Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - hilal-e - 07-23-2010 03:51 PM

Solar return, Transitler, tutulmalar, sinastri, compozit, İlk tanışma haritaları, progress vs vs
okadar çok harita var ki anlamaya çalıştığım!!! daha natal haritamı bile anlamış deyilim...çok üzücü yaaaðla...(

Bireleri benimde solar haritama baka bilirmi? çooook sevinirim...yüküm hafiflemiş olur..belki daha rahat uyuyabilirim böyleceöptüm

Sınırları zorlayan yerleşimler var sanki....mesela güneş ve merkür 1ci evimde olarak saya bilirmiyiz?
Yükselenim balık etkisindemi yoksa tamamen koç,amı ayit? yoksa güneşin bulunduğu boğayamı?

Ay,geçen senede 8ci evimdeydi....neyse bilen abi ve ablalara bırakıyorum haritamı...

SOLAR HARITAM 2010

RE: Jomaja için - JoMaJa - 07-28-2010 07:19 PM

(07-19-2010 02:13 PM)Yıldırım Yazılan:  Jomaja ,

Bu seneye ait GD haritasında Oğlak burcunun yükseldiğini görüyoruz + üstelik 10.evinde Satürnü ve 2 kişisel planeti görüyoruz.

Bu sene Kariyer konusu , sorumluluklar , otoriteyle ilişkiler vb. konuların gündemi daha çok meşgul etmesi mümkün.
Bu seneye ait motivasyonların ve odağın , Kariyer ve çalışmalarınla ilgili olabilir.

10.evinde Venüs ile Marsı görmekteyiz. Mesleki ilişkiler konusu yada mesela toplumsal rolünde popüleritenin artması ihtimalinden söz edebiliriz.

Jüpiter ve Uranüsü 4.ev girişinde görüyoruz , aklıma kariyerinle ilgili bir konuda taşınmak , ev değiştirmek , yurt değiştirmek gibi seçenekler geldi şimdi.

Güneşin 8.evde konumlanması , 4.ev yöneticisi Marsla 45 lik gerilim yapması bu sene aileden birinin vefatı yada kriz deneyimlemesi ihtimalini aklıma getiriyor umarım yanılırım.
Güneşin 8.evde olması ve 2.evdeki Şiron-Neptün ikilisiyle zıtlaşması , aynı Şironun Venüs-Mars kavuşumuylada sert 135 lik açılar yapması bu seneye ait finansal yaralara işaret edebilir.
Bazı fırsatların tam gönlündeki gibi sonuçlanmaması , beklediğinden daha azıyla karşılaşma ihtimalleri not düşeyim.

7.ev yöneticisi olarak Ay burcunu görüyoruz ve 2.evde konumlanmış.
2.ev - 7.ev bağlantılarını , finansal ortaklıklar olarak gördüğümü söyleyebilirim.
Belkide bu sene kazancını yada hünerini birileriyle birleştirmek gibi seçeneklerle karşılaşabilirsin. Ay burcunun öyle çok sert açısı yok bu gayet iyi.

şimdilik bunları ekleyim istedim , sonra yine göz atacağım ;)

Foruma giremediğim için ancak şimdi okudum.Bu sene 6. ev ve 10. ev konularının beni hakikaten fazla yormamasını diliyorum(oğlak natalda 6. ev).Ki yeni bir şehire tayini çıkmış (isteyerek) biri olarak şansımın yaver gitmesini diliyorum kendi adıma :D

Sen tüm burç kullandığın için yorumlarını okumak ilginç geliyor.hiç 45 lik dikkatimi çekmemişti.ya aslında doğru dürüst bakmamışım da galiba kendi haritama.4. ev konusunda umarım yanılırsın ama herşey insanlar için hertürlü olayda Allah dayanma gücü versin.mevzu Ev - para falan olur belki ..

ben pek ortak iş sevmem ama tabi ne olur belli olmaz.ayın iyi açılar yapması açıkçası beni de rahatlattı.hiç değilse ordan yırttım biraz.:D

ama bilemiyorum bütün o öncü kareleri açıları falan çokta gözümü korkutmuyor artık.öncülerin dönüşümüne iyimser bakıyorum.herkes kendi adına bu rügarı olumlu değerlendirmeli bence.

teşekkürler yıldırım aklına yine birşey gelir eklersen okumaktan zevk alırım

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 07-30-2010 03:05 AM

şimdi sniper gülücük

9. evde plüto , 3. evde mars 180 derece , tam anlamıyla manevi dunyam yıkıldı yeniden inşa edildi, hani "ölüm gibi birşeydi ama kimse ölmedi" durumu. çok sancılı oldu.

saturn 6. evde, iş hayatı ile ilgili olması gerekenler üzerinde epey gecikmeler yaşandı, beklenmeyen aksilik ve terslikler.

neptun jüpiter şiron 11. evde, manevi ölümümde karşıma manevi açıdan bana yol açacak insanlar çıktı, ya da ben karşıma çıkan insanlara direkt olarak bu misyonu yükledim,

venus ve güneş 5. evde , neptun 11. de platonik olarak bana yaklaşamayanlar gülücük
ay 8. evde, gizli olan ortaya çıkmamış konuları gün yüzüne çıkardım haydi bastýr oley
mars 3. evde : işimde bayağı işe yaradı.
takıldığım nokta natal plütom solarda 7. evime düşüyor, işte burda 7. ev konularında plütonik olaylar yaşarım denir mi? çünkü bunu da yaşadım...

ve çok acı ki , neptun sağolsun , var sandığımın aslında olmadığını gösterdi gider ayak, unutuldum :( malum şahısca... aðla...(

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 07-30-2010 02:53 PM

tabi yorumlarım elimden geldiğince ama ben genelde olabileceklerin en kötüsünün bilinmesi taraftarıyım ki daha kolay atlatılsın zamanlar, burda da karamsar gelmesin sana..

8. ev den neden tırsıyorsun ki, natalda güneş ve merkürü 8. evde olanlar ne yapsın?

8. ev de gezegen olmasa bile o haritamızda her daim mevcut, boş bile olsa transitte tetikleniyor, yani öcü değilgülücük

guneş ve merkürün orda olması bence iyi bile, derinlere inmek güzeldirgülücük guneşin nereyi aydınlatıyo bak, görünenin ardını, herşeyin sana ayan olduğu bir yıl, ne güzel işte, bazı gerçekleri görmek her zaman güzel olmasa da, yine de bilerek üzülmek, gerçeğin aslını bilmeyerek uyumaktan iyidir. hayatı ve hayatandakileri en gerçek yüzleriyle gördüğün bir dönem...

ay da birinci evde, daha bir aydınlanmış sezgiler bu yıl, insanların davranışlarını çözme yetisi, aynı zamanda insanların sana doğru çekilmesi, özellikle de dert paylaşmak için, saturn ise kendini fazlasıyla didikleme verir bu dönemde, kendini, yapabildiklerini ve yapabileceklerini sorgulama, kendine verdiğin değeri ve saygıyı tazeleme ihtiyacı hissedersin ve bunun içinde şunu yapmalıyım die zorlarsın kendini.

7. evde uranus ve jüpiter; sen kendi derdine düşmüşken bir de ani ve ummadık kişilerin yakınlaşma çabası, insanlara olaylara konuşmalara yetişememe, bu hem eğlenceli, hem de bazen zorlayıcı, bu tuhaf insanları nerden buluyorum ya da beni neden hep bulurlar deme sürecigülücük genel olarak insan ilişkilerinde bir genişleme, değişik ve ferahlatıcı arkadaşlıklar...

bu arada var olan ilişki açısından eğer varsa , ilişkide hızlı değişim ve kopuşlar ama iç dünyanda bunun kabullenilmesinde sıkıntılar, aynı zamanda kendine olan güvenini (insanlar için ifade ettiğin değer açısından) zedelemesi , ya da ilişkinin seyrinin çok dalgalı olması

4. ev için, aile içinde özellikle baba ile görünürde küçük bir iki kelamın derin derin gerginliklere ve psikolojik yorgunluklara sebep olması, herzamankinden daha çok iç sesinin fısıldaması, ve bu fısıltıların nedensiz seni rahatsız etmesi, ev içerisinde yoğun psikolojik değişimler, belki bir kişiyi (aileden) iç dunyanda psikolojik olarak silme, öldürme, senin için değerini tam anlamıyla kaybetmesi

6. ev ; sıvı ihtiyacının artması, gevşetici şeyler almaya ihtiyaç duyma, nedeni anlaşılmayan hastalılkar, hiç bir belirtisinin hiç bir hastalığa benzememesi gibi, iş hayatında daha bir fedakar olma, en önemliside başkalarına karşı kaba ve zalim olan kişilerin sana karşı bu tavrının değişmesi, yani bir nevi ayrı tutulma manen. ve 9. evle birleştirince, senin için felsefi ve manevi açılımlar yaratacak kişiler, daha çok manevi ve felsefi düşüncelerini onaylamadığın kişiler ile mecburen aynı ortamda olma zorunluluğu,

11 ev, spor için çok uygun gülücük ama arkadaşlar ile daha aktif olma, yalnız 8. evi tetikliyor, biraz dil yarası açtığın bir yıl olabilir, can yakabilirsin dilin ile, bunu dışında ufak tefek kazalar olabilir, diş , kemik cilt problemleri .. zaten saturn kendini çok sorgulatacağından daha da dikkatli olmakta yarar var.

umarım her şey ço kgüzel olur senin için..

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 07-30-2010 04:37 PM

gülücük sevindim beğenmene

yolculuk olabilir evet, üstelik eğitim için yolculuk olabilir, ama yine de her ne için olursa olsun yolculuklar, yurt dışı ya da yurt içi , sana inanç , felsefe konusunda açılımlar getirir, şifacı gücün uyanabilir, 6. daki lerle bağlantılı venus. hayat adına çok şey biriktirebilirsin.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 07-30-2010 10:04 PM

yorumlayayım, tabi ki ,
avatarınıza bakamıyorum korkudan ama...

7. evde güneş jüpiter venus ; ikili ilişkilerde işlerin her zamankinden daha kolay gittiği bir yıl, sevimli, aranan, özlenen sizsiniz... öyleki markete bile gitseniz daha bir güler yüzlü olur kasiyerler size gülücük
güçlü, nüfuzlu kişilerden destek alabilirsiniz, bu kişiler aracılığı ile örgütlü yapılarda, dernek, siyaset, manevi topluluk vs söz sahibi olabilirsiniz,
yalnız sizden yaşca büyük bayanlar ile kırgınlıklar olabilir

2. ev saturn ile 8. ev uranus; maddi açıdan kemer sıkmak gerektiğini düşünmeye başlamış olabilirsiniz, kendi kişisel değerinizi ve sahip olduklarınızı sorgulayıp, bir yandan elinizde olanları yenilemek diğer taraftan ise var olanı korumak arasında bozalama yaşanabilir, kadınsal rahatsızlık nedeniyle masraf çıkabilir, varsa çocuklar ya da ilgilenmek durumunda olduğunuz faaliyetler nedeniyle maddi giderler olabilir.

yine 5. evdeki ay tutulması nedeniyle sevgi duygunuzu yeniden inşa etme ve yoğun duygusal deneyimler, zorlayıcı ama kendi gücünüzü görüp mutlu edecek zorluklar.

6. evdeki neptun ve şiron ve merkür, kadınsal rahatsızlık vs gibi durumlarda teşhisde küçük karışıklar olabilir. zihinsel sezgilerin artışı, madde ötesi konular üzerinde yoğunlaşma, maddi dünyanın çekişlerinden ve bedensel sınırlılıktan soyutlanma isteği,
12.de mars : bilinçaltında öfke biriktirmek, bunun boşaltılması için soyut sanatlar, resim vs, ya da spor ve düzenli yürüyüşler yapmak gerek , 14 eylül sonrası tetikleniyor mars uyku uyutmayabilir, kuruntu, endişe ve de arkanızdan konuşan düşmanlar sinirleri yorabilir.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 07-31-2010 07:22 PM

vuslat için;

21 ağustos 2010 itibari ile etkisi başlayacak solar return haritanız ;

guneş 5. de neptun şiron ve ay ile açılarına göre , kendinizi ihmal edilmiş, yanlış anlaşılmış hissetme, dostlar için yapılan fedakarlıkların artması buna rağmen suçlu ilan edilme, kadın erkek ilişkilerinde pürüzler, görünür sürtüşmeler,
Anne baba nın arasında problemler, ya da bilinçaltında onların sizi iki ayrı kutba çekmesi, zıtlıklar,
diğer taraftan kendi özel ilgilerinize vakit ayırabilme ve bunlar için ciddi sayılacak teklifler,ideallerinizin peşinden gitme, uzak görünen hedeflerin aslında öyle olmadığını farketme, yaratıcılığın ve hayal gücünün inanılmaz artışı, bu etki aynı zamanda rol yapma yeteneği de verir, zaten hepimiz hayatta oyuncuyuz ve siz bu dönemde istediğiniz zaman istediğiniz kimliğe kolayca bürünerek karşı tarafı ikna edebilirsiniz. insanlar üzerinde ne olduğu anlaşılamayan ama kesinlikle tesir edicibir etki bırakma da söz konusu.

sağlık açısındna 6. evdeki saturnun 12 den aldığı açılara ve 9. evdeki plüto karesine göre, kalıtımsal özellikli kronik rahatsızlıkların gündeme düşmesi,ateşli hastalıklar ve böbreklerle ilgili problemler, iltihaplar, iş hayatında bazı terslikler, olması gerekenlerin zamanının gecikmesi, otoritenin herzamnakinden daha çok şey talep etmesi (neyseki mars da orda,yorulmak yok )ve buna bağlı isyankar duygular nedeniyle fevri tepkiler ortaya koyma, psikolojik olarak 12-6 bağlantısından anarşist duyguların içinide filizlenmesigülücük isyan ..
manevi dunyada köklü değişiklikler, var olan değerlerin yıkılması, hayat felsefenizi değiştirecek kaderi kişiler ile karşılaşma, güçlü ruhsallığı olan şahıslarca etkilenme, bukonuda sizden yaşça buyuk bayanlardan destek görme. kariyer alanında ve de hayattaki asıl rolunuz konusunda ani bir sıçrayış ve toplum üzerinde söz sahibi olabilme.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 07-31-2010 08:21 PM

revenge için;
doğum gününüz kutlu olsun gülücük

küllerinizden doğma senesigülücük ama önce kül olmak gerek tabi gülücük doğum da sancılıdır..velhasıl bu yıl her türlü zorluk yaşarken sizi zorlasa da ,kendinizin bile inanamayacağı aşamaları gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. natal neptun noktanız yukseliyor, bakmadan görmek, duymadan işitmek gülücük sezgileriniz yanınızda yani... 9. evdeki merkürle açısı nedeniyle de konsantrasyon eksikliği, düşüncelerin dağılması..
plüto1 ev de ve 10. evden saturn-mars a kare, 4. evden uranus ve plüto ya kare, ay a da kare kabul ederek; duygularınız değişiyor, kendinizi savunma tarzınız, kendinize bakış açınız bir dizi sarsıntı ile köklü değişikliklere uğrayacaktır. içsel olarak zaten bu etkileri hissederken dıştan da mücadele isteyen konuların zorlaması, bulunduğunuz konumu (kariyer, iş, sosyal hayat ve hatta ikili ilişkiler ) sarsacak deneyimler nedeniyle bunları korumak ya da kendi benliğinizi korumak adına çabalar ama ille de görünür bir mücadele, geri planda ya da ikinci şahısların yardımı olmadan, bizzat kendiniz tek başınıza mücadele edeceksiniz. Bu dönemde insanın kaderini yalnız yaşadığını ve aslında hepimizin hayatta yalnız bir yolumuz olduğunu en çıplak haliyde deneyimleyebilirsiniz. Yine bu dönemde kadersel tanışıklıklar ile moral bulmanız olası. ailenin görüşmediğiniz bireyleri , uzak akraba vs den hayatınıza olumlu getirileri olacak kişilerle bağlantıya geçme ve bununda tamamiyle kendi iradeniz dışında kaderi gerçekleşmesi.

guneş 8. evde, tum bunlar olurken bankalarla, mahkemelerle uğraşılabilir, aile kaynaklı bol miktarda para ele geçebilir.
iş hayatında alınacak sorumluluklar artabilir, yönetici konumuna gelebilirsiniz, 9. ev nedeniyle de bir topluluğa dikte edici, bir nevi eğitici misyonunuzun olması, buna bağlı yolculukların yaşanması...

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Mimoza - 07-31-2010 08:36 PM

(07-31-2010 08:21 PM)intrinsic Yazılan:  revenge için;
doğum gününüz kutlu olsun gülücük

küllerinizden doğma senesigülücük ama önce kül olmak gerek tabi gülücük doğum da sancılıdır..velhasıl bu yıl her türlü zorluk yaşarken sizi zorlasa da ,kendinizin bile inanamayacağı aşamaları gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. natal neptun noktanız yukseliyor, bakmadan görmek, duymadan işitmek gülücük sezgileriniz yanınızda yani... 9. evdeki merkürle açısı nedeniyle de konsantrasyon eksikliği, düşüncelerin dağılması..
plüto1 ev de ve 10. evden saturn-mars a kare, 4. evden uranus ve plüto ya kare, ay a da kare kabul ederek; duygularınız değişiyor, kendinizi savunma tarzınız, kendinize bakış açınız bir dizi sarsıntı ile köklü değişikliklere uğrayacaktır. içsel olarak zaten bu etkileri hissederken dıştan da mücadele isteyen konuların zorlaması, bulunduğunuz konumu (kariyer, iş, sosyal hayat ve hatta ikili ilişkiler ) sarsacak deneyimler nedeniyle bunları korumak ya da kendi benliğinizi korumak adına çabalar ama ille de görünür bir mücadele, geri planda ya da ikinci şahısların yardımı olmadan, bizzat kendiniz tek başınıza mücadele edeceksiniz. Bu dönemde insanın kaderini yalnız yaşadığını ve aslında hepimizin hayatta yalnız bir yolumuz olduğunu en çıplak haliyde deneyimleyebilirsiniz. Yine bu dönemde kadersel tanışıklıklar ile moral bulmanız olası. ailenin görüşmediğiniz bireyleri , uzak akraba vs den hayatınıza olumlu getirileri olacak kişilerle bağlantıya geçme ve bununda tamamiyle kendi iradeniz dışında kaderi gerçekleşmesi.

guneş 8. evde, tum bunlar olurken bankalarla, mahkemelerle uğraşılabilir, aile kaynaklı bol miktarda para ele geçebilir.
iş hayatında alınacak sorumluluklar artabilir, yönetici konumuna gelebilirsiniz, 9. ev nedeniyle de bir topluluğa dikte edici, bir nevi eğitici misyonunuzun olması, buna bağlı yolculukların yaşanması...

çok teşekkür ederim çok güzel bi doğum günü hediyesi oldu çiçek

yazdıklarınıza katılıyorum.bu sene çok farklıyım bunun sadece ben değil herkes farkında.zorlayıcı ama gerekli bi süreç.bu sene kendimi tamamıyla gösterdiğimi düşünüyorum.
8.ev konusuda doğrudur ailemden miras aldımdansy
benim merak ettiğim bu mc venüs mars ve satürn kavuşumunun anlamı?

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - intrinsic - 08-01-2010 06:29 PM

miras mı amanın gülücük

mc kavuşumu, kariyerde yeni sorumluluklar, sorumluluğun getirdiği kısıtlanmalar, erkek baskısı( eş, baba, erkek patron) vs

mc yi yalnızca kariyer olarak düşünmemek lazım, kişinin kendini hayatının zirvesine ulaşmış hissedeceği alanı gösterir, mc. kendini en iyi nasıl ortaya koyar toplum içinde bunu gösterir. Sizin de kendinizi topluma yansıtışınızı ve içinizdeki zirveye nasıl ulaşacağınızı bu yıl saturn mars ve venus etkisi şekillendiriyor. yani otorite ve kendi iradenizle ilgili mücadeleler, maddi özgürlüğü elde tutmaya çalışma, edilgenlikten geçip söz sahibi olma..