Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AÇILAR (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Konu: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. (/showthread.php?tid=4620)

1 2 3 4 5 6 7

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - yeppe - 03-11-2011 09:29 PM

demek sihirli görünüm var, çok sevindim birden,ayrıyız şimdi ama,olsun belki de beni hiç bi zaman unutmamasını sağlar bu açı gülücük)) teşekkürler daily...

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - Venüs - 03-11-2011 09:43 PM

(03-11-2011 09:15 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(03-11-2011 09:08 PM)Yonca Yazılan:  Sihirli açı için alınması gereken, evlilikte chironun neptün-jüpiter-venüs üçlüsünden herhangi birine veya hepsne üçgen ve quinkuks açılanmasıdır, ancak bana göre sextil ve kavuşumda aynı etkiyi gösterecektir, evliliğin zenginliği getirmesine işaret olarak ise üçgen açıyı almak daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır bence.

natalimde chiron, neptün-jüpiter kavuşumuma 150'lik açıda.
chiron bir burçta ne kadar sürede kalır?
o transit tarihlerine bakarak hayatımda bir değişiklik olup olmadığına bakabilirim.

Chiron bir yılda takribi 5 ile 14 derece arasında bir lerleme kat eder, balık burcundaki seyri en uzun olanıdır, terazi burcunda ise en kısa seyrin yapar, güneş sistemindeki dönüşünü de 48-52 yıl arasında tamamlayabilir.

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - feynmann_m - 03-11-2011 10:14 PM

sihirli görünüme dair bi çok yazı okudum bende bu görünümü veren üçgen açı veya 150 lik açı ancak bazı kaynaklarda chironun yaptığı 150 lik açıların hastalık ve sıkıntı belirtisi olabilceği de yazıyo benmde var chiron neptün 150 lik açı..ama şaşırdım sihirli görünüm mü sıkıntı mı??

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - Venüs - 03-11-2011 10:27 PM

Yeppe, sizin haritanızda benim gördüğüm kadarıyla evliliğe gden sihirli açı görünümü yok, satürn de quinkuks açı yapmış chirona, ancak sinastrk açılanma olarak etkileşimler yoğun, ay-güneş kavuşumu, venüs-mars kavuşumuna sextil pluto v.s evet o seni unutamayacak ben de buna eminim. verygood

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - feynmann_m - 03-11-2011 10:31 PM

sinastride evliliğe gidecek sihirli açılar hangileri yonca cevaplarsanız çok sevinirim?

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - Venüs - 03-11-2011 10:38 PM

Sinastri haritasında ki chiron ve venüs-neptün-jüpter açılanmasında gerçekleşen quinkuks açı için sihirli açı deniliyor, yoksa kşnin natal haritasında, belli sıkıntıları aşıp, iyileşme sürecine girmenn işaretidir, ancak tabii ki net olarak şudur da diyemiyorum feymann.oky,,verygood

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - yeppe - 03-11-2011 10:39 PM

yonca çok teşekkür ederim, unutamaz inşallah...;)

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - yeppe - 03-11-2011 10:41 PM

bu arada şironun satürne yaptığı quinkuks açı olumsuz bi açımıdır ??

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - feynmann_m - 03-11-2011 10:44 PM

teşekkür ederim yonca çiçek

RE: Sihirli Açı; natal harita, sinastri ve transit etkileri. - Venüs - 03-11-2011 10:47 PM

Sevgili feymann, sinastri haritasında sihirli görünümü oluşturan açılanma, daha önce de belirttiğim üzere neptün-jüpiter-venüsden herhangi birine chironun üçgen ve quinkuks açı yapması ile gerçekleşir, ya da kadının kendi haritasında bu açılanmalar vardır, transit chiron bu gezegenlerden birine bu tip bir açı yaparsa güzel bir evlilik yapması söz konusu olabilir, yada natal chirona bu gezegenlerden açılanma gerçekleşirse yine aynı durum söz konusu olabilir, ayrıca mesela jüpiterin yapmış olduğu trine transitin chironu tetiklemesi sırasında zengin bir izdivaç ihtimali olbiliyor.