Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- Konu: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları (/showthread.php?tid=1653)

Cvp: RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 11-23-2009 04:33 PM

Daily Yazılan:Sevgili Yıldırım, çok teşekkür ediyorum... bu yorum 2009 ağustos ile 2010 ağustos ayı arası için geçerli oluyor, doğru mudur? ayrıca evler ve süreçler nasıl işliyor; yani yükselen; solar yılın ilk aylarına mı tekabül ediyor?

evet Daily , 2009 ağustos ile 2010 ağustos dönemine ait değerlendirmelerdi bu yazdıklarım.

evler ve süreçler nasıl işliyor derken , solar yorumların o yıla ait GENEL BİR FOTOĞRAFA işaret ettiğini düşünürüm ben.

bu GENEL FOTOĞRAFA bakarak o yıla ait filmin tüm sahnelerini yorumlamanın çok zor olduğu fikrindeyim.

bu filmin ayrıntılarını , Transitler , Lunar haritalar , progres Ay vb. etkiler dolduracaktır.

yani merak etmiş olduğun bu yıllara ait süreçler , daha ziyade transitler , lunar fotoğraflar ( Ay dönüşü haritaları ) ve prores Ay değerlendirmeleri de yapılarak saptanabilir fikrindeyim ok

Solar Return - Amine için - astrosohbet - 11-24-2009 04:12 AM

doğum gününü buradanda kutlarım Amine çiçek

minik bir hediye olarak sana Solar Return değerlendirmesi yapmayı düşünüyorum.

solar return haritası ; [Resim: aminesolarreturn.th.gif]

Kova burcunun yükseldiğini görüyoruz ve Kova burcunda stelyum sözkonusu.

Kova burcuna has potansiyelleri sık sık deneyimleyeceğin bir yıl seni bekliyor olabilir diyebiliriz.
Ay burcunu da stelyum içinde görüyoruz ve Neptünle kavuşum yapıyor.
romantik bir sene olması ihtimaline değinebiliriz.

ayrıca stelyumun 1.evde olması , bu sene kendini daha doğal ve rahat ifade edebilmene işaret edebilir diyelim.

Venüsü Akrep burcunda MC noktasına yakın bir konumda görüyoruz. toplumsal imajın açısından popüleritenin artması muhtemel.
Venüsün hem mars ile hemde uranüsle önemli açılar yaptığını görüyoruz. ilişkiler konusu , parasal konular vb. venüs potansiyelinin ön planda olabileceğinden söz edebiliriz.

Marsını 7.evde Aslan burcunda görüyoruz. bu sene hareketliliğin , enerjinin odaklanacağı alanın ilişkiler konusu yada rekabetler olması ihtimalini akla getiriyor.

şimdilik bu kadar karalamış olayım , sonra devam ederim ok

en güzel seneler senin olsun ;)

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - Valde_Amor - 12-17-2009 01:45 AM

Transit Jüpiter Güneş Dönüş Haritamdaki (GDH) Güneşime tam üçgen açı yaptığında (dün) çalışmayı çok istediğim bir şirketten mülakata çağrıldım. Bugün de saat 15.00'de mülakata gittim. Birkaç aşamalı bir görüşme olacak dediler. Güneş-Ay hem natal haritamda hem de GDH'de 6. evde yeniay durumunda ama Ay yeniaydan hemen sonra boşluğa girdi. Ayrıca Merkür yakında ters hareketine başlayacak. Güneş, Satürn karesine doğru yaklaşıyor ama natal haritamda da Transit (Trn) Güneş + Trn Plüton natal Jüpiterime üçgen açıda oluyor olacaklar. Jüpiter, Şiron, Neptün natal Güneş-Venüs kavuşumuma üçgen konumda ama aynı konuma Trn Uranüs Kare. Bu ayki Yeniay'ın Venüs ve Jüpiterden güzel açıları var ama Uranüse kare. Olumlu-olumsuz pek çok olay bir arada. Bu görüşmeler nasıl gider ki acaba?

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - gullusutcu - 01-11-2010 05:14 PM

Astroloji hakkında bilgili değilim.Sadece buradan okuyarak bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.Burada okuduğum solar güneşle ilgili bir yazı iyice kafamı karıştırdı.Solar güneş 1.evde tamamiyle olumsuz bir yazı okudum.Üstelik benim solar güneşimle natala güneşim 1.evde ve aynı derecelerde.Bana bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Şİmdiden teşekkürler.

Cvp: RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - JoMaJa - 01-23-2010 02:16 AM

(01-11-2010 05:14 PM)gullusutcu Yazılan:  Astroloji hakkında bilgili değilim.Sadece buradan okuyarak bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.Burada okuduğum solar güneşle ilgili bir yazı iyice kafamı karıştırdı.Solar güneş 1.evde tamamiyle olumsuz bir yazı okudum.Üstelik benim solar güneşimle natala güneşim 1.evde ve aynı derecelerde.Bana bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Şİmdiden teşekkürler.

Nasıl bir olumsuz yazıymışki ? pek anlamadım.1. evde solar güneşe tek başına olumsuz bir anlam yüklenmez.
Mesajın devamındaki ifadeyi tam anladığımdan emin değilim.Güneş dönüşü demek zaten solar return haritada güneşin derecesiyle natal güneşin derecesinin aynı olması demektir.Yani endişelenecek birşey yok.Olması gereken şey o.

RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - gullusutcu - 01-23-2010 07:34 PM

SOLAR 1. EVDEN GEÇEN GÜNEŞ:
Kişisel problemler getirir, 1. Evdeki burç, gezegenler ve açılarının gösterdiği konulara dikkat edilmeli. Sağlığınızı etkileyebilir. Güneş dönüşündeki yükselen ile birleşen yada kare yapan güneş bazen ölümü gösterir fakat bu heryıl her güneş dönüşünde 2 defa olur, buna göre düşün. Bu aynı zamanda doğum haritasından güneş geçerken de olur fakat bunu hala okuyorsan henüz ölmedin değil mi? ( Çok şakacıymışL)
böyle bi yazı işte.bu yazıyı tek başına değerlendirilmeyeciğini az çok biliyorum ama insan okuyunca ister istemez etki altında kalıyor.

Serena için , - astrosohbet - 03-01-2010 04:34 PM

Şubat ayında aktif katılım gösteren Serena için bu 1 hafta içinde haritası üzerinde bazı değerlendirmeler yapmayı düşünüyorum.

Serena'nın Solar Return değerlendirmesi için pek yakında burası dolacak ;)

Cvp: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - JoMaJa - 03-09-2010 06:16 PM

Dikkatimi çekti YILDIRIM dönüş haritalarında tamamen tüm burç ev sistemini mi kullanmaya başladın.Yoksa öyle mi denk geldim sadece?

Cvp: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - astrosohbet - 03-09-2010 07:18 PM

(03-09-2010 06:16 PM)JoMaJa Yazılan:  Dikkatimi çekti YILDIRIM dönüş haritalarında tamamen tüm burç ev sistemini mi kullanmaya başladın.Yoksa öyle mi denk geldim sadece?

evet Jomaja gerek Natal , gerekse tüm değerlendirmelerimi tüm burca göre yapmaya başladım.

hatta sen bile az önce belki istemeden bu konuya destek oldun gülücük

başka bir konuda demişsin ki ; Mars etkilerinde bir yerlere gitmek gibi durumlar oluyor.
placidusa göre Koç hangi evde bilemiyorum ama tüm burca göre 9.evin yöneticisi Mars görünüyor ;)

Cvp: RE: Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları - ateskızı - 04-08-2010 04:56 PM

\'Yıldırım\' pid=\'53134\' dateline=\'1251117678\ Yazılan:
ateskızı Yazılan:merhaba arkadaşlar
benim doğumgünümde(18 eylül) yeniay gerçekleşicek,bunu nası yorumlayabiliriz?bu sene yeni başlangıçlarla dolu olcak gibi gözüküyogülücük

evet eğer dediğin gibiyse 2009 - 2010 döneminde Güneş dönüşü haritanda Yeniay olacaktır ;)

gerçekten de yeni başlangıçlarla dolu oldu,yeni bir iş,yeni bir şehir,yeni insanlar,hayatımda ilk defa yalnız yaşamak... olmayada dewam edicek sanırım bi dahaki 18 eylüle kadargülücük