Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

Uranüs Retrosu - yezda için - astrosohbet - 07-02-2008 02:58 AM

Yıldırım Yazılan:transit uranüs şu dönemde yaklaşık 22 derece balık burcunda geri gidiyor. size olan etkisini merak ediyorsanız yapmanız gereken haritanızın balık burcunun 22. derecesine tr.uranüsü yapıştırmanız ve gezegenlerinize açı yapıp yapmadığını kontrol etmeniz olacaktır.

transit uranüsün genel etkileriyle ilgili şu bilgileri hatırlayalım ;

* yaşam tarzında ve bilinçte âni değişimler..

* yeni fikirler , buluşlar..

* bağımsızlık , başkaldırı , beklenmeyen dürtüler..

* beklenmedik gelişmeler , iniş-çıkışlar..

* eskiyi ortadan kaldırma , yeni oluşumlar..

* huzursuzluk hissi , monotonluğa katlanamama durumu..

* geleneksilliği red etme tutumları..

* farkındalığın artması , bişeylerin farkına varma , uyanış..

yezda için ;

kendisi tam bir uranüs bayanı oluyor. öyleyse transitlerle ilgili şu bilgiyi hatırlayalım arkadaşlar ; haritasında uranüsü kuvvetli olanlar , uranüs transitlerinden daha çok etkilenecektir çünkü içlerinde ki dev uyanacaktır ;)

yezda'nın uygun bulduğu tüm burç ev sistemine göre de , benim kullandığım equal ev sistemine göre de şu anda uranüs retrosu , yezda'nın 2.evinde oluşuyor. ve 9.evdeki satürne 150 derecelik ikincil sert açı yapıyor..

uranüs beklenmeyen sorunlara işaret ettiğine göre , parasal konularda beklenmeyen bir problem sözkonusu olabilir. bu problemde , Almanya'da ki yaşça büyüklerden biri ya da musti'nin patronu (satürn) rol sahibi olabilir.
birazcık kehanet yapmış gibi oldum ama söylemeden edemedim , umarım bu yorumumda yanılırım diyelim..

Uranüs Retrosu - Tugnaf54 için - astrosohbet - 07-02-2008 03:18 AM

Yıldırım Yazılan:transit uranüs şu dönemde yaklaşık 22 derece balık burcunda geri gidiyor. size olan etkisini merak ediyorsanız yapmanız gereken haritanızın balık burcunun 22. derecesine tr.uranüsü yapıştırmanız ve gezegenlerinize açı yapıp yapmadığını kontrol etmeniz olacaktır.

ilginç bir örnek olacağı için nafiz'in eşinin haritasını da seçeyim istedim.
uranüs retrosu 22 derece balık burcunda şu dönemde ve tugnaf54'ün yükselen burcu yaklaşık 23 derece balık..

yani transit uranüs , yükselene dokunmuş ve sonra geri gitmeye başlamış. zaten yıllardır 12.evi tr.uranüs tarafından aydınlatılmış ve korkuları , kayıpları daha bir farkeder olmuş olan tugnaf54 belkide son kez 12.ev konularını farkedip bir sonraki aşamada -yani birkaç ay sonra- transit uranüs yükselenin üzerine geldiğinde (yani haritada uranüs yükseldiğinde) âni değişimler yaşayabilir diyebiliriz.
beklenmedik gelişmeler sözkonusu olabilir çünkü uranüs yükselirken neler olacağını kestirmek astrologlar için bile zordur.
bazı olasılıkları yazayım istiyorum ;

- kişisel imajında değişim isteği uyanabilir. mesela giyim tarzında , saç stilinde değişiklikler yapmak isteyebilir.

- kişisel tutumunda değişimler olabilir. mesela eskiden başka türlü tepki verirken , uranüs haritada yükseldiği zaman daha farklı ve kestirilemez tepkiler sözkonusu olabilir.

- araştırma , öğrenme , keşfetme ve deneyimleme istekleri artabilir.
merak duygusu artacaktır.

- monotonluktan çabuk sıkılma eğilimi görülebilir. sürekli ev içinde olmak huzursuzluk hissi uyandırabilir.

- mesela içe atılan fikirler daha yüksek sesle ifade edilebilir. 12.evdeki uranüs , fikirleri söylemekten çekinmeye işaret eder ama yükselen uranüs bu saklanan fikirlerin gün yüzüne çıkma vakti geldiğine işaret eder.

Uranüs Retrosu - artemis için - astrosohbet - 07-02-2008 03:49 AM

Alıntı:transit uranüs şu dönemde yaklaşık 22 derece balık burcunda geri gidiyor. size olan etkisini merak ediyorsanız yapmanız gereken haritanızın balık burcunun 22. derecesine tr.uranüsü yapıştırmanız ve gezegenlerinize açı yapıp yapmadığını kontrol etmeniz olacaktır.

artemis için ;

uzun sayılabilecek bir süredir transit uranüs , artemisin 6.evinde ve 12.evdeki güneşiyle zıtlaşıyor..

şimdi 6.evin konularıyla ilgili FARKINDALIĞIN ARTMASI zamanı diyebiliriz.
sağlık ve iş sahasında âni gelişmeler ki bunu destekleyen kritiği forumdaki mesajında okumuştum.

diğer bir konu ise 12.evde saklanan Güneşin aydınlanması konusu..

öncelikle transit uranüsün hangi açıyla olursa olsun dokunduğu gezegene elektrik yüklediği ve aydınlattığı bilgisini hatırlayalım.

12.evinde oldukça karanlıkta kalan artemisin güneşi , transit uranüs tarafından sarsılıyor..

transitlerle ilgili bir not daha ; transit yapan gezegenin sizlere vermeye çaıştığı mesajı doğru ve net algılamaya çalışın. pek çok zaman transit gezegen , doğum haritanızdaki bir gezegenler sürtüşüyorsa , bizler yanılgı içinde doğum haritamızdaki gezegenden taraf oluruz bilinçli yada bilinçsiz olarak.
oysa doğru olan , transit gezegenden taraf olmak ve bize vermeye çalıştığı mesajı doğru algılayıp gerekeni yapmaktır..

bence artemis ; transit uranüsün oldukça uzun bir süredir güneşine zıt bakmasının sana vermeye çalıştığı mesajı kendi içinde düşünmelisin ve gereğini yapmalısın.

uranüsü ve yukarıda bahsetmiş olduğum özelliklerini iyice kavrayarak sana vermiş olabileceği mesajları doğru deşifre edebilirsin.

RE: Cvp: TRANSİTLER - redroseee - 07-02-2008 06:51 PM

phaldor Yazılan:gmt olarak 2 seçilecek..
nasıl olur benım hepten degısıyo harıtam sımdı ben 82 dogumluyum gmt 2 olarak harıtamı cıkarınca ben ben olmaktandamı cıkıyorum gülücük)saka bı yana harıta bayagı degısıyoo yükselenım ıkızler cıkıyoohımm

Cvp: TRANSİTLER - El Auria - 07-02-2008 06:59 PM

o zaman +2 seçeceksin yani 82 doğumluysan..kendini baya alıştırmıssın haritana anlaşılan..uranüs 1.evinde retro da galiba gülücük

RE: Cvp: TRANSİTLER - redroseee - 07-02-2008 07:05 PM

phaldor Yazılan:o zaman +2 seçeceksin yani 82 doğumluysan..kendini baya alıştırmıssın haritana anlaşılan..uranüs 1.evinde retro da galiba gülücük
transıt ısınden cok anlamıyorum acıkcası ama gercekten sasırdım sımdı ben harıtama bakıyorum 9 evım bostu merkur ve venus geldı hımm 7 evıme neptun yay benım gezegenler cok degıstı bence
baska sıtelerden yorumlu cıkardıgımda hep oncekı gıbı cıkıyodu

RE: Cvp: TRANSİTLER - astrosohbet - 07-03-2008 01:27 AM

redroseee Yazılan:
phaldor Yazılan:o zaman +2 seçeceksin yani 82 doğumluysan..kendini baya alıştırmıssın haritana anlaşılan..uranüs 1.evinde retro da galiba gülücük
transıt ısınden cok anlamıyorum acıkcası ama gercekten sasırdım sımdı ben harıtama bakıyorum 9 evım bostu merkur ve venus geldı hımm 7 evıme neptun yay benım gezegenler cok degıstı bence
baska sıtelerden yorumlu cıkardıgımda hep oncekı gıbı cıkıyodu

selamlar efendim ;)

phaldor 78-83 arasında yaz saati uygulaması olmadığı bilgisini nereden buldun bilmiyorum ama pek çok kaynakta 78-82 yılları arasında 1 yaz saati uygulanmıştır yazıyor.
yani redrose gmt 3 olacak bence yani yükselenin boğa..

not ; yorumcularımızdan neptünzz bir mesajında demişti ki 78-82 arasında kışın doğanlar için yaz saati uygulaması olmamalıdır. 2 alınmalıdır..

bunun araştırılması gerektiğini düşünüyorum.

acaba 78-82 arasında yaz-kış demeden aralıksız 1 yaz saati uygulaması olmuşmudur yoksa kış olduğunda yaz saati uygulanması iptalmidir o senelerde.. ?

bu sorunun cevabı , neptünzz haklıysa pek çok üyemizin (ben dahil) yükselenini değiştirecektir..

RE: TRANSİTLER - redroseee - 07-03-2008 01:40 AM

selam yıldırım :)konu kesın deyıl yanı oylemı hımm

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 07-03-2008 03:17 AM

redroseee Yazılan:selam yıldırım :)konu kesın deyıl yanı oylemı hımm

evet bence kesin değil , bi araştırmak lazım , 78-82 yılları arasında nasıl bir yaz saati uygulaması olmuş ?

Cvp: TRANSİTLER - El Auria - 07-03-2008 07:55 AM

devletin resmi sitesinden baktım ben yıldırım bey..78-83 yılları arasında yaz saati uygulanmamış ve sabit saat sistemi kullanılmıştır diye yazıyordu..adresi bulursam gönderirim..