Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - cemdoner - 02-11-2012 02:40 PM

acaba 2011-2012 solar haritama bakarmısınız 2011 in sonun da kendimi garip hissesdiyordum acaba burda sebebi çıkar mı

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - nisan15 - 02-25-2012 11:28 PM

Solar haritada asc (ikizler) natalde 4. evde ise taşınma söz konusı olabilir denmiş ve buna ek olarak 4. evde olumsuz bir gezegen var ise (mars) ve asc ile sert açılar yapmış ise aileye veya eve saldırı söz konusu olabilir denmiş tayin isteyip gitmeyi dşünüyordum ki bu tehlikeleri yaşama olasılığm var kafamı kurcalıyordu ...Ha bu beni durdurur mu hayır ! Çünki artık yaşamak, yaşlanmak istedigim şehrimde yaşamak istiyorum.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - yeppe - 03-10-2012 08:00 PM

solar haritamı çıkardığımda, solar yükselenm , natal yükselenmle aynı oluyor.başkalarının solar haritalarına bakıorum, onların da natal yükselenleriyle aynı olduğunu görüyorum. tamam gezegenler farklıama. acaba bi yanlışlık mı yaptım diye düşünüyorum. çünkü solar yükselenin, o senenin ana konusu olucağı hakkında bikaç yorum okudum. bu durumda natal haritadan farkını pek anlayamadım. bir de hangi evde stelyum varsa o evin osenenin ana konusu olucağı hakkında bi yazı okudum. ama benm solar haritamda stelyum yok, en fazla 2 gezegen birleşmiş bi evde. bu durumda benim bu seneki ana konum nedir ben bulamadım gülücük yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler...

solar haritam:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=doqfileqc1vi7-u1311885608&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=32&mth=gw&sday=10&smon=3&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=19&ast=3%2C4%2C433%2C1221

natal haritam:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=doqfileqc1vi7-u1311885608&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=10&smon=3&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=19&ast=3%2C4%2C433%2C1221

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 03-10-2012 09:49 PM

yeppe

solar haritalar her yıl değişir, bu yıl yükselenin aynı ise önümüzdeki yıl farklı olabilir.

solar return için öncelikler :

yükselen burç

yükselen yöneticisinin evi ve açıları

güneşin evi ve açıları

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - yeppe - 03-10-2012 11:25 PM

teşekkürler yıldırım. bunlara göre bidaha bakıcam haritama.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - zeynepece - 03-10-2012 11:30 PM

Solar harıtamı cıkardım ancak yardımlarınıza ıhtıyacım var gülücük Adminimizin üstte belirttiği gibi;
Yükselen burç :17' koç yükselen yöneticisinin evi 7.ev gözüküyor.Aldığı açılar mars ve saturn kavusum, mars neptun ucgen açısı, mars jüpiter 135' açısı aynı zamanda mars şiron üçgen açısı mevcut.
Güneşe gelirsek :28' aslan da ve 5.evde konumlanmıs.Bir hayli açı almış, güneş şiron karşıt açısı, güneş kad karesi, güneş pluto üçgeni, gunes neptun karsıt açısı, gunes venus semisexstile ve güneş mars sexstil açıları mevcut yardımcı olursanız cok sevinirim.utangaç

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - yeppe - 03-10-2012 11:50 PM

yıldırım arkadaşım, bi sorum daha olucak, solar haritada transitlere de bakıyo muyuz,yoksa sdc haritadaki genel açılar mı önemli?

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 03-11-2012 12:00 AM

(03-10-2012 11:50 PM)yeppe Yazılan:  yıldırım arkadaşım, bi sorum daha olucak, solar haritada transitlere de bakıyo muyuz,yoksa sdc haritadaki genel açılar mı önemli?

Transitlerin solar return haritasını da etkilediği söyleniyor ama benim bu konuda bir gözlemim olmadı. Bakmak lazım.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - tgc21 - 03-11-2012 09:18 PM

yükselen yay ve jüpiter boğa 6.evde ve venüsle kavuşum halindeyse nasıl yorumlanır bir yükselen ikizler için ?

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 03-11-2012 09:23 PM

(03-11-2012 09:18 PM)tgc21 Yazılan:  yükselen yay ve jüpiter boğa 6.evde ve venüsle kavuşum halindeyse nasıl yorumlanır bir yükselen ikizler için ?

Doğum haritanda İkizler yükseliyorsa 7.evin Yay olur

Solar Return haritanda Yay yükseliyorsa natalda 7.ev konuları gündeme gelebilir + yükselen yöneticisi Jüpiter Venüsle kavuşum yapıyorsa ki Venüsle 7.ev benzer özelliktedir o sene Venüs ve 7.ev konuları yani ilişkiler-evlilik-ortaklık-rekabet ve düşmanlık konuları ön planda olabilir.