Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - melis_bk - 11-16-2010 02:42 AM

(11-14-2010 07:59 PM)Dinoo Yazılan:  - Güneş Dönüşü ASC derecesi Natal ASC derecesine yakın bir yerde ise, natalın vaad ettiklerinin gerçekleşeceği bir yıla işaret eder. Eğer ASC’ler arası Kare var ise zorlu mücadele gerektirecek bir yılı, üçgenler var ise uyumlu bir yıla işaret eder
- GD haritanın yükselen burcu ve bu eve yerleşmiş olan gezegenler çok önemlidir. Zararlı olup olmadıkları, asalet sahibi olup olmadıkları…vs. 1. eve yerleşmiş olan gezegenler o yıla ait gerçekleşecek olayları etkileyecek tetikleyecek etmenlerdir.
- GD haritasının ASC derecesi, Natal yer alan gezegenlere etki edip etmediği önemlidir. Özellikle 8. eve düşüyor ise veya 8. evin yöneticisine yakın düşüp düşmediği ve açılarına bakılmalı. Bu sayede o sene kayıplar ve riskler hakkında bilgi alınabilmektedir.
- GD haritası ASC yöneticisi, Natalın 8. evine düşüyor ise veya natalın 8. ev yöneticisine yakın bir yerde ise, krizler beklenebilir. Tabi açıları da incelemek gerekmektedir.
- Natal ASC derecesi, GD Haritada nereye düştüğüne bakılmalı özellikle 6-12 ev aksına tekamül ediyor ise hastalıklar ve çok çalışılması, çok gayret sarfedilmesi gereken bir yıla işaret edebilir
- Bir gezegen hem natalda hemde GD haritada aynı burca düşüyor ise, bu onun natalda ki doğasını tam olarak o yıl ortaya koyacağını gösterir (İyi veya kötü)
- Bir gezegen hem natalda hemde GD aynı eve düşüyor ise, o yıl o ev konularına ilişkin baskın gelişmelerin olacağı gözlenebilir
- GD haritasında bir gezegen, natalda ki bir gzegene kare açı yapıyor ise zorlanma ve mücadeleye, karşıt ise kopma ve ayrlık ve zararlara, üçgen ise uyumlu gelişmelere işaret edecektir
- Natalda yer alan açılar, GD haritasında da yer alıyor ise, o yıl natalın o açısının vaad ettiğinin gerçekleşeceği bir sene olduğunu işaret eder

Güneş dönüşü haritalarının vaad ettiklerinin tam olarak gerçekleşmesi için Profection (Ev sayma sistemi) ve ilerletilmiş haritalar ile denk düşmesi gerekmektedir. Yani Diyelim ki bu yıl profection'a göre kişi 5. evini yaşıyor, solar returnde de eğer 5. ev yükseliyor ise banko! veya iletilmiş haritada da 5. ev vurgusu göze çarpıyor ise yine banko! Demek ki kişi o sene 5. ev konularını ile ilgili gelişmelerin yaşayacağını düşünebiliriz. Bu yüzden solar returnler tek başına değerlendirilmezler.

Bir de solar return haritaları değerlendirirken transitlerle birlikte kullanmak çok güzel veriler elde etmemize olanak sağlıyor. Gerçi bu kısım biraz komplike çünkü 3 haritayı üst üste koyup değerlendiriyor olmamız gerekiyor...
,
Çok teşekkür ederim gerçi bilgi düzeyim yetersiz olduğundan iyice kafam karıştı gibigülücük*Çok sordum amautangaç
Ev sayma sisteminden kastın nedir?

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Dinoo - 11-16-2010 03:27 PM

Profection yani ev sayma sistemi dediğimiz
her 1 yıl=1 ev mantığı

mesela ben 26 yaşındayım, bu sene hayatımda öne çıkması muhtemel konular 3. ev konuları (İletişim, yakın kardeşler, eğitim, çevre, yakın akrabalar)

her yaş için ev sayıyoruz
mesela 40 yaşında olan birinin hayatında 5. ev konuları vurgulanacak o kişinin hayatında

eğer o evde gezegen var ise zaten banko etkileri daha görünür olacak, ama oraya bir tutulma düşmemişse, veya gezegen yok ise, veya return veya progressler denk gelmiyor ise çok aktif hissedemeyebilir, sadece o ev konuları ile ilgili gıdıklanma hissi yaşayabilir...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - melis_bk - 11-18-2010 03:48 AM

(11-16-2010 03:27 PM)Dinoo Yazılan:  Profection yani ev sayma sistemi dediğimiz
her 1 yıl=1 ev mantığı

mesela ben 26 yaşındayım, bu sene hayatımda öne çıkması muhtemel konular 3. ev konuları (İletişim, yakın kardeşler, eğitim, çevre, yakın akrabalar)

her yaş için ev sayıyoruz
mesela 40 yaşında olan birinin hayatında 5. ev konuları vurgulanacak o kişinin hayatında

eğer o evde gezegen var ise zaten banko etkileri daha görünür olacak, ama oraya bir tutulma düşmemişse, veya gezegen yok ise, veya return veya progressler denk gelmiyor ise çok aktif hissedemeyebilir, sadece o ev konuları ile ilgili gıdıklanma hissi yaşayabilir...
Bu durumda ev sayma yöntemine göre 10. ev oluyor benim için vurgulanan.
Natal haritada Pluto-k.a.d kavuşumu 10.evde terazide ,g.d haritada Pluto-k.a.d oğlakta kavuşum 1, evde.
Merkür -yay- asc kavuşum natalde ,merkür -yay-asc -kavuşum g.d haritada.
Bunlar vurgu oluyor verdiğin bilgilere göre..Doğru anlamış mıyım?

RE: Yorum: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Valde_Amor - 12-16-2010 03:31 AM

(11-22-2010 04:51 PM)dove7guntesti Yazılan:  güneş dönüşünde büyük dıkdörtgen bır acım var öyle tam ortada duruyor. bu ne ola ki. hiç bir yerden bulamadım nedemek olduğunu?

Gördüğünüz dikdörtgen şekli olumsuz bir görünüm değil ama bir T-kareniz var. İş yaşamı, çalışma arkadaşlarınız ve astlarınızla ilgili veya sağlık ve günlik rutinlerle ilgili gerilimli bir görünüm. Başka insanlarla ilgili görüş ayrılıklarınız olabilir ama bu sizin ufkunuzu genişletecek şanslı olayları da beraberinde getirebilir. İş yaşamındaki değişim ise ani ve sarsıcı olabilir. Parasal konularda bence bu sene dikkatli olmalısınız. Borç vermeden önce iki kez düşünün. Maddi konularda yapabileceğiniz bir hata size ders verici ama daha sonradan acıyla hatırlayabileceğiniz bir deneyime dönüşebilir. Sözleşme ve her türlü anlaşmada, özellikle parasal konuları da ilgilendiren, dikkatli olun derim.

Her şeyin yanında bu sene dikkatleri üzerinize toplayabileceğiniz bir sene olabilir...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 01-18-2011 12:37 AM

genel bir cevap vereyim ,

güneş dönüşü haritasında yükselen burç konuları o sene hayatınızda ön plana çıkabilir.

yükselen ikizler = iletişim , öğrenim , yazma-çizme-konuşma gibi yollarla kendini ifade etme dürtüsü , kardeşler ve yakın çevreyle olan ilişkiler vb.

yükselen boğa = maddi konular vb.

yükselen koç = başlangıçlar , hareketlilik vb.

yükselen yengeç yada terazi = aile , ev , evlilik , ortaklık vb.

yükselen aslan = eğlence , popülerite , aşk , çocuk konusu vb.

yükselen akrep = dönüşüm yaşamak , güç , ölüm , cinsellik , sırlar vb.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 01-25-2011 05:11 PM

Messa, solar haritanda asc yengeçte ve mars 1. evde , üstelik pars fortune de asc kavuşum, Yıldırımın tezi eşliğinde evlilik ufukta görünüyor diyebiliriz belki de, diğer kombinasyonlarda onaylıyormu dersek evet demek mümkün, zira 3. evde güneş-ay-venüs kavuşum yapmışlar, bu durumda yakın çevrenden, hatta okul çevresinden biri ile duygusak bir yakınlık söz konusu olabilir, 4. evdeki satürn ve juno evlilik bağını sembolize ediyor olabilir mi? Ben olabilir diyorum, satürn ve juno terazi burcunda evlilik ve ilişkilere yatkın ve yaptırımcı olur. 7.ev ve plüto oğlakta, bu durumda gizemli, içine kapanık bir satürna hayatına girebilir belki de.
İş için bir yorum yapmak gerekirse, eğitim alanında gayet olumlu veriler içeren bir yıl seni bekliyor, öğretmenliğin takdire şayan olacak, aynı zamanda bu yıl yazmayı düşünebileceğin bir yıl olabilir, gayet olumlu ve şanslı olduğun bir yıldasın, böyle bir hedefin varsa tam zamanı Messa..verygood

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 01-25-2011 06:31 PM

(01-25-2011 05:40 PM)eylülmavi Yazılan:  yoncacım müsait olduğunda bi karalamada ben isterim gülücük

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_32gw_10_eylalmavi_eylalmavia_2011907.49119.23018.gif&res=100&va=&cid=bfvfile1dCclq-u1291367311

Eylülcüğüm el atmışken yazayım yoksa çok aksar ve unuturum, evet canım senin asc de aslan, aktif bir yıldasın, liderleğin göz dolduracak, güneşin venüsle kavuşum yapmış, üstelik 2. evde bol paralı bir yılmı desek, gözkýrpma Bu kavuşum güzelliğininde doruğunda olacağına işaret ediyor, bakımlı ve asil bir duruş.gülücük
Güneşinin oğlakta ki aya ve boğada ki jüpitere şans üçgeni var güzel ve şanslı, iş ve kariyer açısından da doyurucu bir yıl olacak diyebiliriz.

Birinci evde ve aslanda bulunan merkürün, kovada yerleşen neptün ile zıt açılanması ve neptünün retro olması bazı gerçeklerle yüzleşmeni, yani iş çevresi ve ilişkilerinde bazı hayal kırıklıkları ile sözlü münakaşalar yaşayabileceğini ifade ediyor olabilir, iş çevren veya ilişkilerin, yahut açık düşmanlar bunlar her ne ise dedikodu sonucu bazı aldanmalar yaşamamaya dikkat et eylülcüğüm, bile bile olmayan bir şey var gibi gösterilebilir diyorum.verygood Ha bu arada bu harita bir daha ki doğum gününden sonra devrede olacak haberin olsun, 2011-2012 solar haritasını çıkartmışsın çünkü.:D

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 01-25-2011 07:09 PM

(01-25-2011 06:39 PM)gullusutcu Yazılan:  http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1ulfileJskLUM-u1251098986&lang=e&gm=a1&nhor=45&nho2=2&btyp=32&mth=gw&sday=02&smon=12&syr=2010&hsy=12&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Yonca hanım 12 yıl önce eşimi kaybettim,bir sürü sorumluluk derken bugüne geldim.Artık kendim içinde bir şeyler yapmayı düşünürken benim için de güzel şeyler karalamanız mümkün mü ? Solar haritamı ekledim.Teşekkürler.

Başınız sağolsun güllüsütçü, evet solar haritanızda terazi yükseliyor ve terazide; ay-satürn-asc kavuşumu var, evlilik ve bağlılık yaşama isteği dorukta, saygın ve duygusal bir birliktelik arayışınız var, duyguların baskılandığı bir portre çizebilirsiniz, daha çok çalışkanlığı ve mükemmelliyeyçiliğiyle göz önünde olan biri olabilirsiniz bu sene, ancak terazide olan satürn duygusallığa pek gem vurmayabilir, ilişkilerde yapıcı bir profil çizmek daha mümkün diyebilirim.
Gezegenleriniz çemberin altında hizalanmış, çok fazla dışa açık olmayan, kendi dünyasında kendine dönük yaşayan biri olarak kendinizi gözlemleyebilirsiniz bu yıl, güneşiniz pek açılı değil, satürne sextil açılanan güneşiniz, ketum bir yılın işareti, kendinizi güçlü olmak ve kimseye ihtiyaç duymamak için öğretici ama aynı zamanda sınırlı diyaloglarda bulmanız mümkün, duvarların arkasına gömülmemelisiniz, sosyal olmayı istemenize rağmen, şüpheci yaklaşımlarınız kendinizi sınırlamanıza sebep olabilir, doğruyu yaşamanız dileğiyle, mutlu bir yıl sizinle olsun güllüsütçü. gülücük

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Venüs - 01-25-2011 09:36 PM

(01-25-2011 08:30 PM)Daily Yazılan:  Sevgili yonca ben de rica edebilir miyim? çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=anrfilefEXsmo-u1267958673&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=32&mth=at&sday=25&smon=3&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&add=15&aspc=1&ast=433

Solar haritanda asc ve merkür, güneşinle aynı burcu yani başağı paylaşıyorlar dailycim, yani yazma çalışmaların artacak gibi, hatta artmıştır, güneşin 7. evdeki ay-lilith kavuşumuna zıt açılanmış, ilişkilerinde duygusal problemler ve yalnış anlamalar olabilir, güneşin uranüs-jüpiter kavuşumuna olan quinkuks açısı, yine 7. ev ve balıkta, acaba eşin özgür dailynin varlığından rahatsız mı oluyor, yada iş yapabileceğin kişilerle sorunlara işaret olabilir mi?
Güneşin 6. evde ki neptün-chiron kavuşumuna zıt açılanması, 1. ev ve 7. ev kaynaklı bazı problemlerin ruhsal sağlığında yaralayıcı olabileceğini gösteriyor gibi, eleştirel diyaloglar, çok ilgili olunmasına rağmen ilgisiz ve boşvermiş haller gözlemlenebilir halinde bu yıl, güneşin 5. ev oğlak burcunda ki retro plüto ile trine açısı, 5. ev konuları ile ilgili bazı gerçekleriöğrenme şansını gösteriyor, birnevi şüphelerim doğruymuş durumu ve öğrenme rahatlığı, ancak yine de üzüntüsü farklı yansıyacak bir durum belki de, hakkında hayırlısı olsun canım.gülücük

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Daily - 01-27-2011 05:11 AM

(01-26-2011 04:29 PM)Félicé Yazılan:  Yükselen burç bizim motivasyonlarımızı, yönelimlerimizi, davranışlarımızı, kendimizi nasıl ifade ettiğimizi, bizi en çok tanımlayan şeyleri gösteriyorsa.. 9. ev yönetici hem de jüpiter 1. evde? Ne olur objektif ol:D sağlam nutuk atar, vaaz verir misin? Şaka bir tarafa, akademik eğitim, yurtdışı yabancılarla doğumun dışında bağlantı, felsefe, inançlar, dış ticaret, dinsel konu ve kişilerin imajını ve davranışlarını etkilemesi, bilgeleştiğin bir konu da kendini yansıtma, eğitmenlik,
her anında hayatın anlamını arayan tavırlar sergileyen biri misin? Lafı sözü geçen, dinlenen biri mi ayrıca?

valla gerekirse nutukta atar, vaazda veririm.. hem de kitleleri peşimden sürükleyebilecek kadar,cidden :D
öğrenmek istiyorum hemde her şeyi gülücük bir şey araştırmak için giriyorum google a, başka şeyleri okurken buluyorum kendimi, her şey ilgimi çekiyor.. sık kullanılanlar listemi bir görseniz.. gülücük
maalesef eğitimim yarım kaldı ama şubatta başlıyorum :D akademik boyuta gelirim inş...
yurtdışında, farklı ülkelerde 3-5 sene geçirip, dillerini, kültürlerini öğrenmeyi çok isterim..
felsefe yapamam, yapanlara hayranlık duymakla yetiniyorum.. gülücük
dış ticaretle ilgili fikirler üretir, ticaret yapan yakınlarımla paylaşırım (ne alakaysa :D )
dinim referansımdır.. aldığım her bilgiyi, tecrübeyi, her neyse... süzgecimden geçirir rafine eder, öylece dosyalarım..
evet yansıtırım bilgeleştiğim bir konu var satürn dedemizden miras...
zaten hayatın anlamını biliyorum gülücük
sözü geçen biriyim akıl danışma bürosu.. eskiden insanlara ne yapmaları, ne yapmamaları gerektiğini söylerdim hiç gocunmadan.. ama satürn döngümde 3 gram beynim olduğunu gördükten sonra kimseye akıl vermiyorum.. hala soruyorlar ama benim cevabım hep sen daha iyi bilirsin oluyor.. çok üstelerlerse sorular soruyor ihtiyaçları olan cevabı kendilerinin bulmasını sağlamaya çalışıyorum yine de akıl vermiyorum.. ne kadar sorarlarsa sorsunlar..