Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mahinur - 11-27-2011 06:52 PM

http://c1111.hizliresim.com/r/v/sd5w.gif

2012 Solar Return haritam..

Asc.Plüto ile kavuşumda.Bu sene öncekilere benzemeyecek gibi.Oğlak burcunda.Plüto'nun yaratacağı değişime uyan sağlam bir burç.

10.ev Ay,4.ev Uranüs'e kare..10.ev meslekler evi ama ben hala öğrenciyim.Uranüs 4.evde.Aile konularında hiç akla gelmeyen bir olay yaşanabilir diye düşünüyorum.Allah gecinden versin 8.evle ilgili olmasından korkarım.
Keza Güneş de 4.evde.O da Plüto'ya kare.

Mc de Satürn'le kavuşumda.

True Node'i de sayarsak haritamda büyük kare var.
Bu büyük karede 6.evdeki Venüs'le 9.evdeki Mars kare.Acaba gelişen olaylar sebebiyle okul ve çalışmak arasında bir tercih mi yapmak zorunda kalacağım ?

Alıntı:SOLAR 2. EV NATAL 6. EVDE: Bu genellikle yetersiz bir gelire işaret eder. Ya beceriniz kadar kazanamıyorsunuz ya da olumsuz şartlar nedeniyle geliriniz yetmiyor. Solar ikinci evde olumsuz bir gezegen varsa, finansal bir kriz ve işinizin kötü yönetileceğini gösterebilir. Bu telafi edilmişse alt kademede çalışacağınızı gösterebilir. Bu yerleşim alt kademede çalışanlar, başkası hesabına çalışanlar (memur-işçi) için kendi işini yapanlar ve yönetimdekilerden daha olumludur. Bu konum ilk işlerini yapan gençlerin kartlarında sık görülür.

Alıntı:SOLAR 4. EV NATAL 8. EVDE: Aileden birinin ölümü tehlikesine işaret edebilir. Bu yıl bir vasiyet düzenlenebilir.
sürprizzz

Solar 5.evde Jüpiter var.O da Plüto'yla olumlu bir açı yapıyor.

Alıntı:Satürn Solar 10.Evde Anne için bir hastalık durumu da Satürn’ün bu konumu için geçerli bir tanımdır.
Ay da anneleri anlatan bir gezegen kavuşum yapıyor.

Sanırım devam edemeyeceğim..

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Derin - 11-27-2011 08:42 PM

Şimdi diyelim ki 2012 solarımız çok iyi ama yaşayacağımız transitler berbat eee ne olacak ozaman bir yandan verirken bir yandan alacak gibi bir durum mu

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ELF - 11-27-2011 09:47 PM

(11-27-2011 08:42 PM)Derin Yazılan:  Şimdi diyelim ki 2012 solarımız çok iyi ama yaşayacağımız transitler berbat eee ne olacak ozaman bir yandan verirken bir yandan alacak gibi bir durum mu

Solar harita transitlerimiz bir nevi biri çok iyiyken diğeri berbat olmaz ki.ağır gezegenler zaten çok iyiden çok kötüye değişmez bir yılda belki hızlı hareket edenler değişir onlarda zaten bir iki gün etkilidir veya solarda görünen ağır gezegenlerin açılarını tetikler.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ELF - 11-27-2011 10:22 PM

(11-27-2011 10:10 PM)Derin Yazılan:  http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_32gw_01_b_2012422.65036.28118.gif&res=100&va=&cid=iphfilexvXQae-u1322416753

Transits

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_24gw_02_bb_2012727.65326.3984.gif&res=100&va=&cid=iphfilexvXQae-u1322416753

Tarih rastgele bir tarih üstteki solar o da mı berbat hiç umut yok herhalde
O transitlerin berbat olan tarafını ben göremedim.Natal haritan zaten yeterince gergin,jüpiter venüs üzerinden büyük kareyi tetikleyecek duygusal,flörtçü yönün gaza gelir belkigülücük ayrıca solarında güzel bir toprak üçgeni var ve bir ucu yeni ay burda kötü olan bişey varsa yorumcu üstadlara soralım.Arada gergin açılar ve anlar olmazsa eylemsiz bir harita olmaz mıydı?

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Derin - 11-27-2011 10:29 PM

Üstad olmasına gerek yok herkesinfikrine açığım umarım dediğin gibi olur Teşekküredrrim

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mahinur - 11-27-2011 11:15 PM

(11-27-2011 06:52 PM)Equilibrium Yazılan:  http://c1111.hizliresim.com/r/v/sd5w.gif

2012 Solar Return haritam..

Asc.Plüto ile kavuşumda.Bu sene öncekilere benzemeyecek gibi.Oğlak burcunda.Plüto'nun yaratacağı değişime uyan sağlam bir burç.

10.ev Ay,4.ev Uranüs'e kare..10.ev meslekler evi ama ben hala öğrenciyim.Uranüs 4.evde.Aile konularında hiç akla gelmeyen bir olay yaşanabilir diye düşünüyorum.Allah gecinden versin 8.evle ilgili olmasından korkarım.
Keza Güneş de 4.evde.O da Plüto'ya kare.

Mc de Satürn'le kavuşumda.

True Node'i de sayarsak haritamda büyük kare var.
Bu büyük karede 6.evdeki Venüs'le 9.evdeki Mars kare.Acaba gelişen olaylar sebebiyle okul ve çalışmak arasında bir tercih mi yapmak zorunda kalacağım ?

Alıntı:SOLAR 2. EV NATAL 6. EVDE: Bu genellikle yetersiz bir gelire işaret eder. Ya beceriniz kadar kazanamıyorsunuz ya da olumsuz şartlar nedeniyle geliriniz yetmiyor. Solar ikinci evde olumsuz bir gezegen varsa, finansal bir kriz ve işinizin kötü yönetileceğini gösterebilir. Bu telafi edilmişse alt kademede çalışacağınızı gösterebilir. Bu yerleşim alt kademede çalışanlar, başkası hesabına çalışanlar (memur-işçi) için kendi işini yapanlar ve yönetimdekilerden daha olumludur. Bu konum ilk işlerini yapan gençlerin kartlarında sık görülür.

Alıntı:SOLAR 4. EV NATAL 8. EVDE: Aileden birinin ölümü tehlikesine işaret edebilir. Bu yıl bir vasiyet düzenlenebilir.
sürprizzz

Solar 5.evde Jüpiter var.O da Plüto'yla olumlu bir açı yapıyor.

Alıntı:Satürn Solar 10.Evde Anne için bir hastalık durumu da Satürn’ün bu konumu için geçerli bir tanımdır.
Ay da anneleri anlatan bir gezegen kavuşum yapıyor.

Sanırım devam edemeyeceğim..

Nasıl moralim bozulduysa Mc Satürn kavuşumunu Ay Satürn k.olarak görmüşüm.
Uranüs de Güneş ile birlikte solar 4.evdeler.
Natalda 8.ev.Bu bir mirası da çağrıştırabilir mi?

Benim için en önemlisi olan Ac ve Mc kavuşumlarını bulamıyorum.acaba

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Derin - 11-27-2011 11:19 PM

(11-27-2011 10:59 PM)URANJÜP Yazılan:  DErin ; derin değişiklikler içeriyor bu solar return .İkili yakın ilişkiler ve toplumsal kimliğin açısından .Zorlu açılar olmadan yenilik olmuyor malesef , üçgen -uyumlu açılar her zaman olumlu şey getirmiyor hatta fırsatları bile kaöçırtıyor.Bu sebeple kare açılar daha atraksiyonlu kendimden biliyorum .buradan gelişmeleri yazarsın artık solar dönemin başladığında .

Az kaldı bakalım hayırlısı paylaşırım inşaallah teşekkür ederim

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ELF - 12-02-2011 02:56 AM

Benim bildiğim solar yılın ortası kastedilen yani haziran doğumlu biri için yılın ortası aralık demek.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mavisahram - 12-02-2011 04:07 AM

Yine bu forumda okudum, bir paylasimda...
Genelde solar return haritalari örnegin: 2011/2012 diye veriliyor iki seneyi iceriyor...
Ve Yazida söyle yaziyordu.. Günesin bulundugu ev dogum ayini temsil ettiginden, örnegin günes 6. evde ve aslan burcu dersek, 2011 in Agustos ayi 6.evden basliyor ve 2011 agustos ayi 6. ev konularini iceriyor diye yazmaktaydi... Ben genelde bu sekil bakiyorum... Tabii mutlaka agustos ayinda tek 6. ev konularini hissedecegiz degil ama agirlikli olarak 6. ev konulari ön plana cikabilir gibi....

Yani ben o yaziya göre bu sekil yapiyorum... mantikli geldi...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ELF - 12-02-2011 04:35 AM

(12-02-2011 04:07 AM)Mavisahram Yazılan:  Yine bu forumda okudum, bir paylasimda...
Genelde solar return haritalari örnegin: 2011/2012 diye veriliyor iki seneyi iceriyor...
Ve Yazida söyle yaziyordu.. Günesin bulundugu ev dogum ayini temsil ettiginden, örnegin günes 6. evde ve aslan burcu dersek, 2011 in Agustos ayi 6.evden basliyor ve 2011 agustos ayi 6. ev konularini iceriyor diye yazmaktaydi... Ben genelde bu sekil bakiyorum... Tabii mutlaka agustos ayinda tek 6. ev konularini hissedecegiz degil ama agirlikli olarak 6. ev konulari ön plana cikabilir gibi....

Yani ben o yaziya göre bu sekil yapiyorum... mantikli geldi...

2011-2012 iki seneyi içermez mavisahram 2011 in doğumgününden başlar 2012 doğum gününe kadar devam eder bu da bir yıldır tam olarak.
Sanırım bahsettiğin zamanla ayşenin verdiği linkteki hesaplama;solar asc nin natade denk geldiği ev ve solar güneşin bulunduğu ev konuları solar 12 ayın birinci ayı kabul ediliyor.