Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 03-09-2011 08:37 PM

http://img227.imageshack.us/i/85986038.png/

Sevgili Daily, yükselen burcun solar haritanda terazi olarak görünüyor ve yükselimde olan Venüs-Mars kavuşumuna sahipsin, bu kavuşum seni tutkulu ve çekici bir bayan olarak dış kimliğine etkide bulunacaktır, bu kavuşumun 5. ev kovada ki Neptün-Chiron kavuşumuna 135 derece ile kare açılanması, idealize ettiğin aşk veya sanat alanlarında bazı sıkıntılara işaret eder gibi, ancak 1. evde ve terazi burcunda yerleşen Satürn ile 5. ev kavuşumuna trine açı gerçekleşmesi, zorlansan da ideallerine kavuşacağının göstergesi gibi. 6. evde yerleşen Ay balığına Asc den trine gerçekleşmiş, bu durum ruhsal ve dış kimliğin bir bütün olduğunu, kendini yazarak rahatlattığını, kendi terapistinin, kendin olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Netün ve Chiron kavuşumuna 12. ev başak Güneşinden zıt açı gerçekleşmesi ise içten içe gömdüğün idealist yapının yara aldığını, ancak sabırla ve akılcı yaklaşımla bu durumun üstesinden gelebileceğinin göstergesi. Güneşinin, 4. evde oğlakta yerleşen Pluto ile trine açı alması da aile yaşamında değişimin iyi sonuşlar getireceğine işater ediyor, yaşanmış bazı sıkıntılar, olgunlaşma ve iyileşme sürecinde artı sonuçlara vesile olacaktır. Güneş ve Ay arasında ki zıt açılanma 12. ev ve 6. ev konularını göz önünde bulundurursak, bazı ruhsal sıkıntıların, kişiliğinde değişimlere sebep olduğunu, kendini hapsedilmiş hissetmen sonucu, duygusal travmalar yaşadığını gösteriyor gibi, ancak dediğim gibi üstesinden gelecek olandan kendin oluyorsun, yaşananlar artı bir bir yaşam için gerekli olan süreöler. 7. evine giriş yapmakta olan Uranüs ve 7. evde ki Jüpiter retro kavuşumun koç burcunda gerçekleşmiş, bu kavuşumdan güneşine 150 derece açılanma olması artık kendi kişiliğinde özgür olma ihtiyacını gerçekleştirmen gerektiğini, asıl rahatlamanın, evlilik hayatından ibaret olmayan bir Daily yi gerçekleştirme ile mümkün olabileceğine işaret ediyor diyebilirim, aşmakta zorlanılan bu kimlik değişimi, gerçekleştiğinde kendi adına iyileşme olacaktır diyebilirim. İdeallerine kavuşman dileğiyle, Sevgiler Daily. verygood

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 03-09-2011 09:08 PM

[Resim: astro32gw59solarreturng.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us

Sevgili Güllü Sütcü, sizin solar harita yorumunuzu da ekledikten sonra üzerimde ki vermiş olduğum sözlerin yüklerini hafifleteceğim İnşaAllah. gülücük
Evet gecikmiş olan solar harita analiziniz; solar haritanızda yükselen burç olarak akrebi görüyoruz, yöneticisi olan Pluto 3. evde oğlakta yerleşmiş ve birinci evinizde ki planet yerleşimi ise Venüsü içeriyor, Venüsün akrep burcunda ve 1. evde yerleşmesi, gizemli ve çekici bir dış kimlik sergileyeceğinizin habercisi diyebiliriz. Mars-Merkür-Pluto Kavuşumuna, yükselen planet olan Venüsten sextil açılanma gerçekleşmiş, iş hayatınızdan, yakın çevrenizden biriyle duygusal bir bağ söz konusu olabilir, aynı zamanda varlık eviniz olan 2. ev yay burcunda yerleşen Mars 2. evin bu solar yılda hareketli olacağına işaret ediyor gibi. 7. ev boğa burcunun ve 12. ev terazi burcunun yönetici gezegeni Venüsün Yükselimde olan gezegen olması, sizin hem evlilik, hem iş, hemde saklı olan gizli dünyanızda ki 12. evden bahsediyorum, çünkü ay burcunuz terazi ve 12. eve yerleşmiş, bir bütün halinde dış kimliğinizle bütünleşmiş durumda. Siz bildiğim kadarıyla tekrar bir evlilik söz konusu olup olmadığını merak ediyordunuz hayatınız da, bu haritaya göre, yanlız yaşam artık sıkıntı vermaya ve sizin kendinizi hapsedilmiş hissetmenize sebep olmaya başlamış gibi, ayrıca duygusal dünyanızda canlanmalar olduğunu da söylemiştik. Evet 4. evde ki Neptün-Chiron kavuşumuna, Venüs ve ay burcunuzdan trine açılanma olmuş, hayalini kurduğunuz ve sizi rahatlatacak olan evlilik söz konusu olabilir, kovanın yöneticisi olan Uranüs 5. evde balık burcunda Jüpiter ile kavuşum açısında, aşk hayatınızda canlanma olacağını ve değişimler yaşayacağınızı söyleyebiliriz, ancak 2. ve 3. evde ki planetlerden kare açılanmanın bu kavuşuma gerçekleşmesi, bu aşkın aldatıcı olabileceğine de işaret edebilir, düşündüğünüzün haricinde size değer veren birileri olduğunu düşünüyorum, yani farklı biri ile bir izdivaç söz konusu olabilir Güllü hanım, ayrıca yanılmıyorsam oğlunuz askere gitmişti, bu vesile ile Allah kavuştursun demek istiyorum size, buna değinme sebebim, bu sıkıntınızın belki de oğlunuzun askere gitmesi ile bir ilgisi olabileceğidir, yani yanılıyor olabilirim, sadece dikkatli seçim yapıp yanılmamanızı diliyorum, Allah sizinle olsun, sevgiler. verygood

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - gullusutcu - 03-09-2011 11:56 PM

Sevgili YOnca Hanım ;ben sizden solar harita ile ilgili yorum istediğimi unutmuştum bile,oğlanın askere gidişi , iş güç,bu akşam burayı öylesine açıp okuyayım dedim ve sizin benim için yazmış olduğunuz yorumu gördüm.Elinize ve yüreğinize sağlık.Çok teşekkür ederim.Evet oğlumu askere gönderme fikri bile beni bunaltmaya başlamıştı.İlk ayrılığımız çok şükür ki bu süreçi atlattık.Onu görmeye bile gittim:)Allahın takdirine her zaman inanırım.Mevlam neylerse güzel eyler derim.Teşekkür ederim,tekrar.Herşey gönlünüzce olsun.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 03-10-2011 01:08 AM

(03-10-2011 12:10 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  yoncacım birkaç açı yazacağım kısaca yanıtlarsan sevinirim çiçek

solarda yükselen yengeç. ay, 12. evde
ay-venüs zıtlığı
satürn, güneş-mars kavuşumuna kare/aya üçgen.
mc noktasında jüpiter ve uranüs kavuşum
ama bu kavuşum merkür/pluto kavuşumuna kare

simdi-kızdım yazarken daraldım be... benim natal hep kavuşumlarla dolu. artık savaşacağım evill

Ece 1. evin whole sisteme göre yengeç oluyor ve ay da yengeçte, karşıt açıda venüs oğlakta diye anladım yanılıyorsam düzelt lütfen.

Evet bol kavuşumlu bir haritan var, ama bu yıl nerdeyse her harita da böyle bir durumun yansıması oldu gibi. Satürn ün güneş-mars kavuşumuna kare olması, savaşçı ruhunu dizginlemek ve işe yarayan bir alana yöneltmek adına sınavlara işaret ediyor olabilir, fazla tutkulu bir kişiliği terbiye etmek amacında olan bir satürn söz konusu ve bu satürn ay ile trine yaptığına göre duygusal dışa vurumların mümkün olduğunca kısıtlanmış halini bu yıl kendi adına mantıklı bulacaksın.
Mc de Uranüs-Jüpiter kavuşumu kariyer alanında aniden gelişen değişimlere işaret ediyor, birden farklı bir işte ve ortamda kendini bulman hiç şaşırtmasın seni ki, sürekli karar değişimleri yaşaman da olası bir durum, Merkür-Pluto kavuşumuna kare açılanma yapan Mc deki kavuşumun, düşüncelerin ve arzuların doğrultusunda seçim yapmakta zorlanabileceğini, bu durumun sende kararsızlıklarla sınanma yaşatabileceğini gösteriyor gibi.

İlk yazmış olduğun açılanmalar ise duygusal anlamda kabuğunu sertleştirmiş bir kimliğe bürüneceğinin göstergesi, aslında çok duyarlı bir süreç olsa da ketum ve korumacı yapı, ay yengecin anaç tavrının zarar görmemesi adına kalkan oluşturabilir, ancak 7. evde, yani karşı hatta bu durum bencillik ve kendini beğenmişlik olarak düşünülebilir, sevgiyi güven çerçevesinde yaşamak isteyen ilişki yaşadığın kişiler, senin sert kabuğuna toslamaktan korkup kaçabilirler, haliyle aslında senin ihtiyacın olan sevgide güven ihtiyacı, karşı tarafın hatlarına geçmekte zorlanma yaşayacaktır, daha relaks ve güveni aksettirebilen bir yaklaşım sergilemen mutluluğunda anahtar kelime olacak gibi canım. verygood

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 03-10-2011 01:45 AM

[Resim: astro32ata238emel201039.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us

Sevgili tooredo siz 2011-2012 solar haritasını eklemişsiniz, ancak henüz 2011 solar returnu yaşamadığınız için 2010-2011 solar haritanızı ben ekledim, bu haritaya göre zorlu bir yıl geçirdiğinizi söylemek abartı olmayacaktır, yükselen akrepte, ve 7. evde ki ay boğaya zıt açı da duygusal ilişkilerde sıkıntılar ve gizli bir takım şeylerin açığa çıkması sözkonusu olmuş olabilir, ancak ben sizin bankacılıkla ilgili sorunuza yoğunlaşmak istiyorum, bankacılığı yani başkalarının parasını temsil eden ev 8. ev ve ikizlerde, ikizler burcunun yöneticisi merkür 11. evde Mc yani kariyer göstergesi ile kavuşumda, bir arkadaş aracılığı ile bu iş size sağlanmış olabilir, başakta ki merkür, 5. ev aksında transit harekette olan, güneş-merkür-jüpiter kavuşumuna zıt aksta açılanmış, evet sıkıntılar ve zorlanmalar olacak, ancak ben bu sınavdan kariyerinizde pozitif bir ilerleme ile çıkabileceğinizi düşünüyorum, yanlız şu var ki, ailesel bazı sebepler sizin ideallerinize ulaşmanız açısından zorluklar sağlayabilirler, herşey dilediğinizce olsun tooredo. verygood

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 03-10-2011 03:32 PM

(03-10-2011 03:02 PM)redroseee Yazılan:  Yonca benım solar harıtamada kısa bır yorum yapabılırmısın ??
http://img839.imageshack.us/i/astro32ast01betulbbb201.gif/

Yenı degısımler cok ıstıyorum ınsallah olumlu seyler vardır ...

Merhaba Redrose, son olarak senin solar yorumuna da bakalım, haritanda yükselen boğa ve yönetici Venüs oğlakta, whole signse göre 9. evde ve palasla kavuşum yapmış, Asc noktasına üçgen açılanmış, sanat çalışmaların için seyahat ve eğitim olanağı bulup, bu yönde kazançlı adımlar atabilirsin, Venüs 6. evde terazide ki ay ve satürne kare açılanmış, hedeflerine ulaşmaya çalışırken daraldığını, fazla zorlandığını hissedip pes etmemeye gayret et, ruhsal bunalımlar veengeller deneyimlemen söz konusu, bunları aşıp yolunda emin adımlarla ilerleyeceğini düşünüyorum. Güneş-Merkür-Chiron balıkta ve Nertün-Mars kovada kavuşum yapmışlar, oldukça faal bir ışığa sahip olacaksın, üstelik bu kavuşum, hem 6. ev terazine trine, hemde 9. ev oğlaktaki plutona sextil açılanmış, Bu stelyum ve açılanmaları, arkadaş çevrende ki kariyerinle ilgili bir çevre söz konusu gibi, göz doldurup, başarılı ve önde görüneceğine dikkat çekiyor diyebilirim, sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum Redrose cuğum. gülücük

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mahinur - 03-12-2011 01:58 AM

Solar Return

Ben de solar return haritamı ekledim.Fakat pek birşey çıkaramadım,yorumlayabilirseniz çok sevinirim.Özellikle 6. ve 5.evdeki gezegen yığılmasını merak ediyorum.sürprizzz

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 03-12-2011 02:34 AM

(03-12-2011 01:58 AM)Equilibrium Yazılan:  Solar Return

Ben de solar return haritamı ekledim.Fakat pek birşey çıkaramadım,yorumlayabilirseniz çok sevinirim.Özellikle 6. ve 5.evdeki gezegen yığılmasını merak ediyorum.sürprizzz

Yükselen burç terazi görünüyor ve koç-terazi aksı dolu görünüyor.

2011 senesinde ilişkiler konusu gündemi daha fazla meşgul edebilir.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ayşe kara - 03-12-2011 04:04 PM

akşam soları biraz inceledim solar 1. ev natal 4. ev ile ilgili emeklilik veya işle ilgili bi son bulma şeklinde yorumlar okudum.zahmet olmazsa solar haritama bakıp işle ilgili olumsuz bi gelişme görünüyomu yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 03-12-2011 04:29 PM

Sevgl ayşe kara; solar haritanızda boğa yükseliyor ve whole singse göre yönetici gezegeni 6. evde terazide, venüs kendi burcunda ve iş başlangıçları evinde olduğundan, siz iş değiştirmeyi deneymleyebilirsiniz, ancak 12. evde ki Uranüs ile zıt açılanması kararsızlık ve ani değişimleri tetikleyebilir, yükseleninizin sabit burçta olması sizi daha şanslı hale getiriyor, verdiğiniz kararda ikilemler yaşasanızda aldığınız karar tutarlı ve sağlam sonuçları getirecektir diye düşünüyorum.
Güneşiniz 5. evde ve 4. ev aslanın yöneticisi, güneşinizde Uranüsten zıt açı almış, değişimlere direnmek, statünüzü kaybetme korkusu yaşamak, ayrıntılı düşünmekte zorlanmak diyebiliriz. Güneşin 5. ve 4. ev etkisi aşk ve aile hayatınızda ki değişimleri de tetikleyebilir, Uranüs gizli olanı açığa çıkarmanızı isteyecektir, korktuğunuz, saklamak istediklerinizle yüzleşebilir, sıradışı bir kimlik sergileyebilirsnz bu dönemde. verygood