Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

Cvp: RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 08-24-2009 04:41 PM

ateskızı Yazılan:merhaba arkadaşlar
benim doğumgünümde(18 eylül) yeniay gerçekleşicek,bunu nası yorumlayabiliriz?bu sene yeni başlangıçlarla dolu olcak gibi gözüküyogülücük

evet eğer dediğin gibiyse 2009 - 2010 döneminde Güneş dönüşü haritanda Yeniay olacaktır ;)

Güneş Dönüşü Haritaları ( Mavi için ) - astrosohbet - 08-30-2009 04:43 AM

Mavi için 2009 / 2010 Güneş Dönüşü Haritası ;

[Resim: mavisolarreturn.th.gif]

Oğlak burcunun yükseldiğini görüyoruz.. yöneticisi Satürn , 6.ev yöneticisi Merkürle kavuşum yapıyor + 6.evdeki Marsla kare açı yapıyor..
Sağlık konuları gündeme gelebilir diyelim yada 6.evin diğer ifadelerinden biri olan çalışma hayatına dair gelişmeler vurgulanabilir.
açılar sert olduğu için sürecin ( sağlık yada çalışma koşulları yada bir alanda ustalaşmak vb.) zorlayıcı olabileceğini söyleyebiliriz.
Asc noktası üzerinde Plütonun yükseldiğini görüyoruz. 4.evindeki Ay ile bağlantı kuruyor. aile içinde istikrarı ve sağlamlığı arttırabilecek Plütonik zorlanmalar görülebilir yada Psikoloji alanıyla ilgili bir eğilim sözkonusu olabilir.

Güneşi 8.evde görüyoruz.. Jüpiter ve Neptünle zıt açılar yapıyor.. ilk akla gelen konu finansal konular.. başkalarının paralarını değerlendirebileceğin girişimler , ortak çalışmalar sözkonusu olabilir.
finansal kayıplara dikkat diyelim ve felsefe ve de inanç konularında derinleşme olasılığınada değinebiliriz.

Venüsüde köşe evlerden birinde 7.evde görüyoruz hemde Yengeç burcunda.
sevgi duygusunu bolca deneyimleyebileceğiniz kişilerle ve durumlarla karşılaşabilirsiniz yada paylaşımcı incelik sahibi Venüsyen kişilikleri kendinize çekebilirsiniz yada Venüsün 10.evi yönettiğini düşünürsek ortaklık konusunun bu sene vurgulanması ihtimaline değinebiliriz.

Cvp: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - akasya - 08-31-2009 04:34 PM

sevgili yıldırım ben naçizane kendi haritama bir baktım belki de ne fidanlar devirdim gözümden kaçanlar veya saçmaladıklarım neler bir de sen göz atarmısın :D

solar haritam

[Resim: akasyasolarreturn.th.gif]

Şimdi yıldırım

Benim asc aslan yönetici güneş 3.evde açıları da oldukça gergin
12.evde aslanda ki marsla kare
6.evdeki kovadaki Jüpiter le kare

Ben 21 günlük zihinsel bir çalışmaya başladım bu çalışma hem bilinçaltını yeniden inşa etme(12.ev) hem de sağlık sorunlarımla ilgili

Ama görüyorum ki güneş(zihin-3ev) bu iki eve da kare açıda çalışmanın bitmesine 1 hafta kaldı ama ben hala bir değişim yaşamadım sanıyorum bir dirençle karşı karşıyayım acaba bu çalışma için yanlış zaman mı seçtim ertelese miydim acaba ne dersin
her gün biraz daha ümitsizleşsem de inadına devam ediyorum sen ne dersin????

12.ev mars 3.ev güneşle birlikte resmen içimdeki canavarı dışarı çıkardı hem de dilim vasıtasıyla çok sevdiğim insanlara öyle sözler sarf ediyorum ki neyse harbi sinir bozucu

Yahu bu mars denen şey nasıl zapt edilir bilen varsa söylesin bu serseriyi seviyorum ama beni çok sivrileştiriyor ve

Sağ olsun Jüpiter karesiylede iyice tembelleştim hiçbir şey yapmak istemiyorum

Sonra beni geren diğer Durum Satürn Plüton Uranüs t karesi

Satürn tam 2.ev başlangıcında 0 noktasında ve terazide ve Venüs’ün evinde oldukça güçlü durumda

Plüton oğlakta 5.evde ve bu evin yöneticisi Satürn’le kare acaba gönül işlerinde kendime güvensizlik mi yaşıyorum ya da bu güven zor yollardan mı tamamlanacak ve bunu sağlayacak kişi tanıdığım insanlardan biri mi? Bu Plüton 7.ev Uranüs’le de kare ki Uranüs köşe evde güçlü ve balıkta
Sanıyorum bu yakın kişiler ya da açık düşmanlar orijinal ve elektrikli gergin tipler gönül işlerinde benim güvenimi mi sınayacak? Ki kesin olarak evlenme kararı aldım nihayet (şu ana kadar evliliğe saygı duysam da kendi adıma asla istemediğim bir şeydi)

Ya da bu tuhaf ve apansız tipler maddi kaynaklar konusunda ki şansımı mı sınayacak?

Ya da bir skandala kurban mı gidicem

Tabi bunun bir de Satürn(terazi-2.ev) karşıt Uranüs (balık-7ev) var sanıyorum evliliğe sıcak bakmam bu açıda gizli artık bazı değişikler yapmamın zamanı geldi ve direnmek boşuna beni sadece geriye götürür ama ben bütün bu gerilimli ortamlara rağmen radikal kararlar almış durumdayım hatta o kadar radikal ki bayram sonu yüzme kursuna başlıyorum(su beni bozar normalde)

Asıl kafama takılan 8.ev koçtaki ay bu gezegen 2.ev terazi Venüs’üyle karşıt açı yapmış
İnşallah aileden sevdiğim bir kadının ölümü değildir bu

Tabi içimde ki sivri dilli canavarı asıl zehirli hale getiren Merkür lilith karesi olsa gerek ki normal hayatımda tavırlarımda oldukça sert ve kötücül bir yan var gibi görünüyor ve zihin evinde Merkür’le sözlere dökülüyor lilithle beraber Jüpiter kiron ve Neptün de 6.evde ve kiron Jüpiter’le kavuşmuş sanıyorum bu günlerde pozitif konusunda sıkıntılar yaşıyorum

Söylemeden geçemeyeceğim palas 2.ev terazide Satürn ve Venüs’le aynı evde sanıyorum maddi kaynaklar elde etme konusunda kafam işlemeye başladı inş kısa zamanda semeresini görürüm

Cvp: Solar Return ( nuray esen için ) - astrosohbet - 09-03-2009 06:22 AM

nuray hanım , eşinizin 2009-2010 güneş dönüşü haritasını ekliyorum ;

[Resim: nurayesisolarret.th.gif]

3.ev ile 9.ev arasında bağlantılar var , eşinizin tâyin konusunu sormuştunuz , 3.ev ile 9.ev konuları taşınmayla ( yer değiştirmeyle ) ilgilidir diyebiliriz bu yönden 2010 yılı olumlu gibi.

ancak eşinizin solar haritasında 6.evdeki Ay burcunun sert açılar altında olduğunu görüyoruz.
çalışma koşullarıyla ilgili hoşnutsuz durumlar görülebilir yada sağlık konusuna dair gelişmeler olabilir diyebiliriz.

eşinin transitlerinede kısaca baktığımızda 2010 yılında Jüpiterin eşinin 6.evinde ( çalışma ve sağlık konuları ) ilerleyeceğini görüyoruz.
üstelik transit uranüs , eşinin jüpiteriyle bağlantı yapacak. sürprizlere açık olun diyebilirim 2010 yılıyla ilgili.

Cvp: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 09-03-2009 06:34 AM

akasya Yazılan:Ben 21 günlük zihinsel bir çalışmaya başladım bu çalışma hem bilinçaltını yeniden inşa etme(12.ev) hem de sağlık sorunlarımla ilgili

Ama görüyorum ki güneş(zihin-3ev) bu iki eve da kare açıda çalışmanın bitmesine 1 hafta kaldı ama ben hala bir değişim yaşamadım sanıyorum bir dirençle karşı karşıyayım acaba bu çalışma için yanlış zaman mı seçtim ertelese miydim acaba ne dersin
her gün biraz daha ümitsizleşsem de inadına devam ediyorum sen ne dersin????

sevgili akasya şimdilik bu kısma değinelim ;

21 günlük zihinsel çalışman , müzikli Telkin benzeri bir çalışmamıdır merak ettim ?

kullandığın tekniği bilmiyorum , eğer dirence dirençle karşılık veriyorsan bunun yıpratıcı , cansıkıcı ve pek etkili olmayabileceğini söyleyim.

bilinçaltını yükleme sisteminde dikkat edilmesi gereken en önemli uygulama prensiplerinden biri ,

çalışmalarını gevşek , esnemiş , zihinsel ve duygusal anlamda deşarj olmuş hatta yarı uyku vaziyetinde gerçekleştirmenin çok daha etkili olacağıdır.

+

çalışmalarını sürekli sorgulamayı , kurcalamayı bırakmalısın..
rahat ve kendinden emin bir tavır geliştirmelisin..
ve buraya dikkat ; zaten o istediğin her ne ise '' sağlık , mutluluk , para , eş vs. '' o şeye sahip MİŞ sin gibi hisleri içinde deneyimlemelisin.

senin astrolojik potansiyelin Mars-Akrep inatçılığı taşıyor ancak BİLİNÇALTI BAHÇENDE GÜL YETİŞTİRMEK İSTİYORSAN , DAHA İNCE TAKTİKLER DENEMELİSİN gözkýrpma

Cvp: RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 09-04-2009 04:52 AM

Sagittarius Yazılan:bende kısa bi yorum rica etsem Yıldırım abi gülücük

Güneş-Merkür-Mars stelyum halinde benim hayatım stelyumlarla geçiyo zaten gülücük

[Resim: aminesolar.th.gif]

sevgili amine ,

güneş-merkür-mars stelyumunun 1.evinde olması , kişiliğini ve düşüncelerini ifade etme konusunda atak bir sene geçiriyor olduğuna işarettir diyebiliriz.
Güneşin MC yöneticisi olduğunu görüyoruz , kişisel ve sosyal imajınla ilgili gelişmelerden söz edebiliriz.

Venüs ile Jüpiterin 3.evde Oğlak burcunda olduğunu görüyoruz. bu sene belkide sana en çok keyif verecek hayat alanı 3.ev konuları olabilir. yazmak gibi , yakın çevrenle iletişim kurmak gibi , gezmek gibi , öğrenmek gibi 3.eve has konulardan keyif aldığın bir seneden söz edebiliriz.

Ay burcunun 12.evde görünüyor olması , 9.evi yönetmesi ve Jüpiterle Kare açı yapması kendini geliştirmeni ifade edebilir. duygusal reaksiyonlarında abartılar görülebilir.
eğitim konusunda gevşeklik ve tembellik eğilimine dikkat diyelim.

4.evindeki Şiron ile Neptünün , ailenle ilgili yada ev hayatınla ilgili bir tür fedakarlığa , mütevâziliğe işaret edebilir.
yada mesela geçmişine dair bir takım didiklemeler yapman ve içsel olarak birşeylere inanmaya ihtiyaç duyman olasılığından sözedebiliriz.

Cvp: Solar Return ( pamuk için ) - astrosohbet - 09-11-2009 01:07 AM

Pamuk için 2009-2010 Güneş Dönüşü haritası ;

[Resim: pamuksolarret.th.gif]

önümüzdeki 1 sene içinde yengeç ve aslan burçlarının yükseldiğini görüyoruz.
üstelik Venüsü 1.evde görüyoruz.. ilişkiler ve parasal konular senin yükselen motivasyonların olacaktır diyebiliriz.

Venüs - Ay - Jüpiter arasındaki sert açıların parasal problemlere işaret etmesi muhtemel.
özellikle jüpiter-neptün-şiron üçlüsünün 8.evinde olması , kredi borçlarına dikkat etmenize işaret ediyor olabilir.
yada başkalarıyla ortak bir kazanç sağlayacağın girişimler olursa yine dikkat etmeni önereceğim çünkü açılar oldukça sert görünüyor.

Güneşini 3.evde görüyoruz.. merkür ve satürn de 3.evde görünüyor.. uranüsüde 9.evinde görüyoruz..
bu sene eğitim ve öğrenim konuları gündeme gelebilir , kurslara girmen gibi bir olasılık muhtemel yada şehir dışına çıkmak gibi yer değiştirmeleri yaşaman muhtemeldir.

bence pek çok bayan gibi senin esas merak ettiğin konu , aşk gülücük

ve bir fikrim var , geçenlerde bir arkadaşımız VENÜS DÖNÜŞÜ isimli bir konu açmıştı ve banada oldukça mantıklı geldi buradan söyleyim.
Venüs dönüşü haritaları belkide ilişkiler , aşk , para gibi konularda daha çok şey söylüyor olabilirler bizlere.
tabi bu henüz bir fikir düzeyinde , sonuçlardan emin değilim.

dilersen sevgili pamuk müsait bir zamanımda senin ve birkaç arkadaşın Venüs Dönüşü haritalarınızıda değerlendirelim ok

şimdilik bu kadar , mutluyıllar.

Cvp: Solar Return - redrosee için - astrosohbet - 10-02-2009 11:57 PM

2010 - 2011 solar-return haritası ;

[Resim: redroseesolarret.th.gif]

------------

2010-2011 sezonunda =)

* Oğlak burcunun yükseldiğini görüyoruz. önümüzdeki senin yükselen motivasyonların Oğlak burcuna has konularla paralellik gösterebilir.
örneğin olumlu anlamda hırs ve disiplin kazanmak gibi , planlı çalışabilmek gibi , hedeflerini yapılandırmak gibi..
olumsuz anlamda yalnızlık gibi motivasyonlardan söz edebiliriz.

* Merkürün konumu oldukça zorlayıcı görünüyor.. Lilith ( Kara kedi ) ile kavuşum yapıyor + Neptün ( hayaller , ilüzyon vb.) ile kavuşum yapıyor + yükselen yöneticisi konumundaki Satürn ( engeller , zorlanmalar , korkular ) ile 135 derecelik sert açılar yapıyor..

Merkürün iletişim konusunu , belki kardeşlerini , belki eğitimle alakalı durumları ifade edebileceğini düşünürsek bu konularla ilgili sıkıntılar oluşması ihtimaline değinebiliriz.
örneğin yanlış anlamalardan doğabilecek tartışma ve kırgınlıklara dikkat diyelim.
yalan ve hileli sözlerden gelebilecek zararlara dikkat diyelim.
bu konumun olası olumlu göstergelerinden biri hayalleri ( Neptün ) gerçekleştirmek ( satürn ) olabilir ama bu durum bir tür bedel isteyebilir.

* 2.evinde Balık burcunda güçlü bir kümeleşme görüyoruz.. finansal konular ağırlık kazanabilir , Balık burcu ve oradaki Jüpiter harcamalara dikkat mesajları veriyor olabilir.
kendi kaynaklarına fazlaca güvenebileceğin bir yıl olabilir bunuda söyleyelim.

* Güneş-Venüs-Jüpiter stelyumu oldukça hoş bir kombinasyon olarak dikkat çekiyor. belkide hayatında çeşitli genişlemelerin olabileceğini söyleyebiliriz.
Venüsün ve Balık burcunun romantizmle bağlantısını düşünürsek tâliplerinin yada sosyal çevrenin çoğalması gibi bir ihtimal sözkonusu olabilir.
2.evdeki Venüs Jüpiter gibi potansiyeller parasal konulardada tâlih getirebilir ancak rahatlıktan ve tembellikten doğabilecek kayıplara da dikkat çekelim.

* Ay burcunun ikizler olacağını görüyoruz , Balık burcundaki stelyuma sert kare açı yapıyor.
buradaki en önemli vurgu , hem Güneşine hemde Ay burcuna güçlü Jüpiter ve Venüs bağlantıları olacağıdır.

Jüpiter ile Venüs vurgusu olan haritalarda ;

- bir tür bereketten ve şanstan sözedebiliriz ( parasal , duygusal vb. zaten aynı şeyler gülücük )

- rahat ve keyifli bir süreçten söz edebiliriz ( işlerin yolunda gitmesi , duaların kabul olması vb.)

- olumsuz anlamda ise ( Venüs ve jüpiter gibi tatlı şeyin bile gölgesi olduğunu unutmayalım ) rehavet , gevşeklik , savurganlık , kendini kandırma gibi kayıplara dikkat diyelim.

* son olarak 7.evinde görülen Marsa değinelim.. hayatına girebilecek bir erkeğe işaret edebilir ama 7.evdeki bir Mars açık bir düşmana ( rekabete de ) işaret edebilir..
Güneş-Plüto ve Mars arasında YOD ismi verilen özel açı kalıbı oluşmuş görünüyor ve Marsı YOD'un uç noktası olarak görüyoruz.
kadersel bir Marsiyen gelişmeden söz edebiliriz.

Cvp: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - JoMaJa - 10-23-2009 08:16 PM

28 Ekim...

Bu aralar bu tarih aralığına(güneş-mars kare dolayısıyla) kendi haritamdan dolayı dikkat ediyorum.Çünkü transit mars natal marsımla birleşiyor.

Ama geniş çapta düşününce bunun aynı zamanda Türkiyenin 2009 güneş dönüşü tarihine de denk geldiğini farkettim.İki sabit(inatçı-ateşli) burç ve iki nispeten biribirlerine karşı hırçınlaşabilen bu iki gezegenin bütün sene boyunca ülkemizin haritasında kendisini hissettirecek olması insanı düşündürüyor.

Kare açılar içinde en çok olay-gerginlik yaratan görünümdür.Bir de Güneş-Mars gibi iki eril güç temasını öne çıkarabilen hatta zaman zaman şiddete işi dönüştürebilen iki gezegen için bu açı biraz endişe de yaratıyor bende.Ama belki burç değişiminin kazandırdığı , karşılıklı birbirinin burcunda olma durumu dolayısıyla gerginlik olsa bile mevzular tatlıya bağlanabilir.

Cvp: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 10-26-2009 09:56 PM

Simurg Yazılan:Yıldırım,bana da solar harita yorumu yaparsan sevinirim gülücük

solar haritayı eklemeni rica etmiştim , neyse haritayı eklemeden yorum yapalım..

2009 yılına ait güneş dönüşü haritanda Akrep burcunun yükseldiğini görüyoruz.

Plütonun 2.evinde Oğlak burcunda Lilith ile kavuşum yaptığını görüyoruz.
2.ev yani kişisel kayaklarına , özellikle maddi konulara dair yoğunlaşma yaşayabilirsin , en azından zihinsel olarak.
buradaki Lilith ise finansal zararlara dikkat etmene işaret ediyor olabilir.

yükselen yöneticisi Plütonun , 5.evindeki Venüs Koçuyla sert açı yaptığını görüyoruz. 5.evdeki Venüs Koç potansiyeli bir tür ilişkinin başlangıcına işaret edebilir. arkadaş olarak başlayan bir ilişki olasılığından söz edebiliriz.
plütonun venüsle yaptığı sert açı ise seksüel yada parasal alanda spekülasyonlara işaret edebilir.
kendini daha tutkulu , ilişkiler konusunda daha cesur hissedebileceğin bir yıl geçirme ihtimaline değinelim.

3.evinde merkürü , marsı ve jüpiteri görüyoruz.. özellikle mars-jüpiter kavuşumunun kendini ifade etme konusunda avantaj sunabileceğini , bu senenin senin açından kısa geziler şeklinde olsa bile hareketli ve gezgin bir yıl olabileceğini söyleyebiliriz.
eğer bu sene sınava hazırlanmayı düşünüyor isen yine 3.evindeki bu yüksek enerjinin sana avantaj verebileeğini söyleyelim.

4.evinde Güneş-Neptün-Şiron üçlüsünü kümeleşirlerken görüyoruz..
ailenle ilgili fedakarlık gerektiren bir deneyim yaşayabilirsin.
yada mesela geçmişine dair birşeyleri geride bırakacağın bir sene olabilir senin için.

Ay burcunun Başak olduğunu ve 10.evinde olduğunu görüyoruz..
mesleki açıdan olumlu gelişmeler olması ihtimaline değinelim.
Ay ile yükselen yöneticisi Plüto arasında hoş bir bağlantı var + Ay 9.ev yöneticisi olarak görünüyor.

şu var ki Lilith Ay ile de bağlantı kurmuş durumda ,

eğer duygusal yada mesleki açıdan birinden ilgi ve yardım görürsen o kişiye karşı biraz da tedbirli olmanı önerebilirim.
7.evinde Boğa burcunu görüyoruz , belkide bu sene evlilik ihtiyacını daha somut bir şekilde hissedecek ve belkide böyle bir olasılıkla karşılaşabilirsin.