Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Haritamı Yorumlar mısınız? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Haritamı Yorumlar mısınız? (/showthread.php?tid=4744)

1 2 3

Haritamı Yorumlar mısınız? - vesta - 05-24-2011 05:47 PM

özellikle değinmek istediğim güneşimin 12 mi yoksa 11. evde mi oldugu bazı sitelerde 11. ev sonuna yerleşen eviniz 12. evde yorumlanmıstır diyor ..ev sonunda yerleşen gezegenlerde o evin özelliklerini tam yansıtamaz mıyız ?

RE: haritamı yorumlar mısınız - Derin - 05-24-2011 07:19 PM

Yani bence etki 11.evde başlayıp 12.eve yayılır diye düşünüyorum bir çizgi çeker gibi ama senin whole sign sistemine göre güneşin zaten 11.evde bence bir kaç ev sistemine göre haritaya bakıp ona göre bir değerlendirme yapılabilinir.

RE: haritamı yorumlar mısınız - astrosohbet - 05-24-2011 11:54 PM

(05-24-2011 05:47 PM)vesta Yazılan:  özellikle değinmek istediğim güneşimin 12 mi yoksa 11. evde mi oldugu bazı sitelerde 11. ev sonuna yerleşen eviniz 12. evde yorumlanmıstır diyor ..ev sonunda yerleşen gezegenlerde o evin özelliklerini tam yansıtamaz mıyız ?

11.ev ve 12.ev farklı deneyim alanlarını ifade ederler.

kendinizi hayatın hangi alanıyla ilgili deneyimler içinde bulursunuz bunu sorgulayın derim.

arkadaşlıklar , gelecekle ilgili amaçlar , sosyal gruplar vb.

yalnızlık , içe dönüklük , hayaller , soyut konular vb.

RE: haritamı yorumlar mısınız - vesta - 05-25-2011 12:49 PM

arkadaşlarımla sosyal olup bi grubun bası olabiliyordum benim için arkadaşlarım çok önemliydi fakat 2007 den beri 12. evin etkisi fazla gibi sanırım yalnızlığı seviyorum,arkadaşlarım kalmadı olsa da uzak tutuyorum, babamla annem ayrıydı,baba sevgisi yaşamadım 2009 da da vefat etti,aslında dışardan neşeli gibi görünüyorum ama hayatı kendi içimde zindan edebiliyorum ulaşamadıgım hedefler kendimden nefret etme sebebim oluyor,takıntılı bir halim var ve sürekli kendimle yarışıyorum,yeme problemleri yaşıyorum, kendime karsı acımasız davranıyorum ,insanlara karsı hırs ve nefret duygularım fazlalaştı,herşey bir tarafa başkalarının beni düzeltebileceğini ya da yardım edebileceğini sanmıyorum ben kendimi düzeltebilmek için uğraşsam da bu sefer kendime yetemiyorum
12. ev iğrenç bi ev sanırımgülücük

RE: Şu kişinin doğum haritasını yorumlayabilir misiniz? - 0486 - 05-26-2011 03:21 PM

Eğer aşağıdaki imageshack açılmıyorsa, lütfen şu link'ten ilgili kişinin haritasını yorumlayabilir misiniz (En kuvvetli ve en zayıf olduğu yönleri içeren bir yorum olabilirse sevinirim) ?

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/24/2722.gif

RE: Şu kişinin doğum haritasını yorumlayabilir misiniz? - astrosohbet - 05-26-2011 04:02 PM

(05-26-2011 03:21 PM)0486 Yazılan:  Eğer aşağıdaki imageshack açılmıyorsa, lütfen şu link'ten ilgili kişinin haritasını yorumlayabilir misiniz (En kuvvetli ve en zayıf olduğu yönleri içeren bir yorum olabilirse sevinirim) ?

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/24/2722.gif

forum içinde gerek burçlar , gerek açılar üzerine pek çok bilgi var zaten , vaktiniz olduğunda inceleyebilirsiniz.

benim dikkatimi çeken ilk şey , bu kişinin toprak ve su elementlerinin eksik olduğu.
yay ikizler kova gibi burçların ortak özelliklerinden biri , meraklı , zihinsel açıdan donanımlı bir yapı taşıdıklarıdır.

RE: haritamı yorumlar mısınız - Derin - 05-27-2011 03:21 PM

(05-25-2011 12:49 PM)vesta Yazılan:  arkadaşlarımla sosyal olup bi grubun bası olabiliyordum benim için arkadaşlarım çok önemliydi fakat 2007 den beri 12. evin etkisi fazla gibi sanırım yalnızlığı seviyorum,arkadaşlarım kalmadı olsa da uzak tutuyorum, babamla annem ayrıydı,baba sevgisi yaşamadım 2009 da da vefat etti,aslında dışardan neşeli gibi görünüyorum ama hayatı kendi içimde zindan edebiliyorum ulaşamadıgım hedefler kendimden nefret etme sebebim oluyor,takıntılı bir halim var ve sürekli kendimle yarışıyorum,yeme problemleri yaşıyorum, kendime karsı acımasız davranıyorum ,insanlara karsı hırs ve nefret duygularım fazlalaştı,herşey bir tarafa başkalarının beni düzeltebileceğini ya da yardım edebileceğini sanmıyorum ben kendimi düzeltebilmek için uğraşsam da bu sefer kendime yetemiyorum
12. ev iğrenç bi ev sanırımgülücük

Şöyle söyleyebiliriz haritasında ateş elementi eksikliği olanlarda sindirim zayıf olabiliyor, yaşama karşı güvensiz, neşesiz olabiliyorlar aynı zamanda senin haritanda oğlak yoğunluğu var dolayısıyla melankoliye, depresif düşüncelere biraz daha yatkın olabilirsin.
Bu ateş elementi sorunu için egzersiz öneriliyor.

Arkadaşlarında ilgili sorunlara gelince 11.evde pluto transiti yaşamaya başlamışsın. Pluto hayatımızda artık eskimiş geçerliliğini yitirmiş kalıpları yıkar yerine yenisini getirir biraz sancılı bir süreçtir. Sende bunu yaşamaya başlamışsın gülücük benim görebildiğim kadarıyla.

Ve satürn transiti yaşıyor olmanda biraz sıkıntı veriyordur merkürüne transit yapıyor şu aralarda kendini ifade konusunda iletişim konusunda bir takım sorunlar, kısıtlanmalar yaşabilirsin.Depresif düşünceler daha yatkın olabilirsin.

RE: haritamı yorumlar mısınız - Derin - 05-27-2011 03:27 PM

12.evle iğrenç midir değilmidir tartışılır ama ben senin haritana baktığımı anda ilk aklıma gelen şey bir gurubun pek fazla ortalarda görünmeyen, arkasındaki gücüydü gözkýrpma güneşinin 12.eve yakınlığından dolayı..

RE: haritamı yorumlar mısınız - nisan15 - 05-27-2011 05:49 PM

ne kadar birleştirmeye calussam da tam beceremiyorum vaktiniz oldugunda bu haritaya da bir kac yorum yapabilir misiniz ? çok merak ediyorum gercekten özellikle duygularını ifade edis tarzını. Birde ne etkisi yogun bu kişide merkür mü satürn mü yani satüryen bir iliski tarzı mı var vs. vs. haritasını ekledim ...şimdiden teşekkür ediyorum (:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=0&adl=19%2C20%2C22%2C12%2C13%2C14&add=19&ast=&gm=a1&sday=27&btyp=2&syr=2011&zod=&lang=e&orbp=&mth=gw&cid=cnafileo2TC5o-u1301845676&hsy=-1&smon=5&nhor=9072108&go.x=18&go.y=12&go=Go

RE: haritamı yorumlar mısınız - Messa - 05-27-2011 08:40 PM

Ateş elementi bende de azdır. Ateş elementi eksik olanlar neler yapabilirler? Önceki konuların birinde kırmızı sarı tarz renklere öncelik verilmesi gibi birşey hatırlıyorum. Başka neler yapılabilir acaba? Venüsüm aslanda gariban kalıyor ateş az olunca ya aðla...