Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - panel - 09-17-2011 03:23 AM

Solar dönüşü haritalarda süreç doğumgünü itibariyle mi başlar?Yani şu an ben31 temmuz doğumlu biri olarak 2011 solar dönüş sürecini tamamlayıp, 2012 solar dönüşü haritamamı bakmalıyım?Eğer öyleyse kötü!! 1. evimde Güneş-Ay-venüs kavuşumu vardı.(Dişi ve seksapel bir açı olduğunu düşünüyorum, kaçırdım,bilseydim daha etkin kullanırdım gülücük

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - tiyatral_gitarist - 09-17-2011 11:19 PM

(09-15-2011 10:42 PM)aeon Yazılan:  rica ederim tiyatral . dediğim gibi acemice oldu. sorularına biraz düşünüp yanıt vereyim.

Eyvallah kardeşim sağolasın. çiçek
Bu arada şu mars-venüs-neptün le oluşanı tanrı parmağı denilen açıdan sayabilirmiyiz ? Bu konu hakkında bir bilgin var mı ?

RE: Solar Return Haritaları - tiyatral gitarist - Félicé - 09-17-2011 11:37 PM

(09-15-2011 10:21 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Tabi bu evden çıkışım solar return gerçekleşmeden önce oldu. Tr jüpinin natal ay üzerinde oluşunun bir açılımı olabilir mi bu Ay ve yengeç ağırlıklı görünüm...

Yıldırım'ın bu konuda bir gözlemi vardı. Solar haritaların 3 ay öncesinden aktive olabileceği.
Senin harita da belki buna örnek olabilir..

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - panel - 09-18-2011 02:17 AM

(09-17-2011 05:44 AM)URANJÜP Yazılan:  
RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları
Solar dönüşü haritalarda süreç doğumgünü itibariyle mi başlar?Yani şu an ben31 temmuz doğumlu biri olarak 2011 solar dönüş sürecini tamamlayıp, 2012 solar dönüşü haritamamı bakmalıyım?Eğer öyleyse kötü!! 1. evimde Güneş-Ay-venüs kavuşumu vardı.(Dişi ve seksapel bir açı olduğunu düşünüyorum, kaçırdım,bilseydim daha etkin kullanırdım

Hayır , 31.Temmuz. 2011 de çıkan Solar harita bir dahaki doğum gününüze kadar geçerli , istediğiniz gbi kullanın .[Resim: normalgulucuk.gif]

Cevabınız için çok teşekkürler.Yükselen yengeç tarzı bir istek olucak ama üstatlarımdan benim içinde 2011 solar dönüş yorumu istesem zamanınız olduğunda??Rica ediyorum..Haritam aşağıdaki gibi...
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=335filejR3iRn-u1285777839;lang=e;gm=a1;btyp=2;mth=at;sday=31;smon=7;syr=1986;hsy=0;zod=;orbp=;rs=0;add=18;fix=1;ast=&nhor=1&nho2=1
Teşekkürler...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 09-18-2011 02:28 AM

(09-18-2011 02:17 AM)panel Yazılan:  
(09-17-2011 05:44 AM)URANJÜP Yazılan:  
RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları
Solar dönüşü haritalarda süreç doğumgünü itibariyle mi başlar?Yani şu an ben31 temmuz doğumlu biri olarak 2011 solar dönüş sürecini tamamlayıp, 2012 solar dönüşü haritamamı bakmalıyım?Eğer öyleyse kötü!! 1. evimde Güneş-Ay-venüs kavuşumu vardı.(Dişi ve seksapel bir açı olduğunu düşünüyorum, kaçırdım,bilseydim daha etkin kullanırdım

Hayır , 31.Temmuz. 2011 de çıkan Solar harita bir dahaki doğum gününüze kadar geçerli , istediğiniz gbi kullanın .[Resim: normalgulucuk.gif]

Cevabınız için çok teşekkürler.Yükselen yengeç tarzı bir istek olucak ama üstatlarımdan benim içinde 2011 solar dönüş yorumu istesem zamanınız olduğunda??Rica ediyorum..Haritam aşağıdaki gibi...
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=335filejR3iRn-u1285777839;lang=e;gm=a1;btyp=2;mth=at;sday=31;smon=7;syr=1986;hsy=0;zod=;orbp=;rs=0;add=18;fix=1;ast=&nhor=1&nho2=1
Teşekkürler...

Venüsün de dahil olduğu Yeniay görünümü var solar haritanda ve uranüsten üçgen açı alıyorlar , gayet güzel görünüyor.

Ben Yengeçi 1.ev , Aslanı 2.ev kabul edeceğim ve MC üstündeki Uranüsü de düşününce bu sene parasal / mesleki konular ön plana çıkabilir diyeceğim.

Yeniay tohumların atılacağı ve yeni başlangıçların yapılacağı bir enerjiyi ifade eder. Yeni bir iş yada işyeriyle alakalı yeni adımlar , yeni bir aşk vb. deneyimler söz konusu olabilir.

Bu solar return sürecinin senin açından özel olabileceğini düşünüyorum.
Uranüsün sürprizlere ve eskilerden uzaklaşmaya , bir takım bağlardan kopma dürtüsüne işaret edeceğini ekleyelim.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - panel - 09-18-2011 02:56 AM

Yıldırım;
Teşekkür ederim.
Devrede venüs varsa iyi olacağını düşünüyorum bende umarım yanılmayız.Haritamı whole sign'a göre düzenlediğimde 3,7 ve 11. evlerde büyük toprak üçgeni oluşuyor bu da sanırım güzel birşey.İnş haketmiş olduğum güzel günleri artık yaşayacağım Allah'ın izniyle.Birşey daha eklemek istiyorum hiçbir kollektif gezegene etkisini urnaüs transiti kadar olumlu yaşamadım.Bende bütün olarak değişime sebep oldu.Bilmiyorum öyle düşündüm.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - dove7guntesti - 09-18-2011 03:58 PM

merhaba önemli bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.

2 gun önce bana safra kesesi kanseri teşhisi kondu... çok garip bi tesadüfle hiç önemsemediğim sağlığım bi anda aklıma geldi ve check up a başvurdum. o kontrollerde ortaya çıktı... erken teşhis olduüğunu söyledi. fakat dünyada ölümle en çok sonuçlanan kanserlerin başında, 3. sırada. bu sene güneş dönüşümde bununla ilgili bir gösterge var mı acaba? ya da neler olucak bu sene? bilgilerinize ihtiyacım var gerçekten.

26 temmuz 1987 yalova doğumluyum. saat 16.30

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 09-19-2011 01:13 AM

(09-18-2011 03:58 PM)dove7guntesti Yazılan:  merhaba önemli bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.

2 gun önce bana safra kesesi kanseri teşhisi kondu... çok garip bi tesadüfle hiç önemsemediğim sağlığım bi anda aklıma geldi ve check up a başvurdum. o kontrollerde ortaya çıktı... erken teşhis olduüğunu söyledi. fakat dünyada ölümle en çok sonuçlanan kanserlerin başında, 3. sırada. bu sene güneş dönüşümde bununla ilgili bir gösterge var mı acaba? ya da neler olucak bu sene? bilgilerinize ihtiyacım var gerçekten.

geçmiş olsun acil şifalar dilerim

sağlık astrolojisi üzerine pek donanımlı değiliz , solar returnde Satürn yükseliyor bu durum sıkıntılı bir seneye işaret edebilir ilk bakışta ancak Transitleri göz ardı etmemek lazım bence.

Plüto ve Chiron transitleri çift taraflı olarak senin Aslan burcundaki gezegenlere 150 derecelik açılar yapıyorlar.
150 derecelik açının sağlık konusuyla alakalı olduğuna dair bir şeyler okumuştum. ve bana da mantıklı geliyor.

Transit Jüpiter de Boğa burcunda yani 6.evinde ( 6.ev sağlık ve çalışma hayatıyla alakalı )
Jüpiterin koruyucu özelliğini düşünürsek iyimser olabilirsin.
Erken teşhis olması ciddi bir avantaj olabilir

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - panel - 09-19-2011 02:41 AM

(09-18-2011 03:58 PM)dove7guntesti Yazılan:  merhaba önemli bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.

Güneş haritanda 6. evde pluto var ve açıları zorlayıcı.Satürn,Jüpiter,Neptün ve uranüsle kare açılı.Çok genel ama zorlayıcı etkiler var gibi...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - aeon - 09-19-2011 12:29 PM

Alıntı:Tabi bu evden çıkışım solar return gerçekleşmeden önce oldu. Tr jüpinin natal ay üzerinde oluşunun bir açılımı olabilir mi bu Ay ve yengeç ağırlıklı görünüm... Bu return deki bahsettiğin şu an yaşanan toprak üçgeni , merkür sabit olmak üzere jüpi pluto ikilisi değişmiş halde nataldada var. (uçurtmayı saymazsak) Bu durum , eğer 3-5 orb aralığını saymazsak nasıl değerlendirilir ? Ve birde uranus MC kavusumunu nasıl değerlendiririz. ? Tekrar sağolasın...

- tiyatral itiraf edeyim en zorlandığım evlerden bir tanesi 4. evdir. ama jupiterin oluşturduğu açılar kötücül dğeildir. eğer ev değişikliği senin için olumlu sayabilceğin bir durumsa evet diyebilirim. mesela yuva kavramının genişlemesi. sayıda bir artış gibi. ama natal haritan üzerinde 4.eve de bakmak gerekir. balık hafızam beni yanıltmıyorsa gülücük , 4. evini balık kesiyordu . yönetici jupiter oğlaktaydı . tr. jupiter de hem ay boğayla hem de 4. ev yöneticisi jupiterle olumlu görünüm yapıyorsa bu mümükün.

-- dediğim gibi jupiter pluto ve merkür arasında toprak üçgeni var.solar haritada ...

bu konum iletişim yakın çevre kardeşlerle ilgili yeni farkındalıklara işaret eder. fikirlerinde açılmalar olabilir. önceden özünü yakalayamadığın konular hakkında daha net sonuçlar alabilir. akıcı bir enerji söz konusu. bu aynı zamanda merkür ve 3. ev konularını temsil eden olayların da akıcı olacağını gösteriyor. 120 derece olduğunda olay hızlı gelişir , zorlukla karşılaşmaz.

3. evde oluşu yazı yazmayı da aklıma getirdi.

--- uranüs mc kavuşumu koçta ; toplum içinde farklı konumda , hatta uzaylı gibi durma söz konus olabilir.
toplumun dayattıklarından farklılaşabilirsin ve bunu toplumun gözü önünde yapman söz konusu.

venüsle kontağı topluma farklı gelecek bir ilişkiyi de anlatabilir. koçta oluşu ise bu durmlarda yaşanavilecek sürtüşmeleri de anlatabilir.

kurguladığın kariyer hedeflerin de farklılaşabilir.

Alıntı:Eyvallah kardeşim sağolasın. Bu arada şu mars-venüs-neptün le oluşanı tanrı parmağı denilen açıdan sayabilirmiyiz ? Bu konu hakkında bir bilgin var mı ?
evet tiyatral , o açı tanrı parmağı denilen açı kalıbı .

ama yorumu hakkında bir bilgim yok.