Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Karmanızı Öğrenin - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AY DÜĞÜMLERİ (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Konu: Karmanızı Öğrenin (/showthread.php?tid=174)

1 2 3 4 5 6

Karmanızı Öğrenin - yükselenbaşak - 04-08-2007 05:42 PM

Koç Karması
Güney Ay Düğümü Koç’ta
Bencillik, benmerkezcilik, başkalarının duygusal ihtiyaçlarını görememe, agresiflik, sabırsızlık ve güdülerle hareket.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Terazi’de
Paylaşma, adil olma, işbirliği, aracılık etmek, diplomatik olmak, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olmak, güzelliklerin farkına varmak.

Boğa Karması
Güney Ay Düğümü Boğa’da
Aşırı zevk düşkünlüğü, maddi zevklere bağlılık, para hırsı, vizyon eksikliği, aşırı sahiplenme, inatçılık, değişime direnmek.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Akrep’te
Kendini dönüştürme kapasitesi, iş bitirme yeteneği, paylaşabilmek, irade, tutku.

İkizler Karması
Güney Ay Düğümü İkizler’de
Kendini odaklayamamak, kararsızlık, yüzeysellik, daha geniş perspektif ve felsefi bakış açısı eksikliği, çok kolay değişmek.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Yay’da Öğrenmek, güven duymak, inanç geliştirmek, sezgiyi arttırmak ve geniş bakış açısı kazanmak.

Yengeç Karması
Güney Ay Düğümü Yengeç’te
Bağımsız kişilik geliştirememek, objektif olamamak, depresyon, duygusallık ve güvensizlik.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Oğlak’ta
Kişisel disiplin kazanmak, hırs, sıkı çalışma, sorumluluk duygusu, kendine yetmek, pratik olmak, inisiyatif sahibi olma ve liderlik gösterebilme.

Aslan Karması
Güney Ay Düğümü Aslan’da
Egoizm, aşırı gurur, sürekli kendine yönelik olmak, başkalarını ezmeye çalışmak, inatçılık, körü körüne tutku, çok fazla dramatik.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Kova’da
İnsancıl olmak, orijinal ve buluşçu olabilmek, işbirliği geliştirmek, toleranslı olmak.

Başak Karması
Güney Ay Düğümü Başak’ta
Aşırı eleştirel ve analitik, ön yargılı, işkolik, kendini işe vererek unutmaya eğilimli, mükemmelliyetçi, endişeli, çok vırvırcı.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Balık’ta
Kendini hizmete adayan, sezgilerini geliştiren, ruhsal derinlik arayan, idealist, insancıl, şefkatli.

Terazi Karması
Güney Ay Düğümü Terazi’de
İilişkilere bağlı kalmak, kararsızlık, bağımsız bir kimlik geliştirememe, çok fazla taviz vermek.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Koç’ta
İnsiyatif sahibi olmak, öne çıkmak, liderlik, bireyselcilik, kendine yetmek, cesaret göstermek.

Akrep Karması
Güney Ay Düğümü Akrep’te
Bağımlılık, aşırılık, kriz ve dram yaratma merakı, cinselliğe aşırı eğilim ve suçluluk duygusu.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Boğa’da:
Sabırlı olmak, çaba göstermek, güven kazanmak, kendine yetmek, becerikli olmak, pratiklik, iş yeteneğini artırmak, artistik yetenek.

Yay Karması
Güney Ay düğümü Yay’da Soyut kavramlar arasında kaybolmak, sürekli gezip yolunu şaşırmak, araştırma yapmadan kabullenmek, dar kafalılık, kendini hep haklı görmek.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü İkizler’de
Yazma yeteneği ve kendini ifade becerisi kazanmak, mantıklı analizler yapabilmek, öğrenme isteği, soyuttan somuta, güncel olana geçebilme.

Oğlak Karması
Güney Ay Düğümü Oğlak’taHırs, açgözlülük, güce tapmak, kuralcılık, soğukluk, bencillik, katılık, baskıcı olmak, kendini ifade edememek.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay düğümü Yengeç’te
Hassaslık geliştirmek, merhamet sahibi olmak, koruyuculuk, sezgilere yer vermek, annelik yapabilmek, empati geliştirmek, duygusal olarak yakınlık kurabilmek.

Kova Karması
Güney Ay Düğümü Kova’da:
Tutku eksikliği, başkalarını izlemek ya da anarşistçe yıkmak, dogmatik, duygusal bağlardan kopuk, pratik olmayan ve aşırı idealist.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Aslan’da:
Kendine güven geliştirmek, liderlik kazanmak, yaratıcılığını sıcak biçimde gösterebilmek, kendini ifade edebilmek, yönetici yetenekleri kazanmak.

Balık Karması
Güney Ay Düğümü Balık’ta
Sürekli kaçış halinde ve dağınık olmak, sorumsuzluğa eğilim, pratik olamamak, başkalarına aşırı bağlılık, müptela olma eğilimi, akılcı olmayan, kaotik ve anlaşılmaz, kurban olmak arzusu.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Başak’ta
Pratiklik kazanmak, detaylara önem vermek, etkin ve organize olmayı öğrenmek, analiz yapabilmek, kendini kurban kompleksinden kurtarmak ve yararlı olabilmek.

KAYNAK:H.Kırkoğlu

RE: Karmanızı Öğrenin - sundancer - 10-21-2008 08:31 PM

Güney Ay Düğümü Oğlak’taHırs, açgözlülük, güce tapmak, kuralcılık, soğukluk, bencillik, katılık, baskıcı olmak, kendini ifade edememek.

beni hiç yansıtmıyor

Cvp: RE: Karmanızı Öğrenin - astrosohbet - 10-22-2008 03:27 AM

Nihal Yazılan:
Yıldırım Yazılan:senin Kuzey ay düğümün Yay , Güney ay düğümün ikizler olması lazım amine.

birde şu karma düşüncesine katılmadığımı söyleyim ;)
hocam emin misin? gülücük ah Yıldırım, gecenin bu saatinde.. ancak önerim, bu konuyu bir kez daha düşünmenizdir, s.arroyo çok güzel açıklamış -kitabın başında- akla uygun buldum ve çok zevk aldım karmayı anlatan bölümüiyi gecelerr

şimdi sevgili arkadaşlar ,

Karma Sistemi eğer diyorsa ki ,
''biz ruhlar ölüp ölüp tekrar dünyaya gelen ve geçmiş hayatlara ait dersleri bu hayatımıza taşıyan varlıklarız''

buna katılamayacağım.. inancım gereği ve aklımın-mantığımın gereği olarak yanlış bir Doğu felsefesi olduğunu düşünüyorum Karmanın..

Karmaya inanan ve savunan arkadaşlara da saygı duyarım , herkesin düşüncesi , inancı kendinedir.
Amine gözlemlediğim kadarıyla islami yaşayışı-bilgisi olan bir kardeşimiz ve Karmanın islami anlayışla çeliştiğini bilmesi faydalı olacaktır diye düşünüp o notu yazmak istedim.

stephen arroyo'nun o müthiş kitabının (astroloji-karma-dönüşüm) astrolog adaylarının başucu kitabı olmasını düşünenlerdenim.
ancak Karmayla ilgili kısımların , yazarın kendi düşüncesi yada inancı olduğunu kabul edip ciddiye almıyorum.

benim düşüncemi merak eden olursa diye ilave edeyim ; ölümden sonraki hayat vb. konularla ilgili Ahmed Hulusi'yi okuduğumu ve onunla paralel düşündüğümü söyleyebilirim.
çünkü İslam Dinini , gerçekçi-bilimsel bakışaçısıyla ele alıp değerlendiriyor , üstelik Astrolojiyi de Yaratıcının bir Sistemi olarak görüp çok önemsiyor..

küçük bir örnek verip nokta koyayım çünkü din ve devlet işlerini bu foruma çok fazla karıştırmak istemiyorum gülücük

son yıllarda quantum fiziği -yanlış bilmiyorsam- maddenin tekil bir yapıdan oluştuğunu keşfetti.. yani tüm maddelerin özü aynı tekil yapıdan oluşuyor tabi bu yapı Atomdan bile çok çok küçük enerji taneciklerini ifade ediyor.
Ahmed Hulusi kitaplarını yıllar önce yazmıştır ve ALLAH BİR'DİR sözünün mânasının Yaratıcının TEK(il) olduğu ve O'nun gökte değilde HER YERDE oluşunun anlamının ''tüm Maddelerin Özünde olması gerçeğini'' ifade ettiğini söylemiştir.
kısacası net olarak quantum fiziğinin bu dönemde ulaştığı sonucu yıllar önce zaten kitaplarında belirtmiştir.
Allah , bilinçli evrenmidir ? sorusuna cevap olarakta , ''çok daha fazlası'' diyerek detaylarıyla cevap veriyor ;)
konu derin arkadaşlar , dileyen inceler , biz astrolojiye dönelim hehee

Cvp: Karmanızı Öğrenin - galaxia - 10-22-2008 07:54 PM

sevgili yıldırım bakmayın herkesin karma diye yumurtlayıp durduğuna

içinde reenkarnasyon bulunana karma hintlileri bağlar bizi bağlamaz

karmanın dinlere göre yorumu farklıdır ve çalışma sistematiği de

hintli açıkladığınız manadadır

hristiyan alemde bela şeklinde işler yani onların karma mantığı şu:eğer sen birini incitir üzersen hayatının o konuyla ilgili alanında belanı bulursun huzursuz olursun mutlu olamazsın mantığıdır

örneğin:her hangi bir kadını incitecek bir şey yaptıysan kandini o üzdüğün kişiye affettirene kadar kadınlardan yana yüzün gülmez şeklindedir yani karma astrolojik manada cezalandırıcıdır

hatanı anlayıp çözüm bulana kadar cezalandırır yani satürn gibi çalışır ta ki jetonun düşene kadar hatta biraz şiron gibi de olabilir geniş bakmak gerek bir insan durup dururken incitmez mutlaka bilinçaltında bir derdi vardır bu derdi keşfedip çare bulmak zorundadır

müslüman alemde ki işleyişi ise bir nevi kader teması gibidir iki anlamı var kaderinde ne yazarsa onu bulursun ve ektiğini biçersin şeklindedir

her anlamda da kısıtlayıcı,eğitici ve cezalandırıcıdır

astrolojide yeniyim ama bence karma sadece güney ay değildir

bence karmayı oluşturan bir üçlüdür güney ay düğümü, şiron ve satürn üçü birden karmadır

bizim anlayışımızda karma tabiri caizse adam eder

güney ay la problemi net olarak biliriz içimizde

şironla keşfedip uygun tedavi çare yöntemlerini buluruz

satürn le önce bunları uygulamayı ve sonuç almayı ve kemalatı öğreniriz

benim şahsi kanaatimdir

RE: Karmanızı Öğrenin - sundancer - 10-25-2008 08:44 PM

güney ay düğümü dogdugumuzda sahip oldugumuz ozellikleri,kuzey ay düğümüde geliştirmemiz gereken özellikler olarak bahsediliyor ay düğümleri için.o halde kuzey ay düğümü ne zman aktif hale geçer bilen var mı acaba??

Cvp: RE: Karmanızı Öğrenin - astrosohbet - 10-27-2008 03:05 PM

sundancer Yazılan:güney ay düğümü dogdugumuzda sahip oldugumuz ozellikleri,kuzey ay düğümüde geliştirmemiz gereken özellikler olarak bahsediliyor ay düğümleri için.o halde kuzey ay düğümü ne zman aktif hale geçer bilen var mı acaba??

anladığım kadarını söyleyim ; Güney ay düğümünün bulunduğu burç ve evle ilgili konularda takıntılarımızdan kurtulmak için bilinçli çaba göstermeliyiz + Kuzey ay düğümünün burcu ve eviyle ilgili zayıflıklarımızı giderip o bölgeyi güçlendirmeyi öğrenmeliyiz bilinçli olarak.
yani KAD'in aktif hale geçmesi galiba tamamen bize ve irademize kalmış. tabii ki transitlerin etkileride olacaktır ama esas olan bizim bilinçli çabalarımız olmalıdır şeklinde anlıyorum ben.

RE: Karmanızı Öğrenin - eylülmavi - 08-12-2010 10:37 AM

arkadaşlar bu düğümler sadece reankarnasyonla mı alakalı ? reankarnasyona kesinlikle inanmıyorum..
haritamda kuzeyaydüğümü 10. evde akrepde MC ve uranus ile kavuşumda.. güneyaydüğümüde 4.ev boğada R şiron ve lilith ile kavuşumda..
bunların yorumları bizim şuanki hayatımızla alakalıysa merak ediyorum tabi..

RE: Karmanızı Öğrenin - tiyatral_gitarist - 08-12-2010 11:03 AM

Ay düğümlerinin verdiği msjlar açıktır ve gerçektir. Yıldırım da açıklamış zaten bence gayet güzel.

(10-27-2008 03:05 PM)Yıldırım Yazılan:  anladığım kadarını söyleyim ; Güney ay düğümünün bulunduğu burç ve evle ilgili konularda takıntılarımızdan kurtulmak için bilinçli çaba göstermeliyiz + Kuzey ay düğümünün burcu ve eviyle ilgili zayıflıklarımızı giderip o bölgeyi güçlendirmeyi öğrenmeliyiz bilinçli olarak.
yani KAD'in aktif hale geçmesi galiba tamamen bize ve irademize kalmış. tabii ki transitlerin etkileride olacaktır ama esas olan bizim bilinçli çabalarımız olmalıdır şeklinde anlıyorum ben.

GAD bize kolay gelen , içselleşmiş , otomatik olarak ortaya koyduğumuz ve bu yuzdende adeta farkında bile olmadığımız davranışlarımızı gösterir ; bulunduğu burç ve ev itibariyle... Ama bence bulundukları ev daha belirleyici gibi olabiliyor. KAD ise bize tamamen yabancı , güvensiz hissettiğimiz ve girmekten çekindiğimiz bölgeyi gösterir... Yani gelişmek için KAD ı çözmemiz gerekir her türlü küçük düşme vs gibi (çünkü deneyimimiz yok , yabancı gibi ) tehlike diyebileceğimiz şeyi göze alarak...

Şİmdi bu olay bir gerçektir . Ama bunu "karma" ismiyle yada bir başka şekilde tanımlamak kişinin kendi inanç ve mantığına kalmıştır.
Müslümansan "kader" dersin veya sadece "Allah ın yarattığı sistem ve düzen gereği var olan bir elemandır yine kader sisteminin içinde" dersin... Yada sen nasıl tanımlamak istiyorsan... Bu kişiye kalmıştır. Umarım ifade edebilmişimdir gülücük

RE: Karmanızı Öğrenin - eylülmavi - 08-12-2010 11:15 AM

teşekürler tiyatral_gitarist.. peki benim hangi yönüm eksik, hangi yönüm fazla (doğru bi tanımlama oldumu bilmiyorum açıkcasıgülücük ) nasıl anlayacağım ya da nasıl geliştireceğim ?

RE: Karmanızı Öğrenin - tiyatral_gitarist - 08-12-2010 11:38 AM

Bir önceki sayfada yazıyor düğümlerin burçlarda aşşağı yukarı ne anlama geldiği ... Senin KAD akrepte ve 10. evde

Güney Ay Düğümü Boğa’da
Aşırı zevk düşkünlüğü, maddi zevklere bağlılık, para hırsı, vizyon eksikliği, aşırı sahiplenme, inatçılık, değişime direnmek.
Öğrenilmesi gerekenler:
Kuzey Ay Düğümü Akrep’te
Kendini dönüştürme kapasitesi, iş bitirme yeteneği, paylaşabilmek, irade, tutku.

GAD 4. evde , KAD 10. evde ... Yani 4. evden çıkacağız ve 10. eve yöneleceğiz hayatımızda... Peki bu ne demek ?

4-10 ev aksı bizim "Ev" den "Dışarı" çıkmamızı anlatır bana göre.. Yani "ev"den kasıt ister bunu gerçekten kendi yaşadığın ev olarak ta görebilirsin ama burada anlatılmak istenen kendini güvende hissettiğin yerdir. Sığındığın , sana bir zarar gelmeyeceğini düşündüğün yerdir. Ana kucağı , baba ocağıdır diyebiliriz... Cocuk olduğun yerdir 4. ev..
10. ev ise kendimizi gerçekleştirdiğimiz bölgedir... "Dışarı" adım attığımız yerdir... Zorluklarla başa çıkmaya başladığımız , NE isek onu gerçekleştirmeye çalıştığımız yerdir.
KEndimiz aldatmayı bırakıp ebedi yanlızlığımızı hatırlamak zorunda olduğumuz yerdir... Büyümek zorunda olduğumuz yerdir vs vs vs diyebiliriz bana göre...

Şmdi bunları birleştirirsek . Tabi haritanın geri kalanına bakmıyorum bunları yazarken...

Sen evinde yada kendini güvende hissettiğin yer neresi ise -ki bu senin iç dünyan da olabilir ,sevgilinin yada kocanın güvenli kolları , kanatlarının altıda olabilir... - orada rahatına düşkün , "haz"za bir nevi bağımlı bir şekilde yaşıyor olabilirsin. "Dış dünya"nın tüm zorluklarından sakınarak , mücadeleden kaçarak... Vizyon eksikliği yaşayarak... KENDİN Olamadan...
Başarman gereken şey ise irade gücünü geliştirerek , cesur olarak , "Tutku" yu hatırlayarak kendini dönüştürmen olabilir... ADeta burada tanımlanan "İŞ BİTİRMEK" sana tam uyuyor olabilir belkide gülücük

Vs vs vs...