltı, aile, yuva evlilik evinden... bence sen en iyisi siirlerini guzel bir sekilde derlemeye basla ve onları yayınla...gülücük) hem bunları evinde yapabilirsin, zamanın gelmis bence ve ilk musterin de kesin ben olurum...
Zirve evinde venus balıkta sana iş ve kariyer alanında duygusallık veriyor..yani paradan cok duygusal tatmine ihtiyacın var ve tr. saturn de sana "bunu değiştir artık" diye baskı yapıyor... ve bunu evdeki olaylar tetikliyor olabilir... aile icinde sorumlulukların artar ve calısma seklinde mecburen alıskanlıklarını değiştirmek zorunda kalırsın...ama astroloji sayesinde bunu önceden goruyoruz ve önlem alabiliyoruz...yani bu konudaki ihtiyacını önceden belirleyebilirsen, ki sen gayet de guzel yapabilirsin bunu, cunku balıksın, bu yakaladığın ve seni zorlayacak sandığın Saturn enerjisini guzel kullanabilirsin...ihtiyacını gerceklestirmek adına ...daha cok ailenden baskı gorebilirsin...mesela calısıyorsan baska bir ise girebilirsin, calısmıyorsan bir yeni işe baslama vakti... neticede evde de bu sayede değişiklik olacaktır...artık calısan bir anne olursun mesela ve bu değişimi saturn sayesinde gerceklestirmis olursun ya da home office kurarsın ve şairliğe adım atabilirsin....secim senin....
Ancak Basakdaki Saturn seni mukemmeliyetciliğe zorlar. Herseyini son derece programlı ve sistemli bir sekilde ve mantıklı yapmak icin sana içsel baskılar kurar... Herseyin tamam olması lazım ki baslayabil, diye seslenir sana...böylece sen de bu transit zamanında bunu ögrenmis olursun aynı zamanda... (sanki cok gerekiyormus gibi....gülücük)) aslında mukemmeliyetcilik hic de guzel bir sey degildir...baskalarını ya da mevcut sistemi mutlu etmek icin eylem yapmaktır bence...) her neyse...
neticede evdeki değişiklik senin zirve anlayısını da değiştirecektir, ya da tam tersi de olur...

3- Neptun transiti:
Progres merkurunu tetiklemis ve 11. evdeki Marsını tetikliyor... Bu transit biraz zayıf kalıyor ama sen yine de farkında ol lutfen. Neden zayıf kalıyor, cunku Marsın haritanda cok pasif kalmış... kuvvetli ve major bir açısı yok... masum masum oturursun yerinde...gülücük)) hahaha cok guzel yaaa bu olay... gülücük) bi de yanına bi kedi verelim....
saka bir yana 11. evde gerceklesecek olan bu transit enerjisini neptunden ve 10. evinden alıyor...Mars koc da ve 11. evde genelde guzel bir konum verir kişiye... cemiyetlerde, derneklerde insanlık yararına calısma enerjisi verir...kişi fiziksel enerjisini böyle derneklerde harcar...Marsiyen,kuvvetli,erkek sporcuların, askerlerin bulunduğu topluluklarda bulunmayı da seversin. Kendi gorüşünü kabul ettirmek istersin normalde ve bunun icin savasırsın adeta, ancak dedigim gibi major acıların eksikligi senin bu konularda fazla iddiacı olmadıgını gösteriyor...Ama bu transitte bunu deneme zamanın gelmis, yani mucadele gücünü sınayabilirsin ama progres merkur de etkiledigine göre kardeslerinle ya da cocuklarınla baglantılı bir takım cemiyetler, derneklerle ilgili fiziksel enerjini ve aklını ortaya koyabilecegin olaylar yasayabilirsin...Burada belki de kardeslerini, yegenlerini, kuzenlerini ya da cocuklarını anlama haline girersin...onlar hakkında bildiklerini akıl duzeyinde tartarsın ve anlayarak kararlar verirsin... onlarla ilgili olaylar yasarsın....ya da onların sayesinde olayları dogru yorumlarsın...ve ögrenirsin... Ve bu olayların senin zirve anlayısında da değişimler yaratacaktır. kendini "en iyi " nasıl hissedecegini de anlamıs olursun...nedenlerini nicinlerini ögrenirsin...

Bunların dısınde Jupiter ve Uranus transitleri bu aralarda seni zorlamıyor...
kendine iyi bak ve şiirlerini bekliyoruz...gülücük)