Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - melis_bk - 08-15-2011 03:43 AM

(08-14-2011 11:28 PM)URANJÜP Yazılan:  http://www.astrofaculta.com/astroloji-solar-return-gunes-donusu-haritalari.html

Bu yazıda natal harita ile solar return haritayı kombine ederek e yalara bölerek zamanlama tespit etmek ile ilgili bölümü anlayamadım.Natal haritadaki güneşin bulunduğu ev , solar returndaki güneşin bulunduğu evi aylara göre nasıl tespit ediyoruz .Mesela natal güneş 3. evde ise solar r. da 7. evde ise nasıl hesap yapacağız ?

Doğru anlamışsam,2011 solarımdan örnek vereyim:
Solar haritamda güneş 8.evde ve solar yükselen natalde 4.eve denk gelmekte.Kasım ayında doğduğumdan,Kasım ayında karşılacaklarım,8. ev ve 4. ev konuları olacak.Aralık ayında 9.ev ve 5.ev konuları,Ocakta 10.ev ve 6.ev şeklinde 12 ayı tamamlıyoruz.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mavisahram - 08-15-2011 06:17 AM

(08-15-2011 03:43 AM)melis_bk Yazılan:  
(08-14-2011 11:28 PM)URANJÜP Yazılan:  http://www.astrofaculta.com/astroloji-solar-return-gunes-donusu-haritalari.html

Bu yazıda natal harita ile solar return haritayı kombine ederek e yalara bölerek zamanlama tespit etmek ile ilgili bölümü anlayamadım.Natal haritadaki güneşin bulunduğu ev , solar returndaki güneşin bulunduğu evi aylara göre nasıl tespit ediyoruz .Mesela natal güneş 3. evde ise solar r. da 7. evde ise nasıl hesap yapacağız ?

Solar haritamda güneş 8.evde ve solar yükselen natalde 4.eve denk gelmekte.Kasım ayında doğduğumdan,Kasım ayında karşılacaklarım,8. ev ve 4. ev konuları olacak.Aralık ayında 9.ev ve 5.ev konuları,Ocakta 10.ev ve 6.ev şeklinde 12 ayı tamamlıyoruz.

Nasil yani ben anlamadim simdi günes 8. evdeyse solarda evet o dogdugunuz ay'i gösteriyor, örnegin siz kasim ayinda dogduysaniz solardaki günes 8. evde ve o kasim ayi, ama 2011 de cikarttiysaniz haritayi ki bu 2011/2012 seklinde veriliyor... öyleyse 8. evdeki günes 2011 kasim icin, sonra 9. ev aralik, ve 10. ev 2012 1. ay oluyor, ben bu sekilde anladim.. yalniz nataldaki yükselen derken... hmm tamam... ama ilginc olan su ki yani zaten kasim ayini 8. ev ilgilendiriyorsa neden birde yükselendeki 1. ev de ilgilendiriyor.. Neyse simdi tekrar deniyecegim...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 08-16-2011 06:38 AM

(08-15-2011 01:01 PM)URANJÜP Yazılan:  Ben yine pek bişey anlamadım arkadaşlar .Yıldırım bize yardım ederse çok memnun oluruz .

bu aylara bölme yaklaşımını hiç gerçekçi bulmadığımı söyleyim çünkü hayatlarımız öyle aylara bölünmüş şekilde ilerlemiyor.
''geçen ay mutlu mutlu 5.evi deneyimledin bu ay zahmetli 6.evi yaşayacan'' gibi bir durum yok reel yaşantılarımızda.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - melis_bk - 08-16-2011 01:10 PM

(08-15-2011 06:17 AM)Mavisahram Yazılan:  
(08-15-2011 03:43 AM)melis_bk Yazılan:  

Nasil yani ben anlamadim simdi günes 8. evdeyse solarda evet o dogdugunuz ay'i gösteriyor, örnegin siz kasim ayinda dogduysaniz solardaki günes 8. evde ve o kasim ayi, ama 2011 de cikarttiysaniz haritayi ki bu 2011/2012 seklinde veriliyor... öyleyse 8. evdeki günes 2011 kasim icin, sonra 9. ev aralik, ve 10. ev 2012 1. ay oluyor, ben bu sekilde anladim.. yalniz nataldaki yükselen derken... hmm tamam... ama ilginc olan su ki yani zaten kasim ayini 8. ev ilgilendiriyorsa neden birde yükselendeki 1. ev de ilgilendiriyor.. Neyse simdi tekrar deniyecegim...
Ben yorum yapabilecek düzeyde değilim ,sadece eklenen yazının verdiği bilgiden anladığımı söylüyorum.
Sonuçta solar harita ,çıkarıldığı yıla ait genel bilgiler veriyor ama tek başına değil natal harita ve ilerletilmiş haritayla beraber.Bu yazıdan anladığım soların gösterdiği ihtimaleri zamanlamakla ilgili .
Solar yükseleniniz koç ise natal haritada koçun o derecesi 4.eve denk geliyorsa ikisini beraber yorumlamak gerektiğini söylüyor.Natalde 4.evinizin yorumu yapılmalı sonra solar asc nin ve oyılın solar güneşi kaçıncı evdeyse o evin yorumu yapılmalı ve bu yorumlar bütününün öngödüklerinin doğduğunuz ay yaşanacağı varsayılmalı.
Yorum yapabilecek düzeyde olsaydım örneklerdim.Mesele söz konusu makaleyse durum bu ben böyle anladım en azından

RE: Solar Return Haritaları - tiyatral gitarist - aeon - 09-15-2011 01:16 PM

tiyatral ;

öncelikle acemice oldu onu belirteyim.

solar yükselenin yengeçte ;

solar yükselen yengeçte olduğu zaman aile yurt yuve gibi konular . önem kazanıyor. bu konu gündemde gelebilir.üstelik mars yine yengeç burcunda görülüyor .aile yuva gibi konularda enerjini gösterebilieceğin bir yıl olacak. gerçekten bu işten çok anlamasam da , bu haritada 4.ev ay ve yengeç çok vurgulanmış.

solar haritada ;
ay ve mars yengeç arasında kare var .( 8 orb ama ışıklarda geniş tutmak gerekiyor )

4.evdeki satürn ay burcuna zıt açı yapmış.

4.ev yöneticis venüs , başak burcunda düşmüş. neyseki merkür de başakta olduğu için bu durumu biraz iyi hale getirmiş.

tüm bunları ben sütürn terazi diye düşünürsem . aile içinde dengenin bozulması , senin için yuva gibi konularda bir hareketlernme ve mücade gördüm . belki ev değiştirirsin veya evine bir misafir gelir. sanki bir zıtlaşma olacak. veya hayatında birisi varsa , senin evine taşınacak gibi geldi.

ayrıca ay koçu 10.evde konumlanmış. 4.evden satürnden zıt açı alıyor. toplumsal alanda daha girişken olmak isterken

köklerin tarafından baskılanma durumu olabilir. uranüsün de burada oluşu farklılaşmaya ve bağımsızlaşmaya isteği artıryor gibi geldi.

ayrıca venüsün terazi normalde . ama bu hartiada venüs başak burcunda . finansal konularda eli sıkı bir hal almak ve ilişkide güven arayışı ince eleyip sık dokumak .

solar güneş ( 9.evdeydi normalde , 3.evde gözüküyor ) belki zihinsel faliyetlerin artabilir . daha çok okumak gibi . daha çok iletişim ve kısa yolculukların olabilir. sistemle ilgili daha çok değerlendirme yapan tiyatral bu yıl daha çok okumaya vakit ayıracbilir. değerlendirme yapmaktan çok veri girmekle uğraşabilirsin.üstelik bu sıralar fikirlerinde daha çok açılmalar olabilir. merkür ve jupiter arasında 120 derecelik hoş bir açı var.yetmemiş pluto da 120 yapmış. dediğim gibi fikirlerinde genişleme ve saklanan gerçekleri yakalam özelliği fazlalaşabilir. toprakta olması bunu somut şekilde olacağını gösterir.mesela , yazı kaleme alabilrsin vs. veya merkür ile olması yakın çevre kardeşler ile ilgili veya kısa yolculuklar yaparken yeni bir farkındalık veya bilgi kazanmaya işaret edebilir.

yine kardeşlerin varsa, bunalrla ilgili gelişmeler olabilir. özellikle finansal bağlantılar ... 3. ev venüsten dolayı.
yine 4. ev yöneticisi venüs , 3. evde . yukarıda 4. ev konularının vurgulanacağını söylemiştim. kardeşlerinle aynı evi paylaşma söz konusu olabilir veya ev içi rekabetler.

solar haritada ;
7.evde pluto var ve 7. ev yöneticisi satürn , 4. evde ; ilginçtir venüse kare yapıyor. bir ilişkinin son bulması veya biraz acılı bitmesi olabilir veya finansal bir manipülasyon.

3.evde olmasını da düşünürsen , kardeşlerle mücadele olabilir.

solar yükselenin , natal haritanda 8. evde ve marsta burada . miras gibi konular gündemde olabilir. üstelik neptün 8.evde duruyor. sanki mirastan vazgeçmek yani neptünyenlik yapmak aklıma geldi.
solar yükselenni yöneticisi ay , natal haritanda 6. evde . kardeşim sağlığına bu sıra özen göstermen gerekebilir.

çok acemice ve çorba gibi oldu ama idare et. gülücük verygood

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mavisahram - 09-15-2011 05:52 PM

Aslinda aylara bölünmesi belki dogru degildir, yalniz solar haritayi örnegin astr.com dan cikardigimizda solar chart for 2011/2012 yaziyor yani iki yil icin gösteriyor.. tarihi 2012 diye ayarladigimizda da solar chart for 2012/2013 gösteriyor...

Eger aylara bölündügünde ozaman mantikli diye düsünüyorum... cünki günesin bulundugu ev sizin dogdugunuz aydir diyordu okudugum bir yerde..

Örnegin 2011 icin cikariyorsak Agustos ayinda dogan biri icin son arkaya kalan 5 ayi yani agustos, eylül, ekim, kasim, araligi görüp ocak icinde2012 den devam ediyorum...

Tabi örnegin diyelim 3. evde günes var solar haritada, agustos ayi 3. ev olmakta, sonra 4. ev eylül vs.. öyle devam ediyor.. Ama simdi 3. evde günes var sonra venüs, merkür vs.. baya gezegen bulunuoyr..
Ama bunlarin hepsinin etkilerinin agustos ayinda yasanacak diye bakmiyorum ama sadece yogun yasanacagi ay agustos diye düsünüyorum...

Bu son cümlem benim düsüncem tabi dogrulugu tartisilir...

RE: Solar Return Haritaları - tiyatral gitarist - tiyatral_gitarist - 09-15-2011 10:21 PM

(09-15-2011 01:16 PM)aeon Yazılan:  tiyatral ;

öncelikle acemice oldu onu belirteyim.

solar yükselenin yengeçte ;

solar yükselen yengeçte olduğu zaman aile yurt yuve gibi konular . önem kazanıyor. bu konu gündemde gelebilir.üstelik mars yine yengeç burcunda görülüyor .aile yuva gibi konularda enerjini gösterebilieceğin bir yıl olacak. gerçekten bu işten çok anlamasam da , bu haritada 4.ev ay ve yengeç çok vurgulanmış.

solar haritada ;
ay ve mars yengeç arasında kare var .( 8 orb ama ışıklarda geniş tutmak gerekiyor )

4.evdeki satürn ay burcuna zıt açı yapmış.

4.ev yöneticis venüs , başak burcunda düşmüş. neyseki merkür de başakta olduğu için bu durumu biraz iyi hale getirmiş.

tüm bunları ben sütürn terazi diye düşünürsem . aile içinde dengenin bozulması , senin için yuva gibi konularda bir hareketlernme ve mücade gördüm . belki ev değiştirirsin veya evine bir misafir gelir. sanki bir zıtlaşma olacak. veya hayatında birisi varsa , senin evine taşınacak gibi geldi.

ayrıca ay koçu 10.evde konumlanmış. 4.evden satürnden zıt açı alıyor. toplumsal alanda daha girişken olmak isterken

köklerin tarafından baskılanma durumu olabilir. uranüsün de burada oluşu farklılaşmaya ve bağımsızlaşmaya isteği artıryor gibi geldi.

ayrıca venüsün terazi normalde . ama bu hartiada venüs başak burcunda . finansal konularda eli sıkı bir hal almak ve ilişkide güven arayışı ince eleyip sık dokumak .

solar güneş ( 9.evdeydi normalde , 3.evde gözüküyor ) belki zihinsel faliyetlerin artabilir . daha çok okumak gibi . daha çok iletişim ve kısa yolculukların olabilir. sistemle ilgili daha çok değerlendirme yapan tiyatral bu yıl daha çok okumaya vakit ayıracbilir. değerlendirme yapmaktan çok veri girmekle uğraşabilirsin.üstelik bu sıralar fikirlerinde daha çok açılmalar olabilir. merkür ve jupiter arasında 120 derecelik hoş bir açı var.yetmemiş pluto da 120 yapmış. dediğim gibi fikirlerinde genişleme ve saklanan gerçekleri yakalam özelliği fazlalaşabilir. toprakta olması bunu somut şekilde olacağını gösterir.mesela , yazı kaleme alabilrsin vs. veya merkür ile olması yakın çevre kardeşler ile ilgili veya kısa yolculuklar yaparken yeni bir farkındalık veya bilgi kazanmaya işaret edebilir.

yine kardeşlerin varsa, bunalrla ilgili gelişmeler olabilir. özellikle finansal bağlantılar ... 3. ev venüsten dolayı.
yine 4. ev yöneticisi venüs , 3. evde . yukarıda 4. ev konularının vurgulanacağını söylemiştim. kardeşlerinle aynı evi paylaşma söz konusu olabilir veya ev içi rekabetler.

solar haritada ;
7.evde pluto var ve 7. ev yöneticisi satürn , 4. evde ; ilginçtir venüse kare yapıyor. bir ilişkinin son bulması veya biraz acılı bitmesi olabilir veya finansal bir manipülasyon.

3.evde olmasını da düşünürsen , kardeşlerle mücadele olabilir.

solar yükselenin , natal haritanda 8. evde ve marsta burada . miras gibi konular gündemde olabilir. üstelik neptün 8.evde duruyor. sanki mirastan vazgeçmek yani neptünyenlik yapmak aklıma geldi.
solar yükselenni yöneticisi ay , natal haritanda 6. evde . kardeşim sağlığına bu sıra özen göstermen gerekebilir.

çok acemice ve çorba gibi oldu ama idare et. gülücük verygood

Eyvallah üstad sağolasın , çok teşekkür ederim, allah razı olsun çiçek

Bayramdan hemen sonra mevcut "yuva"mdan ayrıldım. Bildiğim , gördüğüm, müşehade ettiğim hakikatleri artık yaşama geçirmenin, fiili aktivitenin vaktinin geldiği artık aşikar olduğu için gülücük

"The arrivals" ı yanlış tercüme ediyorlar...

Arrive , gelmek değil VARMAK tır.. gülücük Yani "varanlar" yada "varmak üzere olanlar" gibi çevirmek lazım...

Tabi tüm bunlar dahi bir perdelik "sahne" den öteye gitmeyecek , sonsuz içinde bir şey ifade etmeyen deccaliyet dramı... Daha nice kostümler değişecek, fakat SEYR hep devam edecek...

Bu manada tüm bunları; dünyayı, göreceli "ben" algısını, beslendiğin - sana TEMEL olan ne varsa...bir YUVA olarak algılarsak dediklerini yaptığın bu güzel yorumları heralde mümkün olan en üst bakış açısından değerlendirmiş olabiliriz belki...

Ve tabiki de holgorafik evren - hakikat gereğincede tüm bunlar tüm boyutlarda yaşanacaktır. Deccalin hem nefsimizde batınen hemde dünya üzerinde zahiren açığa çıktığı gibi...

...

Tabi bu evden çıkışım solar return gerçekleşmeden önce oldu. Tr jüpinin natal ay üzerinde oluşunun bir açılımı olabilir mi bu Ay ve yengeç ağırlıklı görünüm...

Bu return deki bahsettiğin şu an yaşanan toprak üçgeni , merkür sabit olmak üzere jüpi pluto ikilisi değişmiş halde nataldada var. (uçurtmayı saymazsak)
Bu durum , eğer 3-5 orb aralığını saymazsak nasıl değerlendirilir ?

Ve birde uranus MC kavusumunu nasıl değerlendiririz. ?

Tekrar sağolasın... gülücük

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ELF - 09-15-2011 10:39 PM

Yorum bana düşmez amautangaç

Pluto diyor ki hadi ne var ne yok merkürün biriktirdiği deneyimle(jüpiter) , herkese deneyimlediklerini göster(MC) ve bunu nakte,maddeye çevir(toprak)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - aeon - 09-15-2011 10:42 PM

rica ederim tiyatral . dediğim gibi acemice oldu. sorularına biraz düşünüp yanıt vereyim.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - tiyatral_gitarist - 09-15-2011 11:10 PM

(09-15-2011 10:39 PM)ELF Yazılan:  Yorum bana düşmez amautangaç

Pluto diyor ki hadi ne var ne yok merkürün biriktirdiği deneyimle(jüpiter) , herkese deneyimlediklerini göster(MC) ve bunu nakte,maddeye çevir(toprak)

Estagfurullah ablacım , o da ne demek gülücük

Çok teşekkür ederim. Yorumlarınıda beklerim her zaman çiçek