Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Güneşin Açıları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AÇILAR (/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Forum: Güneş Açıları (/forumdisplay.php?fid=189)
+---- Konu: Güneşin Açıları (/showthread.php?tid=1348)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: Güneşin Açıları - Serena - 10-04-2009 02:51 PM

yıldırım ben de küçük bir yorum alabilir miyim?
güneşim balık burcunda ;
merkür ile kavuşum
mc ile kavuşum,
satürn ile kare ( ama balık ve akrep arasında, akrepin son dereceleri )
yükselen ikizler ile kare
plüto ile üçgen
neptün ile sekstil

Cvp: Güneşin Açıları - Simurg - 10-05-2009 10:51 PM

Lily Yazılan:Güneşle Satün arasındaki 150 derecelik açı ne anlama geliyo olabilir ?? pek anlamadım

Sağlığına dikkat etmeyebilirsin,üzerinde ailenin etkisi çok büyük olabilir,geçmişteki hataların nedeniyle cezalandırıldığını düşünebilirsin,işi sıkcı gelebilir yada amirlerin tarafından farkedilmeyebilirsin,,kendine sürekli yeni hedefler koyarak başarılı olabilirsin,kendi başarılını başkalarının başalarıyla kıyaslamayıp kendi başarılarına bakmalısın önceliği kendine vermelisin,zaman zaman dikkatsiz yada sakar olabilirsin.

Cvp: Güneşin Açıları - Mercan - 11-21-2009 12:18 AM

Alıntı:Güneş_Merkür Kavuşumu

Bu açı kalıbı, astrolojik olarak makbul sayılmamakla birlikte hoş etkiler yaratabilir. Merkür bu kavuşumdan o kadar çok aktivite oluşturmuştur ki zihinsel enerji çok yükselir ve bazı durumlarda zihni bile durduracak hıza ulaşabilir. Merkür esprili olarak, yanmış, kavrulmuş anlamında “Yanık Merkür” olarak adlandırılır. Bu kişilerin sert açıları varsa hızlı zihinleri onları, sinir hastalıkları, elleriyle ilgili rahatsızlıklar, bazen tırnak yeme hastalığına kadar götürebilir. Bu enerjiyi ne şekilde kullanacakları Güneşin bulunduğu burca göre değişir. Bu açıya spritüel anlamda, saflık açısı da denir. Düşüncelerinde başlarına bir şey gelmeyeceğine inandıklarından, rahattırlar. Gösterdikleri cesurluklar “deli cesareti” olarak ta adlandırabilir. Stresle çok iyi başa çıkarlar. Biraz sabit fikirlidirler. Objektif olmaları oldukça güçtür. İnandıkları bir konuda fikir değiştirmeleri çok uzun zaman alır. Doğruyu görmeleri uzun zaman alabilir. Örneğin arkadaşlarının yaptıkları hileleri anlamak için pek çok kez zarar almaları gerekebilir. İnandıkları alanlarda iyi konuşmacıdırlar. İkna kabiliyetleri fazladır.Edindikleri tecrübelerini çevreleriyle ilişkilerinden ziyade okudukları kitaplar ve literatür takibiyle genişletirler. Başka olumlu açılar var ise, Zodyak’ın dahileri olarak adlandırılabilirler. Tüm yeniliklere açık ve icatlara karşı meraklıdırlar.

nasıl başardıysam düzenlerken mesajımı sildim soru
tekrar yazmak içimden gelmedi gülücük sadece durumu belirteceğim

ayım ve güneşim 5.evde balık burcunda ve merkürüm aynı evde koç burcunda kavuşumdalar.

Cvp: Güneşin Açıları - Simurg - 11-22-2009 09:51 PM

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:
Simurg Yazılan:
Lily Yazılan:Güneşle Satün arasındaki 150 derecelik açı ne anlama geliyo olabilir ?? pek anlamadım

Sağlığına dikkat etmeyebilirsin,üzerinde ailenin etkisi çok büyük olabilir,geçmişteki hataların nedeniyle cezalandırıldığını düşünebilirsin,işi sıkcı gelebilir yada amirlerin tarafından farkedilmeyebilirsin,,kendine sürekli yeni hedefler koyarak başarılı olabilirsin,kendi başarılını başkalarının başalarıyla kıyaslamayıp kendi başarılarına bakmalısın önceliği kendine vermelisin,zaman zaman dikkatsiz yada sakar olabilirsin.

Benim Güneşimle Jüpiterim arasındaki 150'lik açı için neler söyleyebilirsin.150 derecelik açıyı yorumlamayı pek beceremiyorum açıkçası

Sevgil Nin.Me.Sar.Ra ben de bilmiyorum ama yine de birkaç şey yazıyım.
Liderlik yeteneğine sahip olabilirsin ve otoriter görünümün olabilir. Hayatında birçok değişiklik yapabilecek güce sahip olabilirsin sadece doğru zamanı bekleyebilirsin Birçok konuda öğretmenlik, akıl hocalığı,danışmanlık yapabilirsin.bir işi iyi yapmaya çalışabilirsin ve bu konuda endişelerin olabilir bu endişelerde sağlık sorunlarına neden olabilir,yeni girişimlere önlem almadan atılabilirsin,sınırlarının dışına çıkmak isteyebilirsin ama sınırlarının neler - ne kadar olduğunu bilemeyebilirsin.

Cvp: Güneşin Açıları - astrosohbet - 11-29-2009 03:05 PM

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Teşekkürlergülücük
İnternette bazı İngilizce sitelerde açıklamalar var bu açıyla ilgili.Burda tercüme yapabilecek arkadaşlardan rica edelim de buraya çevirip assınlar o yazıları.Bizim sitede bu konuda pek bilgi bulamıyoruz çünkü.

Benim bazı açı kalıplarını araştırırken bulduğum bir e-book var.Mesela ordaki 150 derecelik açıyla ilgili yazıları tercüme edecek arkadaşarımız olabilir aramızda:
http://books.google.com.tr/books?id=M5PgXbwYAGYC&pg=PA139&lpg=PA139&dq=sun+quincunx+jupiter&source=bl&ots=6rDKhlwDuR&sig=baZiEzWk5VPy2Pas-1NcDogcHEw&hl=tr&ei=K4EQS96QGYWUnwPs4sDUAg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=7&ved=0CCMQ6AEwBjgU#v=onepage&q=sun%20quincunx%20jupiter&f=false

e-book için teşekkür ederim ;)

150 derecelik açıları şimdilik görmezden gelmeyi tercih ediyorum , 135 derecelik açıların daha görünür etkileri olduğunu düşünüyorum bunuda ekleyim.

açılarla rakamlar arasındaki bağlantıya dair birşeyler yazmıştım ( quintile açıları konusunda olması lazım )

135'lik açının kökü 8 rakamına , 150'lik açının kökü 12 rakamına dayanıyor.

eğerki rakamlarla evler arasında da paralellikler varsa ( sadece tahmin ) 135'lik açının 8.evle ( daha yıkıcı ve görünür ) 150'lik açınınsa 12.evle ( daha anlaşılmaz ve algılanması zor ) ilişkisi olma İHTİMALİNDEN söz edebilirdik.

eğer bu tahminde doğruluk payı var ise ,

kişisel gezegenlerin Neptünle yapacağı 150'lik açılar ( Neptün ve 12 bağlantısı ) önem kazanacaktır diyebiliriz.

RE: Güneşin Açıları - aeon - 06-01-2010 04:20 PM

(06-01-2010 04:19 PM)arzu Yazılan:  VENÜS 45 GÜNEŞ ...BU AÇI KALIBININ ETKİSİ NASIL DİYİM HEP HİSSEDİLİR Mİ...

önemli bir açı değildir.
kişi, venüse özgü konularda olumsuzluk yaşayabilir
özellikle rüküşlük açısı derler :D

RE: Güneşin Açıları - arzu - 06-01-2010 04:26 PM

(06-01-2010 04:20 PM)aeon Yazılan:  
(06-01-2010 04:19 PM)arzu Yazılan:  VENÜS 45 GÜNEŞ ...BU AÇI KALIBININ ETKİSİ NASIL DİYİM HEP HİSSEDİLİR Mİ...

önemli bir açı değildir.
kişi, venüse özgü konularda olumsuzluk yaşayabilir
özellikle rüküşlük açısı derler :D

:D bu açının etkisnin uzun ve yıkıcı olduğunu okumuştum oğuzhan ceyhanın siteinde ben de acılı aşk hayatımın sebebini buna bağlıyodum...bi de venüs ay 90 nı var tabi....o zaman acılı ve çileli aşk hayatımın sebebi hangi oluşum ve ne zaman bi tecek..yani ben bitmeden bitecek mi pek anlamadýmpek anlamadým

RE: Güneşin Açıları - Serena - 06-01-2010 04:45 PM

(06-01-2010 04:42 PM)Vena Yazılan:  Rüküşlük mü:D verygood bunu bilmiyordum ama katılıyorum. Bir de Güneş-Venüs 45liği etrafındakilerce artık evine ve gücüne göre değişir açının, çekememezlik, arkadan kuyu kazılma gibi durumları da gösterebilir ama tali açı sonuçta, eğer Güneş'in çok dar orblu önemli açıları yoksa ve bu açı dar orbluysa Güneş-Venüs karesi işlevi görme şansı olur.

britney spears'ta var bu açıdan. ve bence yeterince rüküş gülücük

RE: Güneşin Açıları - arzu - 06-01-2010 04:58 PM

(06-01-2010 04:52 PM)Vena Yazılan:  Acılı aşk hayatı Güneş-Venüs 45liğinden çok Neptün açılarından akrepteki Ay'ın Chiron ile zıtlığından kaynaklanıyordur. Mars Satürn kavuşumu da var, duygularınızı göstermek tahmin ediyorum ki size zor gelen ve istemediğiniz bir şey hatta elinizde olmayan bir şey gibi ama elinizden geldiğince ilişkilerinizde duygularınızı gösterirseniz daha az acı çekersiniz.
aaa*saskin.w duygularını gösterememek ...daha dorusu duygularımı er ya da geç göstermek mecburiyetinde kalmak..ne kadar tersi için çaba harcasamda..buna içimden bi şeyin beni zorlaması..bunlar ne kadar beni anlatıyo..çok şaşrıyorum ve etkilneiyorum astrolojinin bunları yakalayabilmesine daha ben kendim tanımlayamazken..

RE: Güneşin Açıları - aeon - 06-01-2010 05:00 PM

ya ille hatuna bağlamayın.

bende de var. satürn etkisinden de rüküşümdür.

allahtan uranyen sallamazlık aşağına yatıp.anadolu rockçı rolüyle yırtıyorum biraz :D:D:

biraz ıssız adam karizması katıyor makara koptum.w