Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - JoMaJa - 06-20-2010 02:21 AM

aslında başka şeylere de bakıp toparladıktan sonra yorum yazmak istemiştim ama gittikçe sürümcemeye kaldı.Bu gidişle eşinin 2013 güneş dönüşüne bakacağım.En iyisi aklıma ne geliyorsa hemen yazmak.

sanrım sende eşinin bu yıl için GD haritasına bakmışsındır melis.İlk göze çarpan 6.evdeki birikim.Malum 6.ev sağlıkla ilgili evdir.Eşinde geçen sene bir rahatsızlık yaşadı.Bu yüzden belki daha fazla bu yerleşim gözüne batıyor olabilir.Ama açıkçası belirli bir konu üzerine yoğunlşıp diğer şeyleri kaçırmayalım.

Evet sağlıkla ilgili konular 2010 da öncelikli konular olacak eşin için.Aslında GD yükseleni oldukça kıyıda ama ben akrep olarak varsayıyorum.6.ev girişiyle birleşen güneş ve yine 6. evde bulunan merkür ile venüs.Hem sağlık hemde çalışma şartları(çalışma ortamı ,rutin şeyler) ile ilgili mevzuların sene boyunca ön planda olacağını gösteriyor.6. ev fazla neşeli bir ev değildir.İllaki herzaman hastalık falan getirmese bile günlük yaşamdaki rutinler ve koşuşturmasıyla bile insanı yorar.Bu konumlar belki gözüme batardı eğerki şu konum olmasaydı :

Güneş ile mars arasında reception var.Ve bu iki konum arasında üçgen açı var.Mars ayrıca MC ile birleşmiş.Nasılki 6. ev bu sene öne çıkmışsa muhtemelen gezegen olarak mars öne çıkacak.Ki buda hareket ,eylem (belki ameliyat tabi) şeyleri akla getiriyor.

Eşin ne iş yapıyor bilemiyorum ama yine meslek , iş yaşamı , çalışılan yerlerle ilgili şeyler öne çıkacak.Eşin çalışan veya patron pozisyonunda olmasına bağlı olarak bazı hareketli zamanlar yaşanabilir.Genel olarak yönetici konumundaki kişilerin sene boyunca(bu eşin yada onun patronu olabilir) sene boyunca aktif etkinliği olacak.Ki bence böyle bir durum varsa eşin bunu iyi değerlendirmeli.Hoşuna gitse egosunu sarssa bile(mars-güneş-aslan)Marsın yükselene karesi genel olarak eşinin bu dinamizm , iş , meslekle ilgli şeylerin onnu zorlayacağını ve gereceğini de gösteriyor.Ki rahatsızlığını düşünürsek kendine artık telkinlemi neyle yapar bilemiyorum ama rahatlaması gerketiğini hatırlatsın.Ki zaten eğer fırsatlar iyi değerlendirilirse , istenilen sonuçlara ulaşabilir çalışma hayatında.Tabi marsın gazına ve aslanın burnu havadaki egosuna yenik düşmesin.

Aslında bu bikaç sene eşin bol bol yıldızların imtihanından geçecek.GD de , transitte saturn güneşine zıt açı yapıyor.Ki bunlar büyük oranda sağlık , iş ,meslek konularıyla alakalı.Yani eşin 6. , 10. evlerin yoğun imtihanından geçiyor.(gd pozisyonlarının yanında satrun natalda 10. evde ve 6. ev yöneticisi )Teselli olacaksa bu konumlar için öldürmez süründürür diyelim.Artık gerisi zaten Allahın bileceği iş.

Eğer acil bir durum olmadığı ve ameliyat tarihini belirleme şansınız falan olursa ağustos ayında özellikle güneş-aslan olduğu zamanda ameliyat olmaması belki daha iyi olur.

Bu arada saturn transitlerinden bahsediyordum.Saturn birçok teknikle bakıldığında bu sene haritada etkin.Ve saturn 6. evle birlikte 7. ev yöneticisi durumunda da .Yazık ya adama melis zaten gökyüzü vurmuş bir de sen vurma .Acı şu aslana.Tabi 7. ev ortaklıkların evidir de.Eğer başka bir ortaklığı falan varsa yine bu konulardaki sıkıntılı gelişmelere karşı hazırlıklı olsun.Ki o olmaz muhtemelen sen ol onu da hazırlarsın.

Bu arada özellikle ekim ayı için.Şimdi farkettiysen o sıralarda ay-saturn kare açı transiti yaşayacak.Ama üstüne ilerletimde ay-mars zıt açısı denk gelecek.Ne sonuçları olabilir.Ay genel olarak iç huzur , aile ortamı için öçnemli bir göstergedir.Ki bu süreçte hem sorumluluk , sıkıntı hem de bir gerilim söz konusu olacak.Bilemiyorum aklıma nerden geldi ama eşinin annesi yaşıyorsa belki onunla ilgili bir sıkıntıda yaşayabilir.Genel olarak bu süreç ev huzurunun sınandığı bir süreç olabilir.Ki saturn - mars oldukça hırpalayıcı(farklı metodlarda) gezegenlerdir.Ve yine sağlık(ve belki bir operasyon söz konusu olabilir)Ya aklıma hep bu geliyor.Aslında kötü belki başka birşey ama önyargımdan göremiyorum.Ay bu arada 12. evin yöneticisi.Şöyle toparlayalım kaderin çemberinden(saturn+12. ev) kanırta kanırta(mars) geçmek zorunda kalabilir.Olsun bu aslan daha önceden olgunlaşmadıysa eminim bu şeyler olgunlaştıracaktır. Aslında mars 9. ev yöneticisi , özelde bana yazdığın ihtimal aklıma geldi birden :D Saturn kıçının dibindeyken biraz sıkar bence koptum.w Yaparsa kendisini kutlamak isterim.

Neyse işte bunlar gözüme çarpanlar.Umarım en az hasarla bu yılı ve gelecek yılları huzurlu biçimde atlatırsınız.çiçek

Hım umarım tuhaf bir hata yapmamışımdır-Ama kadar gibi.Bitti.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - JoMaJa - 06-21-2010 02:13 AM

E ben de kendim için güneş dönüşü yorumu isteyeyim o zaman.:D Alternatif bakış açısı..

Yıldırım fırsatın var mı?Acaba bu yılki güneş dönüşüme bakabilir misin?Senin göreceğin şeyleri de okumak isterim.Ama doluysan da sorun değil.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 06-21-2010 02:19 AM

(06-21-2010 02:13 AM)JoMaJa Yazılan:  E ben de kendim için güneş dönüşü yorumu isteyeyim o zaman.:D Alternatif bakış açısı..

Yıldırım fırsatın var mı?Acaba bu yılki güneş dönüşüme bakabilir misin?Senin göreceğin şeyleri de okumak isterim.Ama doluysan da sorun değil.

ilk defa benden analiz istemişsin gülücük bakarım tabii müsait olduğumda verygood

doğum bilgilerini bilmiyorum hatta erkekmi yoksa bayanmı olduğunu bile bilmiyorum ( bayansın diye tahmin ediyorum umarım pot kırmam gülücük )
ne meraksız bir yay burcuyum ;)

RE: Solar Return - SeRDaL - 06-21-2010 02:21 AM

(11-08-2009 12:22 AM)Yıldırım Yazılan:  yükselen burcunu Yengeç olarak görüyoruz ve yöneticisi AY , 9.evde Venüs ve Neptün ile kavuşum açıları yapıyor.

önümüzdeki sene senin yükselen motivasyonların '' romantizm '' ağırlıklı olabilir.
örneğin yurt dışıyla bağlantılı yada eğitimle bağlantılı ( öğretmen , üni. öğrencisi vb.) romantik bir ilişki ( aşk ) olasılığına değinebiliriz.

eğer okuyorsan Venüs ile Neptün etkileri senin gevşemene işaret edebilir buna dikkat et derim.

hem okuyorsun , hemde okuduğun üniversitede memur olarak çalışıyorsun , solar return diyor ki ( benim çıkardığım olasılık ) aynı zamanda bu üniversiteyle alakalı bir gönül ilişkisi olasılığı sözkonusu olabilir.
niçin gönül ilişkisi konusuna odaklanıyoruz çünkü astrolojinin en hassas ( duyarlı , romantik ) 3 potansiyeli Ay-Venüs-Neptün 9.evde bir arada görünüyorlar.

Ay senin duygusal ihtiyacını giderdiğin yeri , Venüs sana keyif veren yeri ifade ediyor ve bunların hepsini 9.evde ( eğitim , yurt dışı vb.) arenasında deneyimleyeceksin gibi görünüyor.

2.evinde Mars Aslan potansiyelini görüyoruz.. finansal konularda riskler alma cesaretine sahip olabilirsin ancak Mars etkisiyle pek borç ( kredi vb.) yapmamanı önerebilirim yada finansal harcamalarında ölçüyü kaçırmamaya dikkat etmeni önerebilirim.
2.evin kişisel kaynaklar olduğunu düşünürsek , vücudumuzda kaynaklarımızdan biridir ve bir erkeğin vücut çalışması ( spor ) ve bununla kendini ortaya koyması 2.ev Mars Aslanına uygun bir ihtimaldir diyebiliriz.

Marsın tam karşısında 8.evinde Merkürü görüyoruz. Merkür aynı zamanda 12.evin yöneticisi rolünde.. yani SU evleriyle bağlantılı ve Marstan sert açı alan Merkür , önümüzdeki sene iletişim konusunda zorlanacağına işaret edebilir , yanlış anlamalardan doğan gerilimlere dikkat diyelim.

Merkürün diğer fonksiyonu öğrenme potansiyeliyle ilgilidir ve eğitim arenasında zorlanabileceğin bir seneye işaret edebilir bu kombinasyon.

Satürn-Plüto Karesini , 4.evde ve 7.evde deneyimleyeceksin..
ailevi konularda ve ilişkiler konusunda gerilimler sözkonusu olabilir.
mevcut bir ilişkin varsa yada evlilik gibi bir olasılık sözkonusu ise zorlayıcı gelişmeler görülebilir.
Plütoyu 5.ev yöneticisi + Satürnü 7.ev yöneticisi olarak görüyoruz ki 5.ev ile 7.ev bağlantısı özellikle aşk ilişkilerini vurguluyor ve sen önümüzdeki sene bu konulara dair kollektif bir zorlama deneyimleyebilirsin.

özellikle Plütonun Dsc noktasında olması ,

Plütonik kişilikleri hayatına çekebilir..

Plütonik düşmanları ( 7.ev aynı zamanda açık düşmanları ifade edebiliyor ) hayatına sokabilir..

'' zor aşk '' deneyimine işaret edebilir..

üstad yorumların için seni alkışlıyorum, öngörülerinin hepsi gerçekleşti gerçekleşmeye devam ediyor,
hem teşekkür anlamında hemde foruma katkıda bulunmak için ilerleyen günlerde paralı olan yorumlardan bir adet sipariş etmeyi düşünüyorum,

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Serena - 06-21-2010 11:28 PM

arkadaşlar, solar return etkilerini toplam 1 yıl boyunca aynı etkide hisseder miyiz ?
bir de bir sonraki yıl ki solara nasıl bakıyoruz, astro. comdan bulamadım.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - JoMaJa - 06-21-2010 11:45 PM

(06-21-2010 11:28 PM)Serena Yazılan:  arkadaşlar, solar return etkilerini toplam 1 yıl boyunca aynı etkide hisseder miyiz ?
bir de bir sonraki yıl ki solara nasıl bakıyoruz, astro. comdan bulamadım.

Hayır.Şöyleki GD bir nevi genel bir fotoğraf gibi düşünülebilir.Yani atıyorum 2. evinde GD de zorlanmalar olsun.Sen genel olarak 2010 da parasal sıkıntı çekebilirsin.Ama asıl problem mart-nisan ayında daha çok nüksedebilir gibi.

Zaten tek başına GD öngörüm için yeterli bir teknik değildir.

Yine yukarıdaki örnekten devamla.diyelimki ay dönüşünde de 2. evde mart ayında zorlanmalar olsun.Zaten olan bir potansiyel ortaya çıkar.Ve sorun yaşamda bariz hale gelebilir.Yada transit-ilerletmeler ile.

Ayrıca GD de gözükmeyen birşeyide yaşayabilirsin.Sanrım teknikler uygun şekilde harmalanınca en iyi sonuçlar çıkıyor.

Ve şöyle birşey var diyelim doğum günün 1 nisan olsun. 2010 GD için : 1 Nisan 2010 ile 1 nisan 2011 arasında sadece olur diye bir şart yok.GD zaman zaman birkaç ay öncesinden etkilerini hissetirebilir.(keşke GD doğum gününe göre değil güneş derecesine göre hesaplanıyor ama çok bir oynama olmaz doğum gününe göre 1 gün maksimum)

Ama sadece doğum günleri aralığını alanlar da var.

Astro.com için birşey diyemem.Kullanmıyorum.Ama vardır heralde.

(06-21-2010 11:24 PM)Vena Yazılan:  Gözlerin büyük o zaman, aslan etkililerin genelde büyük olma potansiyeli oluyor :D

Öyle mi?Burç-fiziksel görünüm konusunda hep kötü olmuşumdur.Hiç kestiremem.Ama yok gözlerim iri değil.Normal.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Serena - 06-22-2010 11:00 AM

yükselen yöneticisi ya 12 ye gidiyor, ya 6 ya gidiyor.
hep sert açı. ulen bi kere de 10 a düş, 7 ye düş , tatlı açılar yap.
astrolojiden soğudum be.
hehee

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Serena - 07-09-2010 10:34 PM

(06-24-2010 05:21 AM)ela Yazılan:  Arkadaslar ben de analiz istesemgülücük Zamanini ayirip bakanlara ve yorum yazanlara cok tesekkurler simdiden. Sevgilergülücük

Solar Return Haritam 2010

sevgili ela,
birinci evde şiron ve neptün yükselimde. ayrıca uranüs ve jüpiter de burada marsdan opozit açı alarak yer almaktalar.

şiron, neptün ve jüpiter biraz felsefi odaklı bir yılı öngörebilir.
fedakarlıklar ve kendinden bolca vermek gibi öğeler öne çıkıyor.
kendinden ziyade başkalarını düşünme, onlara şifa olma, yaralarını tedavi etme ve sağlık sorunları gündeme gelebilir.

ki bu açı marsdan kare açı alıyor. hem seni şironyen adımlar konusunda tetikleyecektir, hem de sağlığına, yaralanmalara dikkat etmende fayda var.

mars açılı neptün, hayallerini gerçekleştirmen konusunda tetikleyecektir.
hayalperestlik, düşler ülkesinde gezmek, fedakarlık,
gölge yönleriyle; her türlü kaçış, dünyadan kopmak, melankoli gibi etkiler verecektir.
pek tabii kendini aşmak, jüpiterle birlikte yeni felsefe alanlarına giriş ve genişleme gibi etkiler de sözkonusudur.

yükselen burç kova oldugu için, arkadaşlıklar, yeni sosyal çevreler, arkadaşların destegi gibi etmenleri hesaba katabiliriz.
fedakarlık alanların gruplar, arkadaşlar ve yakın çevren olabilir.

neptün etkisi, girdigin çevrelerden aldanma/aldatılma gibi gölge öğeleri beraberinde getirebilir.

yükselen yöneticisi, birinci evde.

uranüsün hakim oldugu bir yıl sana değişim rüzgarları getirir. kişiliğinde, görünümünde belirgin değişiklikler yaratmak, yenilenmek, kabuk değiştirmek, ani değişimler sözkonusu.

uranüs, ayla zıt açı aldıgından anne, kökler, alışkanlıklar ve duygu dünyasının elektriklenmesi, hareketlenmesi, bu alandaki değişim rüzgarlarıyla ilişkilendirilebilir. ev ve anneye dair ani değişimler ve farklı davranış modelleri ortaya çıkabilir.

Jomaja için - astrosohbet - 07-19-2010 02:13 PM

Jomaja ,

Bu seneye ait GD haritasında Oğlak burcunun yükseldiğini görüyoruz + üstelik 10.evinde Satürnü ve 2 kişisel planeti görüyoruz.

Bu sene Kariyer konusu , sorumluluklar , otoriteyle ilişkiler vb. konuların gündemi daha çok meşgul etmesi mümkün.
Bu seneye ait motivasyonların ve odağın , Kariyer ve çalışmalarınla ilgili olabilir.

10.evinde Venüs ile Marsı görmekteyiz. Mesleki ilişkiler konusu yada mesela toplumsal rolünde popüleritenin artması ihtimalinden söz edebiliriz.

Jüpiter ve Uranüsü 4.ev girişinde görüyoruz , aklıma kariyerinle ilgili bir konuda taşınmak , ev değiştirmek , yurt değiştirmek gibi seçenekler geldi şimdi.

Güneşin 8.evde konumlanması , 4.ev yöneticisi Marsla 45 lik gerilim yapması bu sene aileden birinin vefatı yada kriz deneyimlemesi ihtimalini aklıma getiriyor umarım yanılırım.
Güneşin 8.evde olması ve 2.evdeki Şiron-Neptün ikilisiyle zıtlaşması , aynı Şironun Venüs-Mars kavuşumuylada sert 135 lik açılar yapması bu seneye ait finansal yaralara işaret edebilir.
Bazı fırsatların tam gönlündeki gibi sonuçlanmaması , beklediğinden daha azıyla karşılaşma ihtimalleri not düşeyim.

7.ev yöneticisi olarak Ay burcunu görüyoruz ve 2.evde konumlanmış.
2.ev - 7.ev bağlantılarını , finansal ortaklıklar olarak gördüğümü söyleyebilirim.
Belkide bu sene kazancını yada hünerini birileriyle birleştirmek gibi seçeneklerle karşılaşabilirsin. Ay burcunun öyle çok sert açısı yok bu gayet iyi.

şimdilik bunları ekleyim istedim , sonra yine göz atacağım ;)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 07-22-2010 12:32 PM

(07-19-2010 02:20 PM)Vena Yazılan:  Yıldırım,

10. evde GD haritasında, orb yakınlığı sırasıyla Venüs-Uranüs-Güneş-Jüpiter-Merkür-Chiron Balık, Neptün kova stelyum coşkusu için ( Mc, placidus 25 derece kova - whole signsta Chiron-Neptün ve Mc 9. evde kalıyor ) ve 6. evdeki Ay akrep tarafından bu stelyum destekleniyorsa ( Ay, Neptün ve Chiron ile kare açıda diğerleriyle üçgen ) bu GD'nin ana konusu iş, güç diyebiliriz değil mi =) Ama bu kadar yoğun stelyum ve balıkta olması tam olarak neye dikkat çeker ?

10.ev vurgusu olan bir GD haritasının Kariyer ve toplumsal konumla ilgili deneyimleri vurgulayacağını söylemek doğru olacaktır evet.
Bir diğer toprak evi olan 6.evdeki Ay burcunun uyumlu bağlantısı yine Toprak elementinin konularını ( maddi konular vb.) vurgular.
Bu arada 6.evdeki Ay Akrep konumu anneyle ilgili yada aile içinden biriyle ilgili rahatsızlıklara da işaret edebilir bu seçeneğide ekleyelim derim. ( 6.ev - 8.ev - 12.ev gezegenlerinin yumuşak açılarına bile çok hoş olarak bakmadan önce , olumsuz senaryoyu gözden kaçırmamak lazım )